www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Buggy jedyne takie dla niepełnosprawnych (2342 - wyświetleń)
Autor matiyas123 Dodany 2015-07-29 13:03
Sprzedam fabryczne BUGGY przystosowane dla osoby niepełnosprawnej z polską homologacją drogową ma kpl. dokumentów, kartę pojazdu, świadectwo homologacji, przegląd i ubezpieczenie ważne do lipca 2016r. Wyprodukowane w 2010r. i zarejestrowany jest jako pojazd samochodowy inny. Jestem pierwszym jego właścicielem i jedynym użytkownikiem. Aby nim jeździć trzeba mieć prawo jazdy kat. B1 lub B. Wyposażany jest w silnik z automatyczną bezstopniową przekładnią o pojemności 150cc na licencji yamahy. Części są powszechnie dostępne. Wszystko działa jak należy. Przygotowany do jazdy. Wymieniony jest olej i filtry. Nie wymaga najmniejszego wkładu finansowego.
Wyposażenie:
• licznik
• światła przednie i tylne
• światła awaryjne
• hamulce hydrauliczne tarczowe na 4 koła
• hamulec ręczny
• kierunkowskazy
• fotele z regulacją położenia
• lusterka
Buggy przystosowane jest dla osoby niepełnosprawnej. Kierować nim może zarówno osoba sprawna a także osoba, która ma paraplegię jak i tetraplegię a także osoby z jedną sprawną ręką i nogą. Ma zrobione elektryczne wspomaganie kierownicy i działa bardzo lekko. Oprzyrządowanie jest na lewą rękę. Gaz jest do tyłu a hamulec do przodu. Uchwyt tak zrobiony by bez chwytu swobodnie i pewnie operować.
Buggy wraz z kolejnymi kilometrami trochę się zmieniło. Zostały wyeliminowane wady fabryczne a także silnik dostał "kopa". Zawstydzi nie jedną 200cc a nawet 250cc. Zmieniłem tłumik na przelotowy i wyrzuciłem recykling spalin, który bardzo go zamulał..
W 2014r. silnik przeszedł też kilka modyfikacji. Zmieniłem cylinder, tłok i pierścienie zwiększając pojemność silnika do 160cc. Części z najwyższej półki z firmy NARAKU (mam fakture) Trzeba było zmienić też pasek przeniesienia napędu na mocniejszy a także gaźnik na sportowy. Akumulator poszedł na górę i jest większy. Na desce rozdzielczej przybył elektroniczny obrotomierz z woltomierzem. Po tych wszystkich modyfikacjach jazda stała się mega przyjemnością. Buggy nigdy mnie nie zawiodło i co lepsze zawsze dojedzie do domu. Czasem odkręci się jakaś śruba czy coś innego ale nie było tak by stanął i nie ruszył. Buggy ma moc ok 15km i nie jest demonem mocy ani prędkości. Prędkość max to 60km/h. Co potrafi można zobaczyć na moich filmikach. W tym roku jechałem nim tylko raz na przegląd, który przeszedł bez problemu i jest do 03.07.2016r. tak samo i ubezpieczenie, które wynosi 60zł. Powodów sprzedaży jest kilka. Mam odleżyne i ze względu na poty już drugi sezon praktycznie nie jeżdże a poza tym alergia no i nie ma mnie kto do niego wsadzać. Przeżyłem nim nie zapomniane wycieczki i sprzedam tylko osobie niepełnosprawnej ze względu na zastosowane udogodnienia. Sprzęt jest do rekreacji i lekkiego offroadu a nie do katowania. Nie ma osoby, która by się za nim nie oglądnęła. . Buggy zmieści się do busa lub na lawete. Wymiary dł. 245cm szer. 155cm wys. 160cm.
Cena ze wszystkim 5900zł. do uzg. gratis dorzucam kask i pas na nogi.
https://www.youtube.com/watch?v=ztCXO32M0ZI
kom. 694307215
olx: http://olx.pl/oferta/buggy-jedyne-takie-dla-niepelnosprawnych-CID5-IDb4YcL.html
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Buggy jedyne takie dla niepełnosprawnych (2342 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill