www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / godziny nadliczbowe (1855 - wyświetleń)
- Autor Wioletta Stando Dodany 2016-08-15 09:51
Mam przyznany umiarkowany stopień niepełnosprawności i pracuje od 2012 roku na 7/8 etatu. Miałam w czerwcu komisje i dalej przyznano mi tą samą grupę. Mój pracodawca po przedstawieniu decyzji zaproponował mi możliwość skróconego czasu pracy czyli mając dalej 7/8 etatu mogę pracować po 6 godzin dziennie. Wcześniej pracowałam po 7 godzi dziennie czyli od 8-15 i 14-21 od sierpnia pracuję  od 8-14 i 14-20. Wcześniej mój pracodawca nie poinformował mnie o takiej możliwości czy w związku z tym mogę ubiegać się o rekompensatę i wypłatę nadgodzin? Proszę o pomoc.
Nadrzędny Autor m166 Dodany 2016-08-15 18:30 Zmieniony 2016-08-15 18:38
przy umiarkowanym i znacznym stopniu niepełnosprawności przysługuje 7-siedmio godzinny czas pracy i 10 dni urlopu rehabilitacyjnego
umowa o pracę jest zawarta na 7/8 etatu czyli pracuje 7 /siedem/ godzin , od 6:00 do 13:00 i od 14:00 do 21:00
oczywiście godziny pracy od - do , mogą być różne jednak nie nocne /no chyba że w ochronie bo ponoć to zgodne z przepisami i mogą wynosić więcej niż siedem godzin , za zgodą lekarza medycyny pracy/ jednak w innych pracach - zawodach powinny wynosić siedem godzin chyba że sam zainteresowany wyrazi chęć dłuższej pracy np 8 godzin i to też za zgodą lekarza medycyny pracy
pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / godziny nadliczbowe (1855 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill