www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Gimnazjum (1443 - wyświetleń)
Autor kubazalexa Dodany 2007-07-08 17:34
Witam,
Spotkałem się ostatnio z problemem jakim jest brak szkoły czy klasy integracyjnej dla dzieci niepełnosprawnych w wieku gimnazjalnym w moim mieście. Choć w moim najbliższym otoczeniu nie mam takich osób o problemie dowiedziałem się od znajomego, który ma dziecko w ty wieku (cierpiące na autyzm) i ma problem co teraz zrobić, w okolicy jest szkoła gimnazjalna, która prowadzi klasę integracyjną, jednak żeby dowozić dziecko do tej szkoły musiał by zrezygnować z pracy.

mam możliwość wywarcia wpływu na władze gminne aby taką klasę utworzyć. zajęliśmy się już zbieraniem informacji o liczbie dzieci w tym wieku i młodszych, które są niepełnosprawne, moje pytania dotyczą finansowania takiej placówki, jeśli ktoś się orientuje, kto finansuje takie klasy, skąd można uzyskać dotacje jakie są koszty związane z przystosowaniem budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych, czy czy klasę gimnazjalną można utworzyć w budynku w którym jest podstawówka, ew. jakie materiały musiał bym jeszcze przygotować aby przekonać władze miasta.

Liczę na odpowiedź.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Gimnazjum (1443 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill