www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Alimenty a wlasna dzialalnosc gospodarcza. (2594 - wyświetleń)
- Autor ranaar Dodany 2007-07-17 12:40
Jestem niepelnosprawnym studentem z zasadzonymi na moja rzecz alimentami.

Chcialbym podjac wlasna dzialalnosc gospodarcza - wlasnie opracowuje biznes plan, badam rynek etc.

1. Na jaka pomoc moge liczyc w zwiazku z w/w?
2. Czy obowiazek alimentacyjny przypadkiem nie ustaje w momencie gdy podejem taka dzialalnosc?
3. Co by bylo gdybym jednak nie chcial odstepowac od zasadzonych alimentow?
4. Czy firma ktora zdecydowala by sie podjac ze mna wspolprace moze liczyc na jakies ulgi w zwiazku z tym?

Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-07-19 10:06
Nie jest tak, iż obowiązek dostarczania środków utrzymania ( obowiązek alimentacyjny) automatycznie ustaje w przypadku podjęcia przez Pana działalności gospodarczej.
Obciąża on krewnych w związku tym, że nie jest Pan jeszcze, w stanie samodzielnie się utrzymać. Ewentualnie, krewni mogą, w przypadku uzyskiwania przez Pana dochodów, wystąpić do Sądu z wnioskiem o zmniejszenie kwoty należnych alimentów od nich na Pana rzecz, w żadnej mierze obowiązek ten nie może wygasnąć ( sam obowiązek alimentacyjny).
Natomiast jeśli dochody z Pana działalności gospodarczej pokryją w całości koszty Pana utrzymania wtedy krewni mogą złożyć wniosek o zmianę orzeczenia zasądzającego alimenty w postaci uchylenia tego obowiązku w związku z faktem, że uzyskuje Pan dochody wystarczające na własne utrzymanie. Z kolei, jeśli później zaistniałaby sytuacja, iż dochody z działalności gospodarczej nie pozwalają Panu na samodzielne utrzymanie ( w okolicznościach przez Pana przedstawionych, że Pan się jeszcze uczy) wtedy zawsze można złożyć ponowny wniosek o zasądzenie alimentów.
Pan jako osoba uprawniona do alimentów nie może od nich odstąpić ani ich się zrzec, bowiem samo roszczenie alimentacyjne nie może być przedmiotem swobodnej decyzji stron, a w szczególności nie może być właśnie przedmiotem zrzeczenia się przez uprawnionego. Obowiązek alimentacyjny obciąża z mocy prawa krewnych i nie można nim tak swobodnie dysponować.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Alimenty a wlasna dzialalnosc gospodarcza. (2594 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill