www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Gdzie ubezpieczacie mieszkanie (9401 - wyświetleń)
- Autor Aliss Dodany 2015-03-18 07:27
I jaki jest to u Was koszt?
Mam do ubezpieczenia mieszkanie o wielkości 49m2. 2 pokoje. Znajduje się na parterze tak więc zależy mi głównie na ubezpieczeniu od kradzieży. W jakiej firmie ubezpieczeniowej nie ma problemów z późniejszą wypłatą odszkodowania? Pytam się ponieważ słyszy się sytuacje gdy ludzie wojują się z ubezpieczycielami , którzy uważają,że nic się nie stało.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-18 08:54
W każdej są kłopoty. Ich zadaniem jest brak wypłaty:)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-03-18 14:52
Potwierdzam,w kazdej,poczytaj w internecie o roznych towarzystwach i wybierz cos.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-18 14:54
Aliss pewnie już wybrała i chce nam coś zareklamować. :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor bankawstanka Dodany 2015-03-19 09:07
W zasadzie to każde biuro ubezpieczeń ma w swojej ofercie ubezpieczenie mieszkania.Bo w sumie czemu się dziwić - jest to dla nich żyła złota.Nie patrz się jedynie na cenę. Największym błędem, jaki popełniają osoby kupujące ubezpieczenie mieszkania, jest zawieranie polisy w pierwszym lepszym towarzystwie lub w firmie ubezpieczeniowej poleconej przez znajomego. Każdy z nas jest inny, każdy z nas posiada inne mieszkanie i inne elementy majątku ruchomego.
Tak wiec najlepiej byłoby się skontaktować z niezależnym doradcą.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-19 09:44
Niezależnym:))))))))))))))))))))))
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-03-19 11:39
Z całym szacunkiem ale taka niezależność to fikcja. Każdy z nich jest " interesowny".
                                                         Waldi.
Nadrzędny - Autor bankawstanka Dodany 2015-03-20 07:13
Tylko,że jak taki doradca doradzi źle i potem klient nie bedzie zadowolony to do niego nie wróci. Jak widzicie sprawa ma również drugie dno. Muszą się starać aby dopasować klientom dobrą ofertę. Wtedy dana osoba będize zadowolona i poleci ich innym Tak więc nie wcisną im byle czego.
Na tym to polega.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-03-20 07:16
O naiwności:-)
Nadrzędny - Autor Kajka31 Dodany 2015-03-21 09:03
Spróbowałabym w Hestii. Nie jest drogo na pakiecie Hestia 1 (jest jeszcze Hestia 7, daje więcej rozszerzeń ale jest też sporo droższy), a jak na razie nie mam do nich zastrzeżeń. Koleżanka miała 3 lata pod rząd szkody, wypłacili dość szybko a składka nie poszła mocno do góry.
Ja również mam obecnie u nich ubezpieczone. Moi rodzice mają z kolei w PZU i również są zadowoleni. Raz już wypłacili im szkodę. Albo poszukaj sobie jakiegoś doradcy w swoim mieście. Albo po prostu możesz zostawić kontakt u doradcy. Na przykład tutaj: http://ubezpieczenia.comperia.pl/ubezpieczenie-mieszkania . Powinni Ci tam wysłać kilka propozycji.
Nadrzędny Autor Aliss Dodany 2015-03-24 07:19
No ok,zostawiłam kontakt. Może w najbliższym czasie się odezwa. Możecie jeszcze napisać jaki jest orientacyjny koszt ubezpieczenia mieszkania ? Napisałam w 1 poście. Chciałabym sobie porównać.
Nadrzędny Autor pitar Dodany 2015-03-23 07:28
Samemu ciężko jest dobrać odpowiednie Ubezpieczenie to nie jest jakaś lokata,że tak łatwo sobie to wszystko wyliczysz za pomocą kalkulatora. Trzeba brać pod uwagę wiele czynników. Najlepiej jest właśnie skorzystać z usług doradcy.
Nadrzędny - Autor orszulka Dodany 2015-03-25 07:36
Na pewno nie polecam szukać samemu. W sieci wprawdzie jest bardzo wiele kalkualtorów, które zachęcają do szukania ale ubezpieczenie to nie jest taki prosty wybór jak na przykład lokata czy konto. Wiele zalezy od tego co chcesz ubezpieczyć. Czy jedynie gołe mury czy również wyposażenie. Czy zależy Ci na wyższej kwocie ubezpieczenia czy na niższej.
Sama obecnie nie jestem właścicielką mieszkania bo wynajmuję. Niemniej ubezpieczylam je od kradzieży ( znajduje się na parterze tak wiec wiecie,że wszystko może się zdarzyć).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-25 08:02
Zależy co w tym mieszkaniu masz, bo jeśli wyposażenie jest wynajmującego Tobie, a Twój tylko laptop i ciuchy, to się zupełnie nie opłaca. :-)
Nadrzędny - Autor orszulka Dodany 2015-03-27 08:26
No właśnie w mieszkaniu było jedynie wyposażenie kuchni a resztę musiałam sama umeblować ( coś za coś, odstępne mam przynajmniej bardzo niskie jak na miasto w jakim obecnie mieszkam). Tak więc sprzęty w pokoju dziennym. Telewizor, kino domowe, laptop i inne rzeczy są jedynie moje. A kuchnia rowniez nie jest tak super wyposażona ( raczej starsze rzeczy) tak więc jakby ktoś miał coś okraść to zabrałby się własnie za pokój dzienny ;-)
Nadrzędny - Autor infino Dodany 2015-03-27 09:38
A co sądzicie o ubezpieczaniu mieszkania kupowanego na kredyt?
Jestem obecnie w trakcie kupowania mieszkania w stanie deweloperskim na kredyt z banku. Widziałem,że mam tam jakieś ubezpieczenie tylko co ono daje? Zostawić to ubezpieczenie obowiązkowe czy jednak ubezpieczyć mieszkanie dodatkowo?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-03-27 09:56
                      Serwus :-)
  Może wpierw się zorientuj czy to ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, wymagane przez bank. Bo to wielce prawdopodobne. A potem już możesz się "rozglądać w temacie"
                                             Waldi
Nadrzędny Autor Kajka31 Dodany 2015-03-28 10:33
Takie ubezpieczenie zawsze jest obowiązkowe przy braniu kredytu na mieszkanie ,szczególnie nowe. Ubezpieczenie takie praktycznie od niczego CIę jednak nie chroni ponieważ ubezpiecza jedynie gołe mury. Nie wypłacą Ci odszkodowania za kradzież albo uszkodzenie wyposażenia.
Ubezpieczyłabym sie na Twoim miejscu jeszcze w towarzystwie ubezpieczeniowym. Najlepiej przez doradcę bo Ci jak już wcześniej wspominałam mają wynegocjowane lepsze oferty na ubezpieczenia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Gdzie ubezpieczacie mieszkanie (9401 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill