www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / opis biegłego sądowego (1971 - wyświetleń)
- Autor barbra Dodany 2015-04-28 07:40
Witam proszę poradę- sugestię co dalej.
W opinii sądowo-psychiatrycznej wydanej na zlecenie sądu rejonowego dotyczącej zasiłku rehabilitacyjnego napisał biegły sądowy z zakresu neurologi i psychiatrii że ubezpieczony jest częściowo niezdolny do pracy od czasu złożenia wniosku na stałe rokowanie jest niepomyślne to z przyczyn psychiatrycznych ubezpieczony przebywał na zwolnieniu lekarskim z przyczyn neurologicznych i tu jest zdolny do pracy. Jednakże z przyczyn psychiatrycznych dalsze leczenie i rehabilitacja nie rokują odzyskania zdolności do pracy.-Jednocześnie toczy się sprawa o rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy już od 2013 r Sąd Okręgowy po otrzymaniu akt sprawy z Sądu Rejonowego pisze że dopuści dowód z opinii biegłych sądowych.Ubezpieczony jest upośledzony umysłowo w stopniu lekkim umiarkowany stopień symbol 02-P ma napady zaburzeń świadomości kilka razy dziennie wtenczas niemożliwy jest z nim kontakt słowny logiczny i prosi mnie o pomoc ewentualne pełnomocnictwo w sądzie jak Sąd Okręgowy może się odnieść się do opinii psychiatrycznej  jak widać przychylnej .Stan psychiczny i emocjonalny oraz zaburzenia adaptacyjne pogłębiają się ,jest bez środków do życia.Na domiar tego nastąpił wysoki poziom cukru był pobyt w szpitalu.Czy zasadne byłoby wzięcie adwokata czy sprawa jest łatwiejsza do wygrania.Upośledzenie umysłowe jest od dziecka ale udokumentowane w życiu dorosłym.Pracował w kilku zakładach pracy chronionej tylko na okresy próbne bo ponoć jest głupi i nie nadaje się. Wiem że powinnam zadać to pytanie prawnikowi ale i tego Pana nie stać a i mnie poza tym prosiłam również o pomoc SPES ale oni nawet nie umówili się na termin by poradę prawną uzyskać.Może ktoś podpowie coś Dziękuję
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-28 08:16
                                                   Serwus :-)
       Nie jestem prawnikiem i to co napiszę to tylko wynik doświadczeń i obserwacji życiowych.

>Czy zasadne byłoby wzięcie adwokata czy sprawa jest łatwiejsza do wygrania<


        Odpowiem Ci w ten sposób: Wszystko zależy od stanu Twojego portfela. Wiadomo,że adwokat będzie kosztował. Ale czy rzeczywiście pomoże? Jeśli już to poszukaj takiego, który autentycznie specjalizuje się w tych sprawach. Po za tym sąd i tak w decydującej mierze oprze się na tym co w opinii napisano.
I tutaj po prostu zaufałbym sądowi a pieniądze zaoszczędził.
                                                                      Życzę powodzenia i proszę napisz jak się sprawy potoczyły - Waldi
Nadrzędny - Autor barbra Dodany 2015-04-28 08:37
Dzieki ale czy sad moze zarzadzic nowe badanie psychiatryczne czy zasugeruje sie opina bieglego juz wydana Zus to kwestionuje twierdzac ze uposledzenie umyslowe i zepol adaptacyjny byl wniesiony do pracy ale zauwazylam ze u tego Pana choroba sie poglebia czesto mowi od rzeczy chodzi brudny nie widzi potrzeby dbania o higiene wybucha agresja a ja chce pomoc finansowo nie bardzo mnie stac ale doradzic gdzie szukac pomocy zal mi go facet nie pije nie pali kiedys w pracy uprawiano mobing w stosunku do niego przez pol roku gosc schudnal 12 kg teraz ma nadwage
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-04-28 08:48

>czy sad moze zarzadzic nowe badanie psychiatryczne <


  Tak - sąd może zarządzić nowe badania. Każda ze stron ma prawo nie zgodzić się z opinią biegłego i wystąpić o ponowną opinię. Jeśli jak napisałaś ZUS ją kwestionuje to znaczy, że korzysta z tego prawa.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / opis biegłego sądowego (1971 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill