www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / eczy warto starać się o wyższy stopień nniepełnosprawnośic ? (1581 - wyświetleń)
- Autor optymista205 Dodany 2015-02-04 14:09
Witam, mam 21 lat. Choruje na astmę oskrzelową i epilepsje-padaczkę o umiarkowanych przebiegach.Chodzę również do kardiologa ze względu na problemy z ciśnieniem i tętnem - jestem w trakcie badań więc nie mama jeszcze postawionej diagnozy.  Choruję również na przewlekłe infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych. Mam przyznany stopień lekki do 2018 r. Od niedawna, ok 2 miesięcy doszły problemy z kręgosłupem-stwierdzono zwyrodnienie kręgosłupa. Czy jest w ogóle szansa że związku z nową chorobą mogę mieć przyznany wyższy stopień niepełnosprawności ? Chciałabym związku z tym złożyć poznownie wniosek o rozpatrzenie niepełnosprawności ? Zasatanawiam się czy z takimi chorobam imam jakąś szansę na otrzymanie np. umiarkowanego stopnia niepełnosprawności ? I czy składając teraz wniosek, może sięzdarzyć że tamten stopień lekki mógłby mi zostać odebrany ? Ze swojego doświadczenie wiem, że dużo zależy od komisji orzekającej czy przyznają stopień niepełnosprawności. Dlatego boję się że jak złoże o ponowne rozpatrzenie i zbierze się komisja i będa lekarze nieprzycylni to jezcze odbiorą mi całkowicei ten stopień lekki . Proszę o rady i z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2015-02-09 10:02
W obowiązujących przepisach nie ma sformułowanego wprost katalogu schorzeń i odpowiadających im stopni niepełnosprawności. Warto zauważyć ,że powstanie schorzenia nie zawsze musi być równoznaczne z powstaniem wskazań do wydania orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Dlatego nie możemy a prori stwierdzić  czy spełnia Pan przesałanki do otrzymania wyzszego stopnia niepełnosprawności. Przy orzekaniu o niepełnosprawności trudno mówić o przychylności lekarzy orzeczników a należy raczej mówić o przesłankach uprawniających do wydania orzeczenia. Może Pan złożyć wniosek o wydanie nowego orzeczenia w związku z pogorszeniem stanu zdrowia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / eczy warto starać się o wyższy stopień nniepełnosprawnośic ? (1581 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill