www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co sądzicie o kierunku studiów - prawo? (3983 - wyświetleń)
- Autor wania Dodany 2015-11-15 16:20
Hmmm... Ostatnio zaczęłam poważnie zastanawiać się nad moją przyszłością i drogą dalszego kształcenia. I tak sobie wymyśliłam ,że może by tak pójść na studia prawnicze, a w przyszłości zostać adwokatem albo radcą prawnym... Heh Wiem, że są to ciężkie studia, ale czy naprawde aż tak bardzo? Pytam oczywiście teraz osoby, które na ten temat cokokwiek wiedą Aha, i jeszcze jedno - jak to jest z pracą po studiach? (Wie ktoś może?) Bo bardzo często słyszy się, że bez tzw. "pleców" w osobie tatusia czy wójka prawnika kariery się w tym zawodzie nie zrobi. Czy tak jest nadal? Bo wiem, że w tej kwestii ma się coś tam zmienić, ale naraie to jedynie piękne obietnice naszych rządzących... Więc jeśli ktoś coś wie na ten temat to mile widziane jest podzielenie się trymi informacjami ze mną
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-15 20:16
A Ty co? Liceum kończysz?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-15 20:20
Chce coś zareklamować, a to jest wstęp. :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-11-15 20:35
Najpóźniej jutro będzie link.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-11-16 17:23
Albo "ignor" w ciągu szuka, oj szuka i czasem naiwnych znajduje :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-11-17 08:41
Piszesz "wójka" więc daj sobie spokój z tymi studiami bo potem będziesz pisać "Panie sendzio":-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-17 09:14
Rogaliku takich kwiatków jest więcej ;-)) można by przyjąć ,że to tzw. palcówki ;-)
ale raczej nie i pewnie "muzg" jej nie pracuje.(Bo chociaż słyszałem to "cokokowiek wiedę" to mało,raczej  "narae" się coś zmieniło i "trymi" informacjami się tu podzielę, ze nic się nie zmienło ;-))
I nie wiem czy bym chciał korzystać z usług takiego prawnika?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-11-17 09:27
Może jest dobra chociaż w palcówkach:)
Nadrzędny Autor orszulka Dodany 2015-11-20 09:11
Praca jest ale dla wybranych. Jesl ktoś jest w tym dobry to może zarabiac bardzo dobre pieniadze. A jeśli ktoś po prostu nie nadaje się do tego zawoduu to cóż... Pewnie wyląduje za biurkiem porządkując papiery. Na stronie jest opis tego jak zostać adwokatem:
http://praca.money.pl/poradniki/artykul/jak-zostac-adwokatem,234,0,1936874.html

Na pewno jest to łatwiejsze niż zostanie notariuszem czy sędzą ale z drugiej strony taka aplikacja jest trudniejsza niż radcowska. Masz tam dużą konkurencję, kończy to bardzo wiele osób. Powinnaś mieć również swoje cechy osobnicze. Adwokat musi być wygadany, pewny siebie oraz musi się znać na tym co robi. Niemniej staraj sie. Moze i się dostaniesz :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co sądzicie o kierunku studiów - prawo? (3983 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill