www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Szukam pomocy dla uzależnionego w Wielkopolsce (7366 - wyświetleń)
- Autor Aneta90 Dodany 2015-08-20 10:51
Witam! Może ktoś pomyśli, że nie powinien pisać o problemach innych osób publicznie, ale tutaj chodzi o mojego przyjaciela, który poza tym nie ma nikogo oprócz mnie. Niestety mój kumpel od dwóch miesięcy codziennie pije. Stracił pracę i po prostu załamał się tą sprawą. Wiele razy tłumaczyłem jemu, że z pewnością coś znajdzie, tylko potrzeba czasu. Zamiast wziąć się w garść uznał, że picie będzie doskonałą sprawą. Naprawdę nie wiem jak jemu pomóc. Na pewno tutaj wchodzi w grę tylko pomoc fachowców. I o to rozbiega się sprawa. Szukam jakiejś pomocy w Wielkopolsce. Byłbym wdzięczny za każdą pomoc.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-08-20 11:39
myśle Aneta że tu natychmiast potrzebna pomoc!
Jako reanimację zamiast alkoholu proponuję sex, to podobno jest niesamowite kontr-uzależnienie od alkoholu.
ale to zależy od indywidualnych cech i preferencji uzależnionego.
Nadrzędny - Autor Marek_G76 Dodany 2015-08-20 13:43
Aneta, gość ma wielkie szczęście, że ma kogoś takiego jak ty. Doceni to pewnie dopiero jak wyjdzie z tego 'bagna'. Co do fachowca to możesz zobaczyć http://agnusterapia.pl/alkoholizm - podrzuć mu adres i spróbuj przekonać od przyjęcia pomocy. Grunt, żeby wreszcie zrozumiał, jak bardzo nałóg go wyniszcza zanim będzie za późno. Potem może sięgnąć po profesjonalną pomoc fachowców.

(Pominę żenujący poziom odpowiedzi usera wielokropek)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-08-23 20:01
Uzależnienie od komputera i Internetu – główne objawy

Uzależnienie od komputera i Internetu, tuż obok narkomanii czy alkoholizmu, jest kolejnym poważnym nałogiem, który wciąga coraz większą liczbę młodych ludzi na całym świecie. Chociaż jest to zjawisko stosunkowo nowe, to jednak przybiera na sile i coraz częściej Internet, komputer albo gra traktowane są jako prosty sposób na ucieczkę od realnej rzeczywistości. Największym problemem aktualnie wydaje się być „siecioholizm” (uzależnienie od Internetu), jednak należy także zwrócić uwagę na kwestię uzależnienia od komputera oraz gier komputerowych. Zespół uzależnienia od Internetu polega przede wszystkim na wielogodzinnym korzystaniu z globalnej sieci, co przekłada się na stopniową utratę zdrowia w sferze psychicznej, fizycznej, interpersonalnej, społecznej, a także rodzinnej. Stwierdzono, że osoby uzależnione od komputera na ogół spędzają czas na takich formach rozrywki, jak:

- komunikatory internetowe, - gry online, - czat (porozumiewanie się w formie pisemnej z innymi osobami korzystającymi z Internetu), - różnego rodzaju fora dyskusyjne oraz listy adresowe.

Należy zdawać sobie sprawę, iż zasadniczą kwestią uzależnienia od komputera czy Internetu nie jest sam sprzęt czy globalna sieć, a utrata kontroli na skutek sięgania po określone formy korzystania z w/w narzędzi.

Efektywne leczenie uzależnień od sieci i komputera

W odróżnieniu od innych nałogów, leczenie uzależnienia od Internetu, komputera czy gier komputerowych zasadniczo nie różni się od nich. Polega przede wszystkim na odpowiedniej do wieku i rodzaju uzależnienia psychoterapii, której celem jest nauka nowych zachowań, a następnie wcielanie ich w życie. Na ogół decyzja o tym, że uzależnienie od Internetu czy komputera wymaga leczenia zostaje podjęta w momencie, gdy osoba chora sama dostrzeże różnicę między zdrowym a patologicznym korzystaniem ze sprzętu komputerowego czy form porozumiewania się przy pomocy klawiatury. W trakcie leczenia uzależnienia od komputera, Internetu czy gier komputerowych często konieczne okazuje się zamontowanie w komputerze odpowiedniego alarmu, który informuje o zbyt długim czasie spędzonym przed monitorem i jest niejako wskazówką do przejścia do innej aktywności. Takie metody w dużej mierze pomagają powrócić pacjentowi do normalnego funkcjonowania.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-08-20 19:33
Nie wiem czy to reklama, ale... szukać w necie dobrego psychiatry - depresja i por. p/alkoholowej. Jest zapewne też forum tematyczne.
Nadrzędny - Autor SMs Dodany 2015-11-10 14:14
Co do Prywatnego Ośrodka Leczenia Uzależnień Agnus to znam i polecam. Terapeuci w nim pracujący, jak P. Rybarczyk mają świetne podejście, umieją dobrać terapię odpowiednią dla chorego, nie ważne czy to dutyczy alkoholika, czy narkomana, czy hazardzisty. Jak trzeba kierują na detoks, jak trzeba to kierują na terapię indywidualną mając na uwadze jedynie dobro chorego.
Nadrzędny - Autor Aliss Dodany 2015-11-12 11:29
Obecnie bardzo polecana jest klinika doktora Wolniaka. Wprawdzie nie jest to klinika w Wielkopolskim ale do takiego miejsca i tak jedzie się na pewien okres tak wiec nie powinno być problemów z dojazdem. Nie jest to tani ośrodek ale oferuje podwyższony standard oraz nowe techniki leczenia. Znajduje się w województwie Łódzkim. Tutaj można sobie o niej poczytać: http://www.klinikavip.pl/o-klinice   - oraz obejrzeć zdjęcia. Do pacjenta podchodzi się tam indywidualnie. Jest tam zapewnione pełne wsparcie psychologiczne oraz dyskrecja. Leczy się tam również wiele osób z pierwszych stron gazet oraz nikt o tym nie wie.
Nadrzędny - Autor psycho Dodany 2015-11-12 16:37
Cześć,
Moja dobra koleżanka korzystała z usług tej Pani : psychoterapia warszawa I teraz od kilkunastu lat nie potrzebuję żadnej pomocy. Stan psychiczny bardzo dobrze wpływa na człowieka więc warto korzystać z usług specialisty. Ludzie się boją że ktoś pomyśli że chodzi do psychologa bo jest psychicznie chory... To jest stereotyp.. Psychicznie chorzy to są ludzie którzy wiedzą że mają problmy i nie dają sobie pomóc..
Nadrzędny - Autor Marek_G76 Dodany 2015-12-02 13:12
A ja poszperałem troche w sieci i wychodzi, że bardzo dobre opinie ma ośrodek Oaza z Włocławka, który specjalizuje się głównie w leczeniu narkomanii i alkoholizmu i gwarantuje swoim pacjentom spokój i komfortowe warunki bytowe. Pracujący tam terapeuci posiadają wieloletnie doświadczenie w skutecznym leczeniu uzależnień związanych ze współczesną cywilizacją, co gwarantuje powodzenie terapii. To wszystko wyczytałem na ich stronie, ale kto czego szuka to i znajdzie.
Nadrzędny Autor psycho Dodany 2016-03-23 19:03
Jeśli chodzi o ten ośrodek to nie polecam. Dla mnie lepsze są sposoby domowe a najważniejsze jest samodobre poczucie. Ja okrzystam z środków czystości http://www.naturatylkoto.pl/ekologiczne-srodki-czystosci ale tych ekologicznych w domu i sam zapach jest bardzo przyjemny dzięki temu mam lepsze samopoczucie. Niby taka drobnostka ale nik na nią nigdy nie zwraca uwagi. Tak samo jest z naturalnym jedzeniem jak robimy coś dla siebie i przynosi to nam rezultaty to lepiej się czujemy. Moim zdaniem powinniśmy najpierw starac się coś robić ( stawiać wyzwania ) starać się coś zmieniać a potem mamy jak się uda nam statysfakcję i lepsze samopoczucie. Czemu o tym piszę? bo samopoczucie dużo wpływa na nasze dalsze leczenie tak zostało to udowodnione.
Nadrzędny Autor Mulinka Dodany 2020-08-21 14:00
Alkoholizm jest straszną chorobą. Sama jestem DDA i mój ociec kilka razy lądował w różnych ośrodkach odwykowych dla alkoholików. Najważniejsze jest, by chory naprawdę chciał zmian. Dla rodziny i bliskich potrzebna może okazać się także terapia - dla współuzależnionych.
Nadrzędny - Autor Paweł Surynt Dodany 2020-10-23 15:02
Osobiście polecam tą klinikę https://www.esperal.edu.pl/poznan/ - leczą alkoholizm metodą kompleksową, która jest bardzo skuteczna. Mi pomogła, więc warto spróbować.
Nadrzędny - Autor platus Dodany 2022-08-22 21:55
Esperal nie jest najlepszym rozwiązaniem bo to nie terapia. Lepiej skorzystać z pomocy terapeuty uzależnień. Dobrym wyborem jest leczenie alkoholizmu online.  Skutecznie i dyskretnie można pomóc osobie bliskiej zmagającej się z problemem uzależnienia.
Nadrzędny Autor dżastaś Dodany 2024-02-28 21:23
Na  pewno  warto wyróżnić też   Ośrodek  leczenia  uzależnień  Zapowiednik  https://www.zapowiednik.pl . Jest to miejsce  skoncentrowane  na człowieku, aby pomóc  mu  w walce z uzależnieniem.  Warto  do nich się zgłosić, ponieważ  dzięki nim będziecie mogli rozwiązać  swoje  problemu i  dotrzeć do  normalizacji  swojego życia.
Nadrzędny Autor kolinka Dodany 2024-04-06 09:26
Walka z uzależnieniami to trudny i delikatny proces, który wymaga spersonalizowanego podejścia do każdej osoby. Najważniejszym momentem jest decyzja samej osoby uzależnionej o podjęciu terapii, do tego nie da się namówić, zachęcić, a tym bardziej zmusić. Istnieje wiele różnych metod terapeutycznych, w tym terapia w ośrodku zamkniętym, terapia z wykorzystaniem kontaktu z naturą lub zwierzętami. Jednym z przykładów takiego miejsca jest Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Terapii - Wyspa SOZO https://wyspasozo.pl/ choć podkreślam, że rodzaj terapii powinien być dobrany indywidualnie do potrzeb pacjenta.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Szukam pomocy dla uzależnionego w Wielkopolsce (7366 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill