www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nie jestem faraonem ;)!!!!!! (10078 - wyświetleń)
- Autor amalian Dodany 2015-10-26 14:10
Jestem normalny :-).
I chcę być traktowany normalnie - na wyborach również . Nie chcę mieć punktów wyborczych dostosowanych do ON . Szukać ich, głosować z dala od znajomych, rodziny czy wnoszony do punktu wyborczego tylko dlatego że nie ma podjazdów . Czy to jest tak trudne, by mąż zaufania z osobą z komisji zszedł do osoby poruszającej się wózkiem a nie umiejącej dostać się do środka lokalu wyborczego z przenośną urną oraz listą do podpisu na zewnątrz lokalu . Nie wyróżniajcie nas, wystarczy że wyróżnia nas - z tłumu choroba .Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-26 14:13
Wynoszenie urny jest zabronione, to raz, a dwa, czy wynoszenie urny tylko dla Ciebie nie jest wlaśnie wyróżnianiem?
Właśnie po to są takie punkty dla ON żeby mogli samodzielnie głosować bez potrzeby dodatkowej pomocy. to nie lokale są nie dostosowane tylko obiekty w Polsce - każdy obiekt powinien być wyposażony w podjazd dla "wózkowicza", a nie tylko lokale wyborcze.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-26 14:54
Wszystko zależy od punktu widzenia i siedzenia :-) . Przyjeżdżam po lokal i czekam aż wyjdzie mąż zaufania  z kimś tam jeszcze małą urną, zaplombowaną  i głosuję pod lokalem wyborczym.
Nie można, bo co ???? Jak nie mamy obiektów przystosowanych, to wszyscy glosują na ulicy . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-26 15:40 Zmieniony 2015-10-26 16:30
Nie w tym rzecz.
Każdy lokal wyborczy powinien być dostosowany, jeśłi na stałe nie ma w takim budynku podjazdu to raz na 4 lata mozna takowy tymczasowy zrobić.
Chcesz być traktowany normalnie, nie chcesz być wyróżniany - powtarzam pytanie - czy wynoszenie urny przed lokal wyborczy nie jest wyróżnianiem? Czy to nie jest specjalne traktowanie? Czy jest to normalne?
Problem tkwi w niedostosowanych obiektach i to trzeba zmienić.
Poza tym nie widze problemu - problem by był gydyby taki "wózkowicz" stał przed lokalem i nikt Mu nie pomagał "wejść" do środka - czy to jest jakieś upokorzenie? Ja jestem zadowolony jak w ciemnościach mogę złożyć moją laskę kiedy ktoś mnie podprowadza. Nie widze nic żenującego w tym, że kiedy składam podpis przy odbieraniu kart do głosowania Pani/Pan wskazują mi dokładnie palcem w którym miejscu mam się podpisać.
Sporo się zmieniło - jeszcze tak niedawno inwalida był tendowaty i musiał sobie radzić sam. Ludzie bali się pomagać jakby bali się, że się zarażą - teraz jest inaczej, jest dużo lepiej.

To, że inwalida czuje się gorszy to jest jego indywidualny problem.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-26 21:18
Ja juz nie jestem aż tak wymagający:aby każdy lokal wyborczy był przystosowany do ON . Pewnie to się wiąże z jakimiś kosztami a pewnie w tym przypadku dużymi, bo wiele schodów do pokonania.Jakby na to nie patrzyć wszystko jest wyróżnieniem, podjazd również . Dla mnie bardziej denerwujące jest brak reakcji, bo to nie pierwszy raz i nikt z pracujących w tamtych komisjach nie zareagował . Co wybory ta sama sytuacja ! Najlepiej była by możliwość głosowania przez internet:dla mnie bez problemu podróżowania, telefonicznego rejestrowania i tracenia czasu na poszukiwanie lokalu wyborczego . W tym roku zostałem zaskoczony zmianą lokalu, ale po wniesieniu mnie do lokalu - w którym dotychczas głosowałem:( . No cóż:kto pyta nie błądzi. Nie zapytałem ... Do drugiego lokalu dwóch panów z komisji pomogło mi się dostać i wydostać. Oczywiście, że porównując dzisiejszą sytuację a lata dziewięćdziesiąte to sytuacja postrzegania nas przez innych zmieniła się diametralnie na naszą korzyść, ale ...zawsze może być lepiej . Hi,hi,hi ;-)))))))) Pozdrawiam. Dzisiaj mi nie do śmiechu, ale za cztery lata znów są wybory . Hej :-):-):-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-26 21:41
Koszty podjazdu może i duże, ale czy nikt nie zastanowił się, ze można zmienić lokal wyborczy na ten gdzie już takowy podjazd jest? To nie są koszty. Objekt na lokal wyborczy powinien z definicji być przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-26 21:54
Byłbym za możliwością głosowania przez internet . Pewnie wpłynęło by to na frekwencję głosowania a wielu ułatwiło głosowanie . Nie tylko osobom poruszającym się na wózku .
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-27 10:38

>Byłbym za możliwością głosowania przez internet<


No i tu znowu pojawia się problem z większymi możliwościami manipulacji, przekrętów.
Tu też dodatkowa kasa dla sztabu ludzi którzy musieliby siedzieć i dbać o bezpieczeństwo takiej strony.
Oczywiście - jestem za, ale co w takim przypadku osoby niewidomej?
1. Strona musiałaby być tak skonstruowana, aby każdy niewidomy mógł się po niej poruszać przy pomocy klawiatury.
2. Musiałaby być udźwiękowiona - nie każdego niewidomego stać na program udźwiękawiający - 3500 zł
3. Co z osobami starszymi którzy nie potrafią poruszać się po intenecie, nie wiedzą co to komputer - czyli tak czy siak musiałyby istnieć lokale wyborcze, a głosowanie przez internet jako alternatywa - czyli koszty znacznie rosną :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2015-10-27 11:38
ja nie chcę zlikwidować komisji już istniejących, ja chcę żeby była taka możliwość . Są nakładki Braille dla niewidzących, żeby mogli głosować to powinna być możliwość do głosowania dla osób, ze znaczną niepełnosprawnością ruchową możliwość do głosowania bez wychodzenia z domu . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-10-27 12:24 Zmieniony 2015-10-27 12:33

> Byłbym za możliwością głosowania przez internet .


Z różnych przyczyn praktycznych, głosowanie przez internet jest niestety pociągającym, ale złym pomysłem:

1. "Przez internet" oznacza, że gdzieś muszą stać serwery, które wytrzymają stosowne obciążenie. Przypominam, że w zeszłych wyborach samorządowych wykrzaczył się system komputerowy PKW do samego tylko liczenia głosów.
2. Cała infrastruktura powinna być w Polsce (i tylko w Polsce), bo wybory do parlamentu to jeden z najważniejszych aktów suwerenności narodowej.
3. Muszą być tak zabezpieczone, żeby żadna służba/grupa czy cokolwiek, nie było w stanie złamać zabezpieczeń. To jest praktycznie niewykonalny postulat.
4. W chwili wdrożenia system musi być całkowicie niepodatny na błędy, w rodzaju oddania głosu dwukrotnie i tak zabezpieczony, żeby jakakolwiek awaria po stronie serwerów nie powodowała utraty zarejestrowanych głosów.
5. Implicite tego typu wybory dają pojedynczym osobom możliwość zmiany ich wyniku - jeśli nie istnieje fizyczny ślad wyborów, administrator może zafałszować dane i mieć realny wpływ na to, czy gdzieś zostanie obsadzony poseł X czy Y. Nawet ludzi uczciwych nie należy wystawiać na pokusy tego rodzaju.

6. Problemem powiązanym są oszustwa typu "phishing" - fałszywe strony, takie same jak fałszywe strony banków internetowych. Oczywiście wina za bycia "nabranym" spoczywa głównie na użytkowniku, ale nie zmienia to faktu, że takie ryzyko jest i byłoby bardzo niepożądane.

Istnieje, przypominam, możliwość głosowania korespondencyjnie (różnica polega na tym, że jest to głosowanie z papierem i że np, sfałszowanie jedej karty do głosowania korespondencyjnego nie zaważyłoby na wyniku wyborów, więc nie jest opłacalną formą przestępstwa). Można również upoważnić inną osobę, do oddania głosu (głosowanie przez pełnomocnika). To są "możliwości głosowania bez wychodzenia z domu".

A jeśli bardzo Ci zależy na zrobieniu z głosowania spotkania towarzyskiego, gdzie głosujesz razem ze znajomymi (a ich lokal jest niedostosowany), znajomi mogą wziąć na kilka dni przed głosowaniem zaświadczenie, które uprawnia do głosowania gdziekolwiek na terenie Polski. I pójść z Tobą tam, gdzie dasz radę się spokojnie dostać.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-27 13:18 Zmieniony 2015-10-27 13:28
Z tego wynika, że internet to same problemy :-( .  Ale, czy wyjście członka komisji z mężem zaufania z podręczną urną do głosowania może implikować podobne podejrzenia? że podmienią, podrzucą, dołożą ??? I dlatego trzeba gościa poruszającego się wózkiem wyciągnąć na piętro żeby mógł zagłosować "po ludzku ???" Wózkowicze mają również swoją prywatność czy granice których chcą żeby nie były przekraczane przez innych - nawet tych którzy chcą pomóc .
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2015-10-27 15:43 Zmieniony 2015-10-27 15:51

> Z tego wynika, że internet to same problemy :-(


Zależy "do czego" ten Internet. Ale w przypadku informacji cennej na masową skalę, jest "wygodniejszy" ale znacznie mniej bezpieczny. Dlatego zresztą różne urzędy np. upierają się przy trzymaniu dokumentów papierowych.

Nie wiem, czy to jest tak, że po raz pierwszy w życiu Cię wnosili, czy może coś się szczególnego stało, że w tym wypadku uznajesz to za szczególne naruszenie prywatności. Przecież dokładnie tak samo wygląda (niestety) dostawanie się na wózku do urzędu, do szkoły, do lekarza, do kościoła po wyborach, bez związku z nimi. Stan lokali wyborczych po prostu odzwierciedla stan polskiej architektury.

Jeśli w przepisach byłby zapis umożliwiający wyniesienie urny, można by to było zrobić. Jeśli nie, to nie możesz oczekiwać, że ktoś będzie chciał odpowiadać za złamanie procedur wyborczych. Takiego zapisu obecnie nie ma, czyli jeśli bardzo Ci zależy, pozostaje Ci lobbować za jego wprowadzeniem (poważnie mówię). A jeśli problem dotyczy konkretnego lokalu i gdzieś w okolicy znajduje się przystosowany budynek, który mógłby być lokalem wyborczym, może warto zwrócić na to uwagę samorządowi (od tego są wybierani radni).

Weź pod uwagę, że są już przepisy, które mają służyć temu, żeby ludzie mogli zagłosować nawet nie wychodząc z domu. Integracja o nich trąbi przy okazji każdych wyborów.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-10-27 16:11
Idąc Twoim tokiem rozumowania (nie bierz tego do siebie, nie jest to też wypowiedź przeciwko Tobie czy innym "wózkowiczom"), ale Ty akurat jesteś na wózku, co w przypadku niewidomego? Nic nie da rampa, ani tym bardziej urna wynoszona - skąd niewidomy ma mieć pewność, że podstawiana urna jest urną właściwą?
Trafienie do lokalu wyborczego - nie obejdzie się bez osoby prowadzącej, tzw. przewodnika - bo nawet jeśli do lokalu trafi co dla osoby z "doświadzenieem" i znajomością terenu nie będzie trudne tak odnalezienie odpowiedniego pokoju już tak i jest skazany na pomoc osób trzecich. Czy tez powinni zacząć krzyczeć/nawolywać, aby w lokalach wyborczych umieszczać odpowiednie oprogramowanie które kierowałoby taką osobę do właściwego miejsca? Dodam, że takie coś istnieje. Jest sosowane na lotniskach i służy nie tylko niewidomym, ale i służbom lotniska pomagając w zapanowaniu nad "tłumem" w szczycie :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-10-27 17:24
Cha, cha, cha Amalian jesteś na etapie anarchii ;-) a właściwie na etapie zauważania braku logiki ;-) Ja to widzę od jakiegoś czasu w: prawie i interpretacjach ustaw. Chodzi Ci o godność i tu masz moje poparcie, ale to znaczy nic, bo w Polsce na dzień dzisiejszy godność jednostki jest niezrozumiałym słowem bez względu na sprawność...

Pozdrawiam - trzeba trochę olać Amalian :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-28 12:15 Zmieniony 2015-10-28 12:35
Istnieje wiele momentów;) w których można coś pochachmęcić: serwer, nakładka  itp .itd . Brak zaufania rodzi brak zaufania:jak rozwiązano opcję wyjścia do ubikacji jednego z członków komisji? Byłbym za tym, żeby uniknąć podejrzeń wszyscy członkowie udają się do ubikacji wspólnie wraz z urną i załatwiają się przy otwartych drzwiach  ... lub chodzą w pieluszkach całą dobę . Poczują co to znaczy godność ;-) . Pozdrawiam amalian :-).
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-10-29 17:33
Dobre :-) Na zasadzie nie rób drugiemu co tobie nie miłe. Tak na dobrą sprawę rozluźniło by się w Z.K. gdyby stos. taką zasadę (przy niektórych wykroczeniach) ;-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-10-26 14:51
Amalian,weź się wygłupiaj. Raz na cztery lata rusz d..ę i przejdź te cztery schodki.
Mogli by zorganizować komisję jak w macdonaldzie ,podjeżdzasz do okienka,zamawiasz punkt mobilny, podpisujesz i wrzucasz ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-26 14:59
oczywiści pod MC drive i bez wychodzenia . Mój problem w tym, że nogi już odmawiają zupełnie posłuszeństwa :-( . Mam problem i schody dają mi poważnie w dupę :-( .Jeszcze parę lat wcześniej nie było problemu ale obecnie jest i to poważny :-(.
Nadrzędny Autor Prawda Dodany 2015-10-26 15:07
NO NO NO
NIE MAM PROBLEMU EMALIANA ALE W MOJEJ OKOLICY W ZASADZIE WSZYSTKIE PUNKTY GŁOSOWANIA MAJĄ PODJAZDY (ŁAGODNE). JEŚLI GDZIEŚ JEST INACZEJ TO NALEŻY TO PILNIE ZGŁASZAĆ W SAMORZĄDZIE. /5/
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-10-26 18:23
http://www.youtube.com/watch?v=p7a62QEVdCA
Amalian na poprawienie Twojego nastroju ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-26 21:24
Cysorz tak ma ale pewnie nie chwali się tym by nie zapeszyć ;-).
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-10-27 08:42
Masz na myśli forumowego "cysarza" Norbiego ? To wybitny forumowy specjalista od zwalczania barier ale żeby od razu "cysarz"?
A tak przy okazji do Norbiego .Twój wątek osiągnie wkrótce 10tyś głosów a Rogal zdecydowanie wyprzedza Cię pięciokrotnie, czyli do sejmu pewnie nie trafisz? ;-)
A może ? Bo jakoś mniej walczy z barierami.
Amalian, ugotuj coś dobrego to chandra minie jak dostaniesz pochwałę od połóweczki ;-) a może i nagrodę.
toast za nieprzypalone gary
\/
I
-
Coś rysowanie mi nie wychodzi
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-27 11:31
dzisiaj się nie wysiliłem- w garnku(a raczej na patelni) zrobiłem -przy znacznej pomocy żony (przygotowała pomidory)chili con carne . Dzisiaj idę do dentysty i muszę coś zjeść ostrego, żeby nie piszczeć przy zakładaniu plomby ;-) . Pozdrawiam wszystkich :-).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-27 11:47
Ludzie, przecież jeest możliwość głosowania korespondencyjnego.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-27 11:56
co musisz zrobić żeby tak zagłosować ?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-10-27 12:07
A o sobie wygogluj. Listonosz chyba Twój głos zabiera.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-03 09:43
Amalian ,problem podobny do Twojego mieli też inni
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/283126?utm_source=biuletyn&utm_medium=email&utm_campaign=29.10.2015
"
- Jednym z lokali przystosowanych do głosowania dla osób niepełnosprawnych w Łomży jest obiekt na ul. Kopernika 16, czyli Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. W moim lokalu, do którego jestem przypisany, nie mogłem głosować, bo nie jest przystosowany, więc po złożeniu wniosku o możliwość głosowania w lokalu przystosowanym dostałem informacje i zaświadczenie, które dało mi możliwość brania udziału w głosowaniu w tymże lokalu. Lecz o oddaniu głosu mogłem sobie tylko pomarzyć, gdyż dostęp do podjazdu w tym lokalu wyborczym był niemożliwy z powodu zamkniętej bramy – informuje nas Marcin Pruszko, poruszający się na wózku łomżanin,"
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2015-11-03 11:22 Zmieniony 2015-11-03 11:24
Wiele zależy od ludzi .... Każdy lokal powinien być wyposażony w podręczną, opieczętowaną urnę, np. pudełko od butów i po problemie . Mąż zaufania wraz z członkiem komisji schodzi pod lokal wyborczy, by ON mogł zagłosować .Członkowie komisji mają za coś płacone i moim skromnym zdaniem to by wystarczyło . Dla nieufnych, głos taki mógłby być odnotowany na osobnej liście . Nie każdy ma taką połówkę(żonę, męża)jak ja ;-))) która postawi wszystkich na baczność, bym mógł oddać głos :-).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nie jestem faraonem ;)!!!!!! (10078 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill