www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Przekwalifikowanie zawodowe a stopień niepełnosprawności (3693 - wyświetleń)
- Autor marcin33l Dodany 2015-06-15 16:07
Witam serdecznie !

Pochodzę z Dolnego Śląska i jestem osobą niepełnosprawną (umiarkowany stopień niepełnosprawności), dokładniej mówiąc posiadam implanty kręgosłupa. W codziennym życiu poruszam się o własnych siłach, i na zewnątrz nie widać po mnie zupełnie mojej niepełnosprawności. Jednak posiadam pewne ograniczenia tj. nie mogę pracować typowo fizycznie np. dzwigać ciężarów, pracować przy czynnościach typowo fizycznych jak kopanie itd. ze względu na kręgosłup. Myśle że maksymalnie mogę podnieść paczkę do 20kg, lekarz tego dokładnie nie określił. Teraz tzn. za jakieś dwa lub trzy tygodnie będe miał kolejną komisję orzekającą prowadzoną przez powiatowy zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności( w sprawie kontynuacji), gdyż termin obecnego orzeczenia upływa w czerwcu,  myśle że raczej nic nie powinno się zmienić tzn. pewnie będe miał nadal stopień umiarkowany symbol 05-R.Przeczytałem na którejś ze stron dla niepełnosprawnych, że niepełnosprawny może ubiegać się również o orzeczenie gdzie są zawarte prawa przysługujące takiej osobie,i jest ono odrębne od podstawego orzeczenia. Jednak w Starostwie Powiatowym nikt nigdy nie poinformował mnie o takiej możliwości(nic o tym nie wiedzą), więc ciekaw jestem czy coś takiego wogóle istnieje. Już od 3 lat jestem osobą bezrobotną , poszukującą pracy i zarejstrowaną w urzędzie pracy, pobieram tylko zasiłek pielęgnacyjny150 zł, pozostaję na utrzymaniu rodziców. Z wykształcenia jestem licencjatem administracji, byłem w przeszłości na kilku stażach zawodowych, krótki czas pracowałem w biurze oraz w serwisie samochodowym jako doradca klienta. Jednak ze względu na duży stres panujący w poprzednich pracach, jak i również słabe wynagrodzenie  postanowiłem się przekwalifikować. Zrobiłem nawet bezpłatny kurs komputerowy ECDL- core 7 modułów. Ostatnio jednak myślę na poważnie o zrobieniu kursu na wózek widłowy lub podobnego rodzaju maszynę . Posiadam prawojazdy kat. B. nie jestem jednak ,,zawodowym kierowcą,,. I tu zwracam się o waszą radę, czy osoba z implantami kręgosłupa ma wogóle szanse na pracę operatora wózka widłowego lub podobną? czy jest wogóle sens dla mnie robić taki kurs?(jeśli lekarz wyrazi zgodę oczywiście), a jeśli nie ten to może jakiś podobny na który byłby popyt na rynku pracy?   będe wdzięczny za każdą podpowiedź z Państwa strony. Gdyby ktoś chciał odpisać na maila to zapraszam   marcin33l.82@wp.pl



pozdrawiam Marcin 33l.





Nadrzędny Autor mielko Dodany 2015-06-17 15:53 Zmieniony 2015-06-17 15:55
A dlaczego ma nie mieć szans? Jeśli będziesz zdolny do pracy, badani będą ok, to nic nie stoi na przeszkodzie. Trochę więcej wiary w siebie :-)

Marcin,

_________________________
Mając dwie ręce możesz wszys­tko. Mając jedną rękę możesz jeszcze więcej.
urządzenia gastronomiczne
Nadrzędny Autor andrzej1964 Dodany 2015-06-20 15:00
a czy ty myślisz, że praca umysłowa nie jest cieżka? co do kręgosłupa, to dziś co druga osoba ma jakieś schorzenia z kręgosłupem i tak samo się narzeka na to, tym bardziej jak sam nadmieniasz podczas pracy fizycznej.
Każdy by chciał mieć pracę przed komputerem, ale tam też wielokrotnie ścigają do roboty, tym bardziej jak ktoś jest na próbnym, a potem jako pracownik tymczasowy.
Można narazie się pożegnać z umowami na czas nieokreślony. Dziś już nie ma takich umów.
Z kręgosłupami tyle ludzi ma problemy i nie narzekają i muszą wielokrotnie pracować fizycznie.
Wybiera się lżejsze stanowisko pracy
Nadrzędny Autor marcin33l Dodany 2015-06-30 12:49
Dziękuję wam za odpowiedź, szczególnie  mielko :-) dzięki za optymizm i podtrzymanie na duchu. Niby to banalne ale czasami warto posłuchać kogoś kto ,,stoi z boku,, i ma inne, często lepsze spojrzenie na sprawę niż ty sam. A wracając do mojego posta andrzej1964 słusznie zauważa że dzisiaj wielu ludzi cierpi na dolegliwości związane z kręgosłupem, oczywiście zgadzam się. Jednak pamiętać również należy o tym iż choroba, chorobie nie równa. A implanty kręgosłupa to trwała ingerencja w organizm ludzki, w moim przypadku są to stalowe pręty poprowadzone przez całą długość kręgosłupa tj. od szyi aż do lędzwi, które przymocowane są do kręgów za pomocą stalowych haków i wkrętów wkręconych bezpośrednio w kręgi, potężne wkręty dochodzą do kanału rdzenia kręgowego(wszystko wyraźnie widoczne na zdjęciach RTG).Nię chcę oczywiście się tutaj wymądrzać, nie to było celem mojego posta, jestem wdzięczny za wszystkie konstruktywne uwagi. Tak w ogóle to przeglądając internet prawie nie spotkałem się z poruszonym przeze mnie tematem, tzn. przekwalifikowania zawodowego dotyczącego ludzi po operacji kręgosłupa mających na stałe implanty kręgosłupa. Myślę że temat tu zawarty może spotkać się z zainteresowaniem ze strony szerszej grupy osób których ten temat dotyczy bezpośrednio lub pośrednio albo którzy są po prostu ciekawi. Toteż zapraszam wszystkich zainteresowanych piszczcie, może znajdą się tutaj również jakieś fachowe wypowiedzi. Chciałbym żeby post stał się pomocny nie tylko mnie, ale również ludziom którzy zmagają się z podobnym problemem        pozdrawiam 
Nadrzędny Autor KasjuszMag Dodany 2023-09-11 06:40
W branży magazynowej nieodłącznym elementem jest wózek widłowy elektryczny. Jest to urządzenie napędzane energią elektryczną, służące do przemieszczania towarów o różnym ciężarze. Wykorzystanie silnika elektrycznego zapewnia cichą oraz ekologiczną pracę, a także obniża koszty eksploatacji, gdyż nie wymaga zakupu paliwa. Wiele współczesnych modeli posiada dodatkowe funkcje, takie jak systemy stabilizacji czy wyświetlacze z informacją o stanie baterii.

https://liftservice.com.pl/wozki-nowe/wozki-ep/wozki-widlowe-czolowe/
Nadrzędny Autor sportkursy Dodany 2024-02-09 11:53
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Przekwalifikowanie zawodowe a stopień niepełnosprawności (3693 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill