www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / CZAS PRACY PRZY PILNOWANIU (3446 - wyświetleń)
- Autor szczypior Dodany 2007-07-20 17:44
czy posiadając umiarkowany stopień niepełnosprawności mogę pracować przy pilnowaniu 24 godziny i przerwa 48 godz lub 72 godz prace mam odległą o 50 km od miejsca zamieszkania i taki system mi by bardzo pasował
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-07-23 12:47
Na podstawie art. 15 i 16 Ustawy z dnia 27.08.1997 o rehabilitacji społecznej, zawodowej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, czas pracy osoby niepełnosprawnej nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo. czas pracy zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo. Osoba niepełnosprawna nie może być zatrudniona w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych. Powyższych przepisów nie stosuje się:
- do osób zatrudnionych przy pilnowaniu oraz
- gdy, na wniosek osoby zatrudnionej, lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników lub w razie jego braku lekarz sprawujący opiekę nad tą osobą wyrazi na to zgodę.
Koszty badań, o których mowa powyżej ponosi pracodawca.

Czyli, jeśli lekarz wyda zaświadczenie o braku przeciwwskazań do podjęcia pracy, może Pan podjąć zatrudnienie na stanowisku o którym jest mowa poniżej.
Nadrzędny - Autor benek42 Dodany 2007-07-29 09:26
pozwolę sobie też zadać podobne pytanie;
- pobierając rentę rodzinną (ZUS) i zasiłek pielęgnacyjny, mając oprzecznie z Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności o ZNACZNYM stopniu niepełnosprawności (trwały i na stałe) mogę podjąć pracę jako portier-dozorca ?
Nadrzędny - Autor mycka25 Dodany 2007-07-30 09:52
MOŻESZ TYLKO NIE WOLNO PRACOWAĆ CI DŁUŻEJ NIŻ 7 GODZIN I NIE WOLNO PRACOWAĆ CI W NOCY
Nadrzędny Autor mirko Dodany 2007-07-30 19:45
Ustawa z dnia 27.08.1997 - obowiązująca - mówi:

Art. 15.
1. Czas pracy osoby niepełnosprawnej nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40
godzin tygodniowo.
2. Czas pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego
stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin
tygodniowo.
3. Osoba niepełnosprawna nie może być zatrudniona w porze nocnej i w godzinach
nadliczbowych.
4. Wymiar czasu pracy ustalony zgodnie z ust. 1 lub 2 obowiązuje od dnia następującego
po przedstawieniu pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności.

Art. 16.
1. Przepisów art. 15 nie stosuje się:
1) do osób zatrudnionych przy pilnowaniu oraz

2) gdy, na wniosek osoby zatrudnionej, lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne
pracowników lub w razie jego braku lekarz sprawujący opiekę nad
tą osobą wyrazi na to zgodę.

2. Koszty badań, o których mowa w ust. 1 pkt 2, ponosi pracodawca.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / CZAS PRACY PRZY PILNOWANIU (3446 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill