www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Lupa/ Powiększalnik dla os. slabowidzącej (5339 - wyświetleń)
- Autor jasmine Dodany 2015-04-02 09:52
Witajcie!

Mam problem, z racji tego, że coraz gorzej widzę potrzebuję jakiegoś sposobu do powiększania czcionek w książkach, ulotkach. Zwykle książki czytam na czytniku e-booków, bo tam mogę ustawić rozmiar czcionki, ale nie umiem sobie poradzić z ulotkami leków, moją ulubioną książką kucharską i innymi drobnymi literkami, np na opakowaniach. Mam lupę, ale do szalu doprowadza mnie czytanie przez nią, bo widzę tylko dwa slowa, i linijki wiecznie przeskakują.  Najbardziej interesowaloby mnie jakies przenośne urządzonko do powiększania, albo jakiś powiększalnik komputerowy. Macie coś przetestowane i możecie polecić?
Nadrzędny Autor adania Dodany 2015-04-08 07:47
Bardzo dobra jest lupa "Ruby" XLHD 5 cena 3069. Można wystąpić o dofinansowanie z PFRON. Bardzo pomocna w domu, sklepie, podróży.
Nadrzędny Autor Małgorzataa Dodany 2015-04-15 14:18
Witam,

Polecam lupę MIRAcle z telefonem komórkowym firmy Samsung Galaxy S5. Dwa urządzenia w jednym-świetna lupa elektroniczna i udźwiękowiony smartfon.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-17 20:57 Zmieniony 2015-10-17 21:00
Wszystko zależy od tego ile zamierzasz na to przeznaczyć.
Można już kupić za 1000 zł (tylko i aż)

Oczywiście MIRAcle całkiem ciekawy pomysł, ale to tez kwestia potrzeb.

Jeśli chcesz przejrzećt to polecam dwie frimy:

HARPO:
http://www.harpo.com.pl/index.php?prtlid=1097&kat_id=142

LUMEN:
http://lumen.waw.pl/c/27/lupy-elektroniczne-powiekszalniki-i-lupy-elektroniczne-oferta.html

Bardzo cieakawym rozwiązaniem jest lupa (niestety najdroższa - nie wiem skąd takie ceny - aparat cyfrowy również jest wyposażony w ekran LCD o wysokiej rozdzielczości, ma makro, zoom 60x więc można oglądać cokolwiek z daleka, marko - z bliska i koszt to 2500 zł - ale nie jest to sprzęt dla niepełnosprawnych, a na tym trzeba zarabiać) "Prodigi Tablet"

Prodigi Tablet

Prodigi Tablet to „dotykowa” lupa elektroniczna – do jej obsługi wystarczą znane z urządzeń dotykowych gesty. Charakteryzuje się ona prostotą, inteligencją oraz mobilnością. Można ją dostosować  do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Urządzenie zawiera innowacyjną technologię Diamond Edge Text. Dzięki niej powiększony tekst zachowuje swoją czytelność bez poszarpanych krawędzi.

Prodigi Tablet ma wbudowany mechanizm OCR oraz syntezator mowy, za pomocą których tekst może być przeczytany na głos przez urządzenie. W pamięci przechowywane są ustawienia oraz obrazy i teksty.

Parametry:
* ekran dotykowy 5 cali
* dwie kamery:
- 2 Mp do obiektów blisko pod kamerą (do 10 cm)
- 8 Mp do obiektów dalej od kamery (powyżej 10 cm)
* rozpoznawanie tekstu pełnej strony A4
* technologia wyświetlania powiększonego tekstu Diamond Edge
* 4 tryby czytania (kolumna, wiersz, wyraz, strona)
* podwyższony kontrast i sztuczne kolory oraz pełen kolor
* galeria zapamiętanych dokumentów i zdjęć
* gniazdo słuchawkowe

cena: 7499 zł - powalająca, ale można starać się w MOPS/PCPR o dofinansowanie


Zaletą i to dużą, na co należy zwrócić uwagę jest fakt posiadania przez tą lupę dwóch kamer - do bliska i do dali.
Czyli możemy sobie obserwować na tej lupie, oberwowac i powiększać np. ceny stojąc za ladą. Na przystankach tramwajowych często są rozkłady za szybą - przeciętna lupa elektroniczna nie odczyta takiego rozkładu bo jest on oddalony od szyby i lupa tego nie odczyta - ta sobie poradzi bez problemu - tylko qrwa ta cena - no, ale na chorych się najlepiej zaraba.
Nadrzędny Autor kk001 Dodany 2018-09-20 15:43
Wiesz co, zobacz sobie na tę stronę https://www.pomocedlaseniora.pl/23-lupy-i-szkla-powiekszajace, jest tam wiele lup. Ogólnie to sprawdzone źródło tak więc spokojnie, można bez obaw zamawiać
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Lupa/ Powiększalnik dla os. slabowidzącej (5339 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill