www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / znowu bariery architektoniczne (1620 - wyświetleń)
- Autor franciszekxx Dodany 2007-06-26 21:21
Witam ponownie
Chciałbym przestawić swoja sytuacje. Moja siostra kupiła mieszkanie w nowo wybudowanym bloku na parterze (zakończono budowę w 2006 roku)  lecz niestety do jej klatki nie ma podjazdu, podjazd jest tylko do środkowej klatki na 3 klaki znajdujące sie w tym bloku. Czy mogę w jakiś sposób domagać sie wykonania podjazdu także do klatki w gdzie mieszka moja siostra u inwestora budynku  (w tym przypadku spółdzielnie mieszkaniową) bo to naprawdę mnie irytuje ze jest tylko jeden podjazd na cały budynek a chcąc wejść do mieszkania mojej siostry muszę być wyciągany przez pomocnika.
Jeżeli jest jakaś szansa to jakimi argumentami mogę sie wesprzeć???

pozdrawiam Grzegorz
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2007-06-28 14:16
Witam franciszekxx

Wszelkie budynki mieszkalne wybudowane po 1995 roku musza być przystosowane do potrzeb ON. W tym przypadku spółdzielnia mieszkaniowa nie ma wyboru i MUSI stworzyć warunki dla ON.
Jaki argument?
Wystarczy ksero dokumentu stwierdzajacego:
1/ zamieszkanie w danym lokalu przez ON;
2/ dokument stwierdzajacy niepełnosprawność ( w tym wypadku niepełnosprawność ruchową, wymagającą poruszanie się na wózku inwalidzkim).
3/ Trzeba wyjść do spółdzielni z pismem w którym trzeba podac argumentację, że taki podjazd jest dla ON niezbędny do egzystencji.
Jeszcze raz powtarzam, budynek jest oddany do eksploatacji w 2006 roku więc musi być całkowicie przystosowany do potrzeb ON, więc trzeba twardo się domagać.
Spółdzielnia MUSI WYKONAĆ TEN PODJAZD. Co do miejsca i rodzaju podjazdu - MUSI ODPOWIADAĆ I PASOWAĆ OSOBIE NIEPEŁNOSPRAWNEJ.
Pozdrawiam i powodzenia.
Zygmunt
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / znowu bariery architektoniczne (1620 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill