www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kto z Was ma problem z kredytem we frankach (2360 - wyświetleń)
- Autor bankawstanka Dodany 2015-01-20 13:46
Wprawdzie nie dotyczy on mnie ale moich rodziców :-( Wzięli kredyt pod budowę domu. Obecnie kwota do  spłaty wynosi ponad dwa razy tyle ile wzięli.
Co robić?
Przewalutować? Niby odradzają ale jeśli to jeszcze wzrośnie...
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2015-01-20 14:46
No no no, to rzeczywiście problem. Nie mam jakiegokolwiek kredytu i patrzę na to z oddali. Mogę poradzić tylko tyle aby przez najbliższy kwartał raty płacić i obserwować co się dzieje. Może w międzyczasie rząd z bankami coś wymyśli ? Jeśli nie to potem kalkulator w rękę i przeliczać jakie byłyby ewentualne raty po przewalutowaniu.
Nadrzędny Autor infino Dodany 2015-01-20 15:22
Powiem Ci tak, nie zazdroszczę sytuacji w której się znalazłaś. Czytałam sobie ostatnio trochę na ten temat. Osoby które zaciągały kredyt hipoteczny we frankach po kosztach 1,9 zł i teraz im wzrosło do 4,3 zł za jednego franka. Przecież takie osoby mają 2x droższy kredyt do spłacenia. No ale tak wyszło... Jest to ryzyko jakim obarczone były kredyty we frankach szwajcarskich.

Tutaj masz ciekawą dyskusję co robić w takich sytuacjach: http://www.forum-kredytowe.pl/f125/kredyty-we-frankach-szwajcarskich-co-robic-88151.html
Dwie zasady: nie panikować i nie przewalutowayć. Czekać. Frank na pewno będzie tańszy.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2015-01-20 16:11
No cóż - kto się kredytuje, ten ryzykuje. I to niezależnie od kursu franka.
Może się zdarzyć wiele innych innych powodów, które utrudnią spłatę zobowiązań - choroba, śmierć, wypadek. I co? Wtedy też państwo (czyli inni obywatele) mają pospolicie się ruszyć i spłacać czyjeś długi...?

Najważniejsze: nie panikować.
Jeżeli ktoś odpowiedzialnie brał kredyt, odpowiedzialnie teraz musi ocenić sytuację - bez pochopnych ruchów ani oglądania się na innych. Oglądanie się na innych już spowodowało, że jakiś czas temu tysiące gamoni pobrało kredyty w walucie, o której pojęcia nie miało.

Owszem, mniej kasy zostanie w kieszeni, ale nikt nikogo nie zmuszał do brania kredytu w tej czy innej walucie, w tym czy innym czasie, na to czy tamto. Nie ma więc co oczekiwać cudów tylko dobrze policzyć, podzielić i płacić. Niczego na razie nie przewalutowywać. Płakać i płacić. No niestety.
Nadrzędny Autor Kajetannka3 Dodany 2023-05-02 22:36
Pozbycie się kredytu we frankach nie jest łatwe, ale jest to możliwe - https://prawo-dla-ksiegowych.pl/ile-mozna-zyskac-na-ugodzie-frankowej/  Warto skonsultować się z ekspertami, jak prawnikami lub doradcami finansowymi, którzy pomogą znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Ważne jest, aby działać i szukać pomocy, ponieważ ignorowanie problemu może tylko pogorszyć sytuację finansową.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kto z Was ma problem z kredytem we frankach (2360 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill