www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / jak zdobyc dofinansowanie z pfron (2743 - wyświetleń)
- Autor catwomen Dodany 2015-02-25 18:14
witam ,
jestem tu nowa na tym forum, mam syna z epilepsją, orzeczony stopień niepełnosprawności i wiem że jest mozliwośc otrzymania dofinansowania z PFRON tylko jak to zrobić?
chciałabym skorzystac np z turnusów,
może ktoś mi podpowie?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-25 18:44
W Powiatowym Zespole Orzekania o Niepełnosprawności składa się wnioski ale słyszałem,że szturm nastąpił już na początku roku.
Mimo wszystko próbuj. Gdybym mógł oddałbym Ci swoje prawo do takiego turnusu ale ja nie składałem wniosku.
Życzę powodzenia.
Nadrzędny - Autor catwomen Dodany 2015-02-26 08:42
dziękuję za informację, ale własnie jak chce składać to przez samym turnusem czy mogę złożyc kiedy chcę?
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-02-26 10:42
Złożyć wniosek należy jak najwcześniej (początek roku - limity) a miejsce i termin ustala się po przyznaniu prawa do turnusu.
Mówię to tylko z tego co usłyszałem z rozmów bo sam z nich nie korzystam.
Zadzwoń do swojego oddziału PZOoN i dowiedz się dokładniej i raczej zrób to szybko.
Powodzenia :-)
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2015-02-26 13:18
Złożyć możesz kiedy chcesz.
Ale to nie oznacza, że otrzymasz dofinansowanie - kiedy chcesz ani na kiedy chcesz.

Standardowo: aby można było na cokolwiek liczyć, należy wniosek złożyć w pierwszym tygodniu stycznia. Później to tylko procent szansy,
Poza tym: każdy powiat ma w każdym roku własne priorytety (np. dofinansowanie turnusów lub sprzętu, dzieciom lub dorosłym, określonym stopniom lub rodzajom niepełnosprawności itd.) - sprawdź u siebie na miejscu, jak to dokładnie wygląda, ponieważ nie ma ogólnopolskich jednorodnych wytycznych.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / jak zdobyc dofinansowanie z pfron (2743 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill