www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Jak pielęgnować stopę cukrzycową? (5007 - wyświetleń)
- Autor Aliss Dodany 2015-02-23 11:10
Sprawa nie dotyczy mnie na szczęscie ale mojej mamy, która ma cukrzycę od prawie 30 lat. Niestety ale pojawiają się zaburzenia czucia. Aktualnie chodzi do diabetologa na fundusz. Czy możecie polecić może jakiegoś dobrego specjalistę prywatnie? Warszawa?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-23 12:48

>Sprawa nie dotyczy mnie na szczęscie ale mojej mamy, która ma cukrzycę


Współczuję Twojej mamie nie tylko choroby ale i "szczęśliwej córki"
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-02-23 14:00
Oj nie czepiaj się, bardziej bym stawiał na brak znajomości interpunkcji niż dysfunkcję emocjonalną:)
Nadrzędny Autor orszulka Dodany 2015-02-24 07:54
Oj czepiacie się. Dziewczyna popełniła błąd interpunkcyjny, każdemu może się zdarzyć. Stopa cukrzycowa jest to zawsze zaniedbanie w leczeniu cukrzycy. Polecam zmienić diabetologa.
Zmiany w komórkach nerwowych powodują zaburzenia czucia. Może Ci wpaść na przykład kamyk do buta, nic nie poczujesz a potem masz bardzo duży problem ponieawż może wdać się zakażenie ( swego czasu walczył z tym mój wujek).
Myślę, że powinnaś wybrać sie z mamą do podologa. Jest to specjalista od pielęgnacji stóp, zajmuje się kompleksową pielęgnacją. Regularna pielęgnacja, leczenie oraz profilaktyka w profesjonalnym gabinecie jest bardzo ważna.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-02-24 18:43
"Prywatnie" nie zawsze znaczy lepiej. Od jakiegoś czasu o lekarzach, sł. zdrowia itp. mówię otwarcie, ostro i wprost. Jak lekarz tuman to nic nie pomoże :-(
Zasięgnij języka wśród pacjentów - ludzi.
Wydaje mi się, że Alis chodzi o inną sprawę (nie wiem co to stopa cukrzycowa). Przez długi czas byłam "zameldowana" w klinice :-( z nudów łaziłam (jak już mogłam) po innych oddziałach, było ciepło to w parku rozmawiałam z pacjentami. Była babka z cukrzycą i nogę do kolana miała koloru prawie czarnego. Można było w nią pukać: był odgłos i odczucie jak by stukał w drewno :-( Druga nie miała nogi do kolana (amputacja) też przez cukrzycę :-( Jej córka pracowała u Bayera przychodziła z paczkami i tortami :-( Jej matce stosowali płukanie żył jakimś lekiem z kroplówką - jeździła z nią wszędzie. Ustawiali insulinę przez specjalną dietę po której bad. poziomu cukru, znowu zmieniali dietę i znowu bad. : cały "meksyk" z tym był ;-)
Nadrzędny - Autor Aliss Dodany 2015-02-25 06:44
Przejęzyczyłam się wcześniej ale przecież każdy normalny zrozumie,ze zależy mi na tym aby wyleczyć mamę. Dzięki za odpowiedzi. Jola11 na szczęscie u mamy jeszcze nie jest tak źle ponieważ na nodze nie ma żadnych owrzodzeń . Niemniej naczytałam się,że i tak trzeba to pielęgnować. Również znalałam kilka osób , które miały cukrzycę, zaniedbały się i miały potem bardzo duże problemy ( szczególnie z ranami, które nie chciały się goić - jak na przykład mój wujek). Na razie byliśmy u nowego diabetologa na wizycie w zeszłym tygodniu .Zmienił leki oraz zalecił inna diete.
Orszulka o podologu jeszcze nie słyszałam. Czy ktoś taki przyjmuje w stolicy ?
Nadrzędny - Autor orszulka Dodany 2015-02-26 07:15
Tak. Na Wyszyńskiego ( Śródmieście ) ma swój gabinet podologiczny pani Katarzyna Gaździcka. Dyplomowana podolog. Chodzi tam regularnie mój tata, który również ma cukrzycę. Wprawdzie nie ma takich problemów jak Twoja mama ale cukrzyca to poważna choroba i w przypadku stóp warto jest dmuchać na zimne.
Ludzie zaniedbują sie i potem mają obcinane kończyny. Można temu przecież zapobiec. Ważna jest właśnie pielęgnacja oraz przestrzeganie kilku zasad.
Nadrzędny - Autor Aliss Dodany 2015-03-02 09:30
Możesz mi dać dokładny komplet? Zadzwoniłabym i jeszcze tam ewentualnie bym sie dopytała.
Nadrzędny Autor orszulka Dodany 2015-03-02 10:09
Tutaj masz stronę www: http://www.podolog-warszawa.pl . Znajdziesz tam kontakt. Warto jest jednak zapisać się trochę wcześniej ponieważ często ma dużo pacjentów i tak z dnia na dzień to czasami trudno jest się dostać.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Jak pielęgnować stopę cukrzycową? (5007 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill