www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Grzybica ogolnoustrojowa leczenie (6868 - wyświetleń)
- Autor bankawstanka Dodany 2015-12-04 12:18
Witam, zacznę może od początku opiszę  swoja historię, a później będzie ciąg dalszy oraz pytania do tych z was, które leczyły grzybicę 
Od kiedy pamiętam miałam nawracające grzybice pochwy (pierwszy raz w podstawówce), no wiadomo leki na to - pomagały, ale potem znów były zawroty. Jakieś 3 lata temu dostałam anginy, leczyłam się 3 tygodnie antybiotykami. Po tej antybiotykoterapii zaczęłam się strasznie źle czuć, ogólne osłabienie, zawroty głowy, oczywiście znów grzybica pochwy no i najbardziej dokuczliwe szumy uszne. Nie mogłam zasnąć w nocy bo piszczało w mi w uszach. Chodziłam od lekarza do lekarz a z tym uchem , ale okazywało się , że niby wszystko jest z nim ok. Jakoś nauczyłam się żyć z tym. 4 miesiące temu byłam leczona Metronizadolem - zaczął się horror, miałam niską temperaturę, bóle brzucha, drgawki wręcz, napady duszności... 2 noce zupełnie nie spałam , bo miałam takie uderzenia zimnych potów itp. Nie wiedziałam co mi jest .... byłam łącznie chyba u 20 lekarze ( w tym dwa razy szpital na badanach), dzisiątki badań , no i wszystko wychodziło ok. Na początku myślałam, że to była wątroba, jakieś zatrucie polekowe, więc byłam na diecie wątrobowej , ustało . Jednak po 2 msc, zjedzeniu tabliczki czekolady (zawsze byłam łasuch) wszystko wrociło... znów wyniki,ale wszystko , nawet te wątrobowe , dobre. Sama zaczęłam szperać w internecie , wyszukałam , że Metronidazol może wywoływać grzybicę..zrobiłam wymaz z gardła , no i wyszło Candida albicans liczne. I tu tez co zauważyłam - LEKARZE W OGÓLE NIE BIORĄ POD UWAGĘ GRZYBICY JAKO CZEGOŚ POWAZNEGO, pokazując im wyniki, olewali je, sama musiałam wrecz sila wymusić o jakąs recepte - dostałam Nystatyne w zawiesinie i Fluconazol tabletki. No i to pomogło. Oczywiście plus dieta antygrzybicza, ale o tym nie bede pisac szczegółowo ponieważ w necie jest o tym sporo wystarczy poszukać . U mnie za wszystkie te dolegliwości odpowiadała właśnie grzybica, wiem, ze leki nie są wskazane przy walce z nią , no ale doraźnie mi Fluconazol bardzo pomógl - wreszcie moge normalnie spać.
Mam pytanie do was , którzy z tym walczą? Jaki chleb jesć? Ja nawet teraz zjadłam Pumpernikiel i bardzo źle się po nim poczułam, a nie potrafie jeść sałatki , czy miesa nie zagryzajac czyms. Jaki chleb można jesć, ktory jest dostepny w sklepach? (u mnie nie ma sklepu z jakąs zdrowa zywnoscia, tylko takie zwykłe). Jak czytam etykiety to we wszystkich sa drozdze i cukier...

Drugie pytanie zastawnawiam sie nad zamowieniem preparatu (ktory poleca Andrzej Janus w swojej ksiazce "wygraj z candida) DETOX + marki Vision. Podobno dziala detoksacyjnie na organizm...jest drogi, ale jest w stanie zainwestowac jesli dziala? stosowal ktos?
Zapraszam do dyskusji, jezeli ktos podejrzewa u siebie grzybice i ma jakies pytania to prosze pisac moze pomoge  Poniewaz znam wiele jej symptomow (z autopsji)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-12-05 07:53
Tak na dobrą sprawę to nie wiem czy reklamujesz jakieś leki, chleb czy faktycznie Ty i lekarze, u których byłaś jeteście niedorozwinięci?

Grzybica rozwija się głównie przy nadużywaniu antybiotyków, o ile pamiętam grzyby rozwijają się bo zanikła naturalna flora bakteryjna organizmu. Grzybicą można też się zarazić. Zamiast "detoksu" proponuję higienę życia i normalne jedzenie z odrobiną bakterii ;-)
Nadrzędny - Autor infino Dodany 2015-12-07 06:03
Chleb w grzybicy? Wykluczone. Chleb oraz słodycze powinno sie jak najszybciej wykluczyć ze swojej diety bo w taki sposób jedynie dokarmiasz swoją candidę oraz będziesz miała z tym o wiele większe problemy niż masz teraz... Wiem,ze może byc to trudne ale możesz zastąpić to na przykład gotowanymi warzywami. W grzybicy ogólnoustrojowej powinno się jeść produkty jak najmniej przetworzone oraz dieta powinna byc oparta właśnie na warzywach.
Polecam jeszcze zerknąć sobie na tę stronę:
https://dimedic.eu/grzybica-ogolnoustrojowa-objawy-i-metody-leczenia

Znajduje się na niej dobry artykuł o grzybicy ogólnoustrojowej oraz o tym jakie sa obecnie najpopularniejsze metody leczenia tego schorzenia. Wbrew pozorom nie jest to tak rzadkie .
Nadrzędny - Autor Dinogo Dodany 2015-12-18 13:34
A skąd sie bierze grzybica?
Nadrzędny - Autor bertek Dodany 2017-01-27 07:35
Czy długo się to leczy?
Nadrzędny - Autor Aliss Dodany 2017-01-27 08:31
eży to od konkretnego przypadku. Jednak leczenie to nie dni, ale tygodnie. W niektórych przypadkach miesiące. Wiele osób choruje na grzybice oraz nawet nie orientuje się,ze coś takiego ma:
http://grzybice.net.pl/grzybica-ogolnoustrojowa/

Na stronie jest opis przypadku. Leczenie grzybicy ogólnoustrojowej w sposób standardowy polega na podaniu antybiotyków. Jedną z możliwości potwierdzenia tej choroby jest badanie krwi, zlecone przez lekarza. Jednak należy pamiętać, że nie zawsze objawy grzybicy są charakterystyczne, dlatego często zostaje ona zdiagnozowana dość późno. Z tego powodu już przy początkowych objawach grzybicy warto rozpocząć działania, które mogą zminimalizować przerost Candida w organizmie.
Nadrzędny Autor karpi Dodany 2017-04-07 06:13
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Grzybica ogolnoustrojowa leczenie (6868 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill