www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Emerytura a świadczenie pielęgnacyjne (2217 - wyświetleń)
- Autor jachna05 Dodany 2015-01-14 18:57
Mój syn jest od urodzenia niepełnosprawny[znaczny stopień niepełnosprawności] mam pytanie czy mogę zawiesić emeryturę[mam 920zł]i pobierać świadczenie pielęgnacyjne na syna?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2015-01-16 11:22
Zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniach rodzinnych świadczenie pielęgnacyjne nie przysługuje, jeżeli:
1) osoba sprawująca opiekę:
a) ma ustalone prawo do emerytury, renty, renty rodzinnej z tytułu śmierci małżonka przyznanej w przypadku zbiegu prawa do renty rodzinnej i innego świadczenia emerytalno-rentowego, renty socjalnej, zasiłku stałego, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego.
Zatem zawieszenie emerytury nie zmienia stanu prawnego, w dalszym ciągu ma Pani ustalone parwo do emerytury, a więc nie może Pani otrzymywać świadczenia pielęgnacyjnego.
Nadrzędny Autor ada82 Dodany 2015-02-06 12:37
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Emerytura a świadczenie pielęgnacyjne (2217 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill