www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / POLECAM BLOG O OSOBIE UPOSLEDZONEJ (Strona 2) (44873 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-05-31 20:54
Kolejna, która wypowiada się nie znając tematu, jak Easy.
Doczytałaś się dat. kiedy to było?
Jak zwykle czepiasz się babciu ,aby się bez sensu czepiać {kochasz to czepianie?)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-31 20:55 Zmieniony 2015-05-31 20:58
Ja myśle,ty nie,nie potrafisz samodzielnie myślec,i nie babciu jestem duzo młodsza dziadu od ciebie.Gdzie napisałam że nie znam tematu?Dlatego ja myśle,ty nie.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-05-31 20:59
Specjalnie, kłamliwa babciu, odszukam twój wpis gdzie się chwalisz że zostałaś babcią. Skleroza ,czy schizofrenia?
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-31 21:01
Probujesz tych samych  numerów co z Tadeuszem czy pani z żabki w koncu się udobruchała?Postaraj się bardziej.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-05-31 21:08

> Autor Kobietka Dodany 2015-03-10 19:09
> Jolu 11 nikt cię nawet kijem już nawet trącić nie chce?Załozyłas TWA jakby to powiedział TadeuszP i kogo chcesz tam ściągnąć,Valkirie,Amaliana,Pawła,Baśke,Lidunie i > Easy?Przynajmniej kilku dla ciebie szkoda.Kilka dni temu urodził mi sie wnuczek teraz to dopiero gra.:-)
> Odpowiedz Zgłoś
> Nadrzędny -/- Autor wielokropek Dodany 2015-03-10 19:42
> Oooo ! A to tak jak mi. Ciekawe czy tak samo ma na imie?
> Gratuluje.
> Odpowiedz


Kłamstwo ma krótkie nogi Twoje i TP
co ci jeszcze gra albo nie gra babciu?
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-31 21:15
Jesteś taki durny czy tylko tak udajesz?Tak trudno sie domyślic,ze w tekście zamiast "mi"powinno byc "mu"tymbardziej, ze wiesz ,ze o tobie była mowa.Zreszta czego mozna sie po tobie spodziewac  marionetko w rękach.....(wiadomych).Jestes jak ameba co potwierdzasz co jakis czas tj jednokomórkowy i zmieniający kształty w zależności od potrzeb.Tłumacze:to nie jest komplement.Co cie tak wyprowadziło z równowagi?Ty sie zachwycasz,ja nie musze.Przeciez to nie o tobie blog(?).Baj.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-05-31 21:20
Ty babciu się nie denerwuj, trzeba było sprostować wpis wtedy, teraz to już próba wymigania się z kłamstwa.
Nadrzędny Autor wieczna opiekunka Dodany 2015-05-31 21:33
Jestem tylko opiekunka bo to jest spelnienie moich marzen. Akurat nikt w to nie wierzy. Skonczylam studia z oligofrenopedagogiki. Nie chce sie diwartosciowac. Cel mojego bloga jasno opisalam w zakladce ,,ja autorka,, .
Skad wiem tyle o zyciu dziewczyny ? Rozmowa z matka, wywiad srodowiskowy, wyczucie.
Bardzo sie ciesze ze tu napisalam prosbe o komentarze.
Pozdrawiam. Jesli macie jakies watpliwosci to chetnie rozwieje..
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-01 18:23
Iota ma rację :-( Zaczęłam czytać i pierwsze: zastanowiłam się jak ta osoba pisze skoro bezwładna i nie może mówić, później pomyślałam, że może jakoś Ją doleczyli i dyktuje, lub pisze sama - technika poszła do przodu. A tu okazuje się, że to plagiat i taka fantasmagoria opiekunki :-(
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-06-01 19:18
Znaczy się nie tylko ja to zauwazyłam.:-)A ...)wciąż w euforii.:-))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-06-01 19:21
"Chwilo trwaj'";-)
Nadrzędny - Autor wieczna opiekunka Dodany 2015-06-01 19:30
Haha plagiat, dobre :-) w życiu bym na to nie wpadła...
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-01 20:15
To przeczytaj w Wikipedii co to znaczy, bo jak mniemam słownik nie należy do Twoich podst. książek :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-06-01 21:50
Kolejne błoto P.Joli11.
Ale ona tak musi ,
inaczej się udusi
:-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-06-02 09:25
Nie wysilaj się wielokropek, wiadomo, że jak będziesz rzucał błotem to zawsze coś się przylepi, ale popatrz jak sam jesteś upaprany :-( fuj.
Nadrzędny - Autor wieczna opiekunka Dodany 2015-06-01 22:02
W zadnej z definicji plagiatu nie jest napisane, ze mysli niewypowiedziane mogą być splagiatowane :-) ale moze ja czytać nie potrafię. Zwykłą opiekunką tylko jestem...
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-02 09:23

>czytałam wspomnienia dziewczyny mocno niepełnosprawnej, uznawanej przez opiekunów za niepełnosprawną intelektualnie. Ona nie mówiła,< >ciało było niesprawne więc nie mogła dać znaku, że rozumie co się z nią dzieje. Wiele lat tak żyła, aż znalazł się ktoś, kto ją zrozumiał i jej< >pomógł. Wszystko to opisała. Nie pamiętam tytułu, ale przypomniało mi się to podczas czytania bloga.<


Na tej podstawie uważam, że to plagiat.
Nadrzędny - Autor wieczna opiekunka Dodany 2015-06-02 10:27
Nie znajac zupelnie tamtego tekstu nie moge plagiatowac...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-06-05 07:14
A film "Chce się żyć"? Też może o tym świadczyć.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-06-05 12:27
Czy Wy się nie czepiacie, czy to naprawdę plagiat? Chciałabym to wiedzieć. Bo
"Plagiat (łac. plagium, kradzież) – pojęcie z zakresu prawa autorskiego oznaczające skopiowanie cudzego utworu (lub jego części) wraz z przypisaniem sobie prawa do autorstwa poprzez ukrycie pochodzenia splagiatowanego utworu. "
(...)

   " Plagiat jawny polega na przejęciu całości lub fragmentu cudzego utworu i opatrzeniu go własnym nazwiskiem[2].
    Plagiat ukryty występuje wtedy, gdy autor przejmuje fragmenty z cudzego utworu bez podania źródła i pierwotnego autora, a następnie wplata je do własnych wywodów[2]. Odnosi się to nie tylko do dosłownych zapożyczeń (słowo w słowo), ale również na odwzorowaniu danego utworu przy użyciu innych wyrazów, oddających jednak dokładnie tę sama treść i konstrukcję myślową (rodzaj wywodu)[2]."


Jest jeszcze coś takiego jak INSPIRACJA dziełami innych. I jak na razie nie jest karalna.

"Trudność w definiowaniu plagiatu wynika m.in. z tego, że cały dorobek intelektualny ludzkości powstaje w wyniku przetwarzania i rozwijania dorobku poprzedników, zatem informowanie o każdym zapożyczeniu prowadziłoby do absurdu[3]. Na dodatek z wielu zapożyczeń nie zdajemy sobie sprawy, a plagiat jest zamierzeniem celowym. "

Jeśli ktoś zaczytuje się dziełami jakichś autorów, nieświadomie zaczyna oglądać świat jakby jego oczami, tworzy też podobnie. Przypomnijcie sobie choćby życiorysy niektórych pisarzy, omówienie ich dzieł, gdzie się zaznacza wyraźnie jaki to inny pisarz miał wyraźny wpływ na omawianego.

A Wy się czepiacie jak rzepy, że plagiat i plagiat.
No chyba, że rzeczywiście znajdujecie tam takie same zdania, takie same sceny, opisy??
Sam fakt, że ktoś ma podobne objawy, a ktoś po swojemu to opisuje, to choćby było tysiące takich przypadków, nie są w stosunku do siebie  plagiatem.
Więc jeśli się używa jakichś określeń, to albo się to wie, albo klepie po próżnicy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-06-05 12:49 Zmieniony 2015-06-05 12:56

>A Wy się czepiacie jak rzepy, że plagiat i plagiat.<


Wy to znaczy kto?

Jeśli chodzi o mnie, to wyżej już napisałam co o tym blogu sądzę i co mi fragmentami  przypomina.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-06-05 13:42
Tez chetnie sie dowiem kto to ci Wy?Iota napisala co mysli,wielokrop wpadl w zachwyt,Lidka ze cos jej to przypomina.ja z racji tego
,ze czytam i ogladam wiele polecilam zastanowic sie zanim zacznie sie bic brawa,easy zasugerowal film zreszta b.dobry,jola wyrazila optymalny pesymixm wiec kto jest ten WY?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2015-06-05 14:11
Tylko cii, którzy podciągają to pod plagiat. Chodziło mi o zaszeregowanie do plagiatu.
Nadrzędny - Autor wieczna opiekunka Dodany 2015-06-06 06:24
Wspolna tematyka to jedyne co łaczy blog i ten film, pisalam o tym filmie tez na blogu. Pomyśl ile jest prac magisterskich pisanych na podobne tematy, każda musiałaby być uznana za plagiat :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-06-06 07:48
Co nie oznacza, że wszystkie te prace są dobre. Tak samo jest z Twoim blogiem. Nie każdemu musi się podobać. Ja należę do tych , którym się nie podoba i to nie dlatego, że łudząco przypomina mi piękną książkę czy wartościowy film. Nie mogę znieść Twojego wypowiadania się jako osoba niepełnosprawna. Jesteś jej opiekunką i nie wiesz co ona myśli nawet gdybyś miała ukończone kilka kierunków studiów. Z racji wykonywanej funkcji możesz mieć doświadczenie w opiece nad ludźmi niepełnosprawnymi, ale to nie świadczy o poznaniu ich myśli. Może gdybyś napisała tekst literacki i od początku zaznaczyła, że to jest Twoje widzenie co może myśleć ON, to byłoby dla mnie "do przyjęcia", bo to jest uczciwe postawienie sprawy. Uczciwe ! Powiem jeszcze coś. Mój roczny pobyt w szpitalu ortopedycznym pozwolił mi poznać wiele takich opiekunek. To wspaniałe, życzliwe i pomocne osoby. Jednak wśród nich były też takie wszystkowiedzące, zagłaskały by cię na śmierć. Wszystko wiedziały lepiej niż ty,  ta ich dobroć wychodziła bokiem i zamiast wdzięczności chciało się je tylko kopnąć w tyłek. Właśnie takie opiekunki są moim koszmarem z dzieciństwa. Dobrze, że to była tylko "krótka przygoda" mojego życia. Takie są prawdziwe myśli "tej drugiej strony" pamiętaj o tym zanim znów zrobisz wpis na swoim blogu wcielając się w osobę, którą się opiekujesz. Zastanów się czy ona czytając (gdyby mogła) to co piszesz w jej imieniu też nie ma ochoty kopnąć Cię w tyłek.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2015-06-06 14:43 Zmieniony 2015-06-06 15:13
Moim skromnym zdaniem większość tych prac magisterskich na temat likwidacji barier architektonicznych ląduje w szufladzie ze świadectwami, certyfikami... Nikt z tych maeriałów nie korzysta... Nadal powstają nowe buble architektoniczne...
Uważam, że dopuki sami niepełnosprawni nie weźmą tych spraw w swoje ręcę i nie zaczną działać w swoich sprawach to nikt nie będzie brał pod uwagę barier wykluczające ich życia publicznego... Pisanie na swoich blogach, forach itp.nicnie daje, gdyż uważam, że trzeba pisać na forach samorządowych, lub do samych samorządowców... Ja tak właśnie robię, ba, nawet startowałem w wyborach jako kandydat na radnego, pomimo ciągle pogarszającej się sprawności fizycznej... Nie udało mi się zostać radnym, jednak dzięki tym wyborom do samorządu zyskałem dużo znajomości a na dodatek komitet w którym startowałem przeistoczył się stowarzyszenie... Mój program wyborczy realizuję poprzez doractwo w grupie doradczej do której mnie powołano na wniosek nowo wybranego burmistrza i marszałka województwa...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-06-06 15:05
Ci co mogą się takimi sprawami zająć za mocno trzymają się swoich stołków i nie robią nic, nawet jeśli sami są ON. Ty próbujesz coś zrobić i sam doskonale wiesz jaki mur nieprzychylności trzeba przebić żeby osiągnąć cel.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2015-06-06 15:30
Tak, mam wśród radnych popierających jak i niepopierająćych, sympatyków i przeciwników, lecz gdybym tylko radnym doradzał sam, to miałbym nikłe szanse na jakikolwiek sukces... Dzięki Bogu grupa doradca w której ja jestem jako członek potrafi wpływać na radnych i dzięki niej zistrzają się moje propozycje...
Też współpracuję z lokalną prasą, a na dodatek uczestnicę w prawie na każdym posiedzieniu rady miejskiej jako członek stowarzyszenia o którym pisałem wcześniej...
Nadrzędny - Autor wieczna opiekunka Dodany 2015-06-06 18:11
Znow sie nie rozumiemy. Nie oczekuje, ze kazdemu ten blog sie bedzie podobal, to by bylo dziwne. Przeczytaj moze najpierw dokladnie notke ,,ja autorka,, a potem komentarze. Nie wszyscy maja do czynienia z uposledzonymi, ci ktorzy nie maja chetnie czytaja to co chce im przekazac. Nie pisze tez nic za co ( moim zdaniem) moja bohatetka mgla by mnie kopnac w tylek. Nie naleze rowniez do tych ,,glaskajacych,, nieustannie lecz do empatcznych.
Dziekuje ci za wszystkie uwagi. Pisze dalej :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-06-06 19:59
Jak już wyżej napisałam, szanuję pracę takich osób jak Ty i chciałabym żeby w tej sprawie nie było wątpliwości. :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-06-06 18:31
Wreszcie Lidian napisała coś szczerze. Nie znaczy to że się nie myli, ale jest szczera. Wreszcie coś poparte faktami z życia, ze swojego doświadczenia. I to jest dobry kierunek do dyskusji.
Ja czytałem wpisy Opiekunki(autorki bloga) i na ich podstawie mogę tylko stwierdzić ,że stara się być dobrą opiekunką, opiekunką myślącą co robi i wie że to człowiek ukrywa się w tym niesprawnym ciele.
Możemy tu zastanowić się i podyskutować kto to jest opiekunka i kiedy można powiedzieć że to jest dobra opiekunka. I nie mówie tu o autorce bloga, ale o osobach wykonujących te trudne zajęcie.
Nadrzędny Autor wieczna opiekunka Dodany 2015-06-06 20:43
Bardzo słusznie. Czekam na posty :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-08 19:02

>Plagiat ukryty występuje wtedy, gdy autor przejmuje fragmenty z cudzego utworu bez podania źródła i pierwotnego autora, a następnie< wplata<je do własnych wywodów. Odnosi się to nie tylko do dosłownych zapożyczeń (słowo w słowo), ale również na odwzorowaniu danego< >utworu przy użyciu innych wyrazów, oddających jednak dokładnie tę sama treść i konstrukcję myślową (rodzaj wywodu)<.


Opiekunko nie sugeruj się pisaniną osób, które są zawsze na przekór. Lidia doświadczyła, ja piszę obiektywnie, bo mi to obojętne.

Ps. wzeci też się przyda z w/w zapoznać :-)
Nadrzędny Autor wieczna opiekunka Dodany 2015-06-08 19:44
Nic nie znajdziesz w moim blogu z jakichs innych utworow poniewaz pisze tylko i wylacznie na podstawie wlasnych doswiadczen i obserwacji.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-05-31 21:48

> Bo jak napiszę, że ciepło i serdecznie, to mi przecież nikt nie uwierzy. :-) :-)


Znów nie wiem jak tam jakieś kolektywy. Ja bym powiedziała, że nie masz powodów żeby pozdrawiać mnie ciepło i serdecznie. To wysoce nierozsądne w stosunku do osób, których nie znasz osobiście - kto wie, co ja jestem za licho? :-)

Przyjemnego odpoczynku.
Nadrzędny - Autor wieczna opiekunka Dodany 2015-05-31 21:54
Sądzę że niczym nie ryzykuję pozdrawiając was serdecznie :-) noc szybko minie a jutro do moich dziewczynek o 6 tej :-) tesknié za nimi...
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2015-06-05 12:34
Nie ryzykujesz.:-) Pozdrawiam, a kiedyś pewnie wpadnę poczytać, co tam słychać na blogu.
Może po powrocie z wakacji, może w jakiś deszczowy dzień.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-06-06 19:18 Zmieniony 2015-06-06 19:24
Zadam ważne według mnie pytanie - Kto to jest opiekunka i kiedy możemy powiedzieć ,że to dobra opiekunka?
Od czego zależy taka ocena? Czy ma znaczenie kto taką ocenę wystawia?

Lidian napisała:

> Mój roczny pobyt w szpitalu ortopedycznym pozwolił mi poznać wiele takich opiekunek. To wspaniałe, życzliwe i pomocne osoby. Jednak wśród nich były też takie wszystkowiedzące, zagłaskały by cię na śmierć. Wszystko wiedziały lepiej niż ty, ta ich dobroć wychodziła bokiem i zamiast wdzięczności chciało się je tylko kopnąć w tyłek. Właśnie takie opiekunki są moim koszmarem z dzieciństwa.




I przedewszystkim .
Co ma decydujące znaczenie przy ocenie?
Kiedy i dlaczego jest to koszmar nie opieka, bo tego wpisu nic nie wynika czy cała opieka polegała na głaskaniu Lidian po główce?
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2015-06-06 19:48
Wszystko zależy od ludzi. Jedni potrzebują opiekunek "głaskających", inni "kopiących"?? :-) A może zależy od tego czy kogoś lubimy, czy nie??? Między ludźmi "iskrzy" raz pozytywnie, innym razem nie.. I jeśli kogoś nie "trawimy", to choćby był "w aureoli" i tak będzie .."be" Pozdrawiam "cieplutko" :-) a co tam.. na złość Iota :-))))))
Nadrzędny Autor wieczna opiekunka Dodany 2015-06-06 20:45
Dla mnie najgorszym koszmarem jest to, jeśli przy dyrekcji sie głaska a za drzwiami kopie w tyłek. Bardzo czesto niestety tak sie zdarza.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / POLECAM BLOG O OSOBIE UPOSLEDZONEJ (Strona 2) (44873 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill