www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Co mam wybrac rehabilitacje czy zabieg na kolano? (2521 - wyświetleń)
- Autor Kanar2 Dodany 2015-02-13 09:31
W grudniu w pracy doznałem kontuzji kolana.Siedze na zwolnieniu lekarskim  drugi miesiac ,a zabieg dopiero w 22 Kwietnia .Nie wiem co tyle czasu robic.Chciałbym przed zabiegiem pojsc na rehabilitacje i wrocic do pracy.Szukam porady
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-02-13 10:38
             Serwus!
Najlepszą poradę to by Ci lekarz udzielił ale tak na moje mniemanie to nie przeciążaj kolana przed zabiegiem a rehabilitacja potem.
               Waldi.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2015-02-15 18:37
Kanar2 miałam taką samą sytuację jak twoja. Sam lekarz ortopedii dał mi na przedoperacyjną rehabilitację i to aż 4 tygodnie. To ma wzmocnić mięśnie. Proponuję porozmawiać z lekarzem jak to ma się do siebie.
W kwietniu miałam kontuzję a w grudniu operację pod pełną narkozą, zaś w czerwcu już byłam na rehabilitacji.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor sklepikseniora.pl Dodany 2015-02-25 12:41
Przed operacją kolana polecam ćwiczenia wzmacniające mięśnie uda, które prowadzone są pod kontrolą lekarza czy rehabilitanta. Na myśli mam ćwiczenia izometryczne, takie jak ściskanie piłki na przywodziciele czy wałeczek pod nogi i prostowanie nóg na mięśnie czworogłowe.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2015-02-25 20:23
Moja cała rehabilitacja przedoperacyjna była w szpitalu rehabilitacyjnym pod pełną kontrolą. Nie wolno mi było stawać pełną siłą na nogę nawet o dwóch kulach. Zapamiętałam ją dobrze bo pieruńsko kocham się kąpać, co w kabinie było trudne siedząc na mokrym ręczniku :-)))))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Co mam wybrac rehabilitacje czy zabieg na kolano? (2521 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill