www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Zwolniona z pracy z powodu choroby. Proszę o pomoc (5902 - wyświetleń)
- Autor milenazzz Dodany 2016-06-16 11:40
Witam serdecznie.
Mam wielką prośbę,czy mogą Państwo udzielić mi odpowiedzi na pytanie:
Czy dyrektor szkoły może zwolnić pracownika ze względu na jego zdrowie?
Opis sytuacji:    Chodzi o to, że nauczyciel choruje na chorobę Stargardta( choroba genetyczna, zanik widzenia centralnego).   Póki co dobrze sobie radzi, jest lubiany przez dzieci, rodziców i nauczycieli. Wypełnia swoje obowiązki , bo robi to z pasją. Prócz tego sprawdziany, które dzieci piszą są najwyżej notowane(Jego klasa wspaniale wypada na forum-w porównaniu do innych klas) .
Niestety dyrektor, gdy dowiedział się o chorobie nauczyciela powiedział ,że nie przedłuży mu umowy ze względu na zdrowie i że musi sobie ten nauczyciel poszukać sposobu na życie.
Czy to jest wporządku?
Nauczyciel wkładał serce, dusze w to co robił i tak mu podziękowano.
:-(
Proszę o pomoc i odpowiedź.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-06-16 17:57
Umowy może mu nie przedłużyć zawsze.
Nadrzędny - Autor Pirana Dodany 2016-06-16 23:50
Takie rzeczy tylo w polsce nie ma się co dziwić
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-06-17 06:57
Jakie rzeczy? Nie podoba mi się pracownik to go zwalniam/nie przedłużam umowy. Proste.
Nadrzędny - Autor milenazzz Dodany 2016-06-17 19:52
Czy proste? Zależy dla kogo ?  Nie podoba sie bo zostal dowiedział się o chorobie nauczyciela.  Hm... ? Nie wiem....  Nauczyciel starał się ,wykonywał swoją pracę najlepiej jak mógł. A tu takie wzmocnienie...    Najlepsze przy tym jest to że powiedział mu dyrektor:" Jak ktoś się dowie o twojej chorobie to nie będziesz miał racji bytu w naszym mieście. Znajdź sposób na życie." Rewelacja... Proste... ? Tylko pytam dla kogo...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-06-17 21:43
Mowie ogolnie, w ujeciu prawnym. Nie oceniam tego etycznie.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-06-18 19:43

>Mowie ogolnie, w ujeciu prawnym.<


To nie jest ujęcie prawne.
Nadrzędny Autor kati25 Dodany 2016-06-19 15:26
Mozna nie przedluzyc umowy  bez podania przyczyny. Osobiste wtrety dyrektora - bez komentarza, brak kultury.
Nadrzędny Autor levitate Dodany 2016-07-05 13:53
Naturalna selekcja.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-06-18 19:46
Umowy można nie przedłużyć - fakt, bez podawania przyczyny, ale.... No właśnie jest to ale, jednak dla mnie nie na dzisiaj :-) Zajrzę juto - jak nie, to dopiero może we wtorek :-)
Sorki.
Nadrzędny Autor gali112 Dodany 2016-06-22 07:00
Umowy nie przedłuży.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-06-23 14:31
Jest nikła szansa: dyskryminacja: masz świadków, dow. w postaci osiągnięć - postępów twoich uczni, zeznania świadków. Jest też zw. i karta. Powalcz żeby dziadowi utrzeć nosa.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-06-23 15:38
Oczywiście, że można nie przedłużyć umowy, ale w tym przypadku kiedy nauczyciel faktycznie ma takie dobre wyniki nie odpuściłbym. Programy typu UWAGA tylko czekają na takie okazje - tam też bym się udał- walczcie bo jest o co, a szanse są.
Nadrzędny Autor Anastazja Dodany 2016-07-20 13:39
Czym się martwisz? Skoro nauczyciel dobry to i w innej szkole na pewno sobie poradzi. Strata tylko i wyłącznie dla nich :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Zwolniona z pracy z powodu choroby. Proszę o pomoc (5902 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill