www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Bóle głowy (7361 - wyświetleń)
- Autor jodi Dodany 2015-09-08 00:19
Miewam częste bóle głowy, nie wiem czy to migrena, czy po prostu za dużo się stresuję i stąd mam te częste dolegliwości. Ogólnie, to jak już mnie weźmie, to jestem cały dzień nie do życia (jak dzisiaj pisząc ten post). Także pomijając farmakologię i różne tabletki na bóle głowy, to czy są jakieś domowe sposoby? Tabletki mi pomagają, to fakt, ale że biorę ich dość sporo z tego powodu, to zaczynam się martwić o swoją wątrobę, także szukam jakiejś alternatywy. Jak w domu poradzić sobie naturalnymi sposobami? Nie mówię, że musi przechodzić od razu, ale żeby chociaż ból zelżał i dało się jakoś funkcjonować. Ewentualnie może to jednak nie stres, czy migrena, a coś poważniejszego?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-09-08 06:59
Idź do lekarza.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-08 08:04
Zrób sobie rezonans, 600 zł lub rok czekania.
Nadrzędny - Autor Balbina Dodany 2015-09-08 14:31
Nie wszędzie rok. W niektórych miastach czas oczekiwania to 4-6 miesięcy.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-09-08 14:43
I tak długo.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-08 11:50
          Serwus :-)
   Bóle głowy to poważna sprawa, mogąca mieć tragiczne następstwa i dlatego nie wolno ich lekceważyć. Pierwszym badaniem diagnostycznym powinno być badanie ciśnienia krwi ( R R ). W przypadku zbyt wysokiego leczenie farmakologiczne. A domowe sposoby na przyniesienie ulgi ? Przede wszystkim- jeśli jesteś osobą palącą to wyrzucenie papierosów. To bardzo mocno pomaga. Po za tym częste dotlenianie w terenie. Spacery na świeżym powietrzu. Oczywiście konieczna konsultacja lekarza.
Badanie MR lub TK o którym wspomina Rogal w chwili gdy jeszcze nic złego się nie wydarzyło nic nie pokaże. Bardzo pomocna mogłaby być angiografia naczyń mózgowych, ale nie widzę szans abyś na takie badanie ( NFZ ) się dostał/a.
                                                                      Waldi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-08 12:02
Rezonans czy TK pokazują złe rzeczy.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-09-08 15:31
Zgadza  się, ale rezonans to nie wróżka i przyszłości nie pokazuje. Moją głowę TK prześwietlano już kilkanaście razy i wiem coś o tym. Mógłbym już za podręczny reaktor służyć :-). MR niestety nie można u mnie robić a jest mniej szkodliwe i dokładniejsze.
Oczywiście duże wady rozwojowe te badania wskażą. Np. ciasnotę mózgową , wodogłowie, niesymetryczność. Ale wad naczyń ( tętniaki ) już nie bo są zbyt mało dokładne.
                                                Waldi
Nadrzędny - Autor Robert Dodany 2015-09-08 21:40
Współczuję, ale chyba najlepiej po prostu pójść do lekarza. Na forum ludzie napiszą Ci szczere porady wg własnych doświadczeń, i nawet, choćby się w tej szczerości za przeproszeniem posrali, to nikt nie pomoże Ci tak jak lekarz.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-09 07:35
                  Rada pójścia do lekarza oczywiście jak najbardziej słuszna. Tylko szkoda, że napisała to osoba kryjąca się za kolejnym nickiem. Widać wstyd jej już za swój " główny" nick.
                                       Waldi.
Nadrzędny Autor Marcin8509 Dodany 2015-09-09 08:50
Przejedź się na tydzień do rodziny w leśne tereny, może Twój organizm potrzebuje troche oczyścić się z toksyn :-) , a i chodząc po lesie
możesz nazbierać grzybów
Nadrzędny Autor Robert Dodany 2015-09-12 21:21
Kurcze ja mam tu tylko jeden nick jakby co...
Nadrzędny Autor loganes Dodany 2015-09-18 22:22
Bóle głowy mogą wskazywać na wiele chorób. Przede wszystkim odwiedź lekarza np. rodzinnego i on poradzi gdzie powinnaś się udać dalej. Ogólnie też bóle głowy mogą być spowodowane wyczerpaniem organizmu. Nie spanie, jedzenie późnymi porami, dużo stresów. To czynniki przyczyniające się do powstawania bólów głowy. Domowe sposoby też są na bóle głowy, myślę że nawet lepsze niż leczenie się farmakologicznie na dłuższą metę. http://pieknojestwtobie.com/co-na-bol-glowy/ - tutaj masz przykładowe sposoby na pozbycie się bólu głowy w domu, ale i tak radzę się przejść jednak do lekarza.
Nadrzędny Autor papaja Dodany 2020-12-31 09:40
Wydaje mi się, że w tym przypadku warto zdecydować się na rezonans. Co prawda lekarzem nie jestem, więc najlepiej umówić się na wizytę do specjalisty. Jeśli jesteście z Warszawy bądź okolic, to dobrym wyborem będzie https://www.rexmedicasport.pl/ Długo działają na rynku, pracują tam fachowcy, a do każdego pacjenta podchodzą w pełni indywidualnie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Bóle głowy (7361 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill