www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kontynuacja renty w ZUS (5608 - wyświetleń)
- Autor Patryk1984 Dodany 2016-09-05 14:46
Witam mam problem takiej natury.
Kończy mnie się renta z tytułu niezdolności do pracy. Wada genetyczna oczu, nieuleczalna, zdiagnozowana podczas hospitalizacji jakieś 15 lat temu.
3 komisje zusowskie za sobą mniej więcej. I przyznawanie renty na wszystkim znane 4 latki. Mój problem niestety nie jest na etapie Zusu,
który zapewne stwierdzi że cudownie ozdrowiałem ale już na etapie, wystawienie dokumentów przez lekarze NFZu. Otóż wziąłem skierowanie od lekarza rodzinnego do specjalisty, czyli w moim przypadku, okulisty.
Pojechałem się zarejestrować, po 1,5 mc czekania lekarka mnie przyjęła, przeprowadziła badania, ale odmówiła wypisania Zaświadczenia o Stanie Zdrowia Dla Celów Świadczeń z Ubezpieczeń Społecznych.
Twierdząc że ona mnie nie leczy, ostatni raz byłem u niej parę lat temu i tyle. Przypominam, że mojej wady się ie leczy, nie koryguje, trzeba z nią po prostu żyć dopóki się całkiem nie oślepnie.
Jutro z rana ide po kolejne skierowanie i pójdę do kolejnego NFZtowca, rentę zapewne stracę, ponieważ wątpię żebym w terminie zdążył papierki załatwić jak znowu przypadnie mnie 1-2mc czekać za kwitem.
Trudno jakoś prze pękam, ale może ktoś poradzi co powinienem zrobić jeżeli kolejny lekarz odmówi wypełnienia formularza?
Mam wziąć 10 skierowań, zarejestrować się wszędzie i liczyć że któryś lekarzy logicznie podejdzie do tematu i stwierdzi nieuleczalnej choroby się nie leczy, i wystawi mnie ten cholerny świstek.

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-09-05 14:59
W ostateczności, jak nie będzie innego wyjścia to stosowny dokument niech wypisze lekarz rodzinny. Przecież też lekarz i lepsze to niż nic. Zawsze da Ci to jakąś "furtkę" do ewentualnych dalszych działań. :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-09-05 16:40
Patryk,
nie znam więcej szczegółów dotyczących Twojego stanu zdrowia i sytuacji w ZUS-ie ale pierwsze co powinieneś zrobić (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) to złożyć wniosek do ZUS o rentę (przedłużenie renty).
ZUS posiada Twoją dotychczasową dokumentację i jeśli będzie to okulista to powinien uznać Twoją niepełnosprawność a jeśli będzie to inny "specjalista" to masz prawo żądać skierowania na konsultację do okulisty wyznaczonego przez ZUS.
Jedno jest pewne, lekarz rodzinny może tylko wypełnić Wniosek o rentę z tytułu niezdolności do pracy ZUS Rp - 1R tu kliknij i pobierz wniosek.

Powodzenia,

Tadeusz :-)
Nadrzędny - Autor Patryk1984 Dodany 2016-09-05 17:18
W piśmie z ZUSu, napisali wprost że ten dokument ma wypełnić lekarz prowadzący leczenie, z tym że ja się nie leczę. ZUS zawsze wysyła mnie na "Swoje" badania, ale do złożenia papierów potrzebuje kwity od lekarza specjalisty "niezależnego".
Tak więc powyższe rady nie bardzo chyba coś zmienią.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-09-05 19:58
Twoje leczenie prowadzi lekarz rodzinny i to on wypełnia wniosek a ZUS niech zajmie stanowisko w sprawie a nie wymaga od Ciebie wskazanej przez nich opinii.
Bo gdyby ta opinia była korzystna dla Ciebie to i tak będą ją podważać.
Ale skoro z góry zakładasz:

>Tak więc powyższe rady nie bardzo chyba coś zmienią


zrobisz jak będziesz uważał.
Nadrzędny - Autor Patryk1984 Dodany 2016-09-06 09:17
Dzięki
Byłem dzisiaj u rodzinnego, Wypisał mnie kolejne skierowanie i powiedział że jak znowu nikt nie poczuje się władny wniosek wypisać to on to załatwi, ale że jako lekarz rodzinny nie jest specjalistą, wyślą ZUSowcy mnie i tak na badania, dla mnie to nic nowego, zawsze mnie wysyłają, jakoś nie ufają lekarza z nfz-etu.
Dziękuje za rady.
Szkoda tylko że tyle czasu trzeba poświęcać aby wreszcie jakiś biurokrata zrozumiał że choroba nieuleczalna+genetyczna+niekorygowalna powinno się = renta na stałe.
Naprawdę nasz system jest żałosny.
Nadrzędny Autor miraga7 Dodany 2016-11-05 19:53
hej mam pytanko.....komisje miałam 12.10.2016 dostałam informację , że na podstawie  art.14 ust 5 . sprawa zostaje do rozpatrzenia przez komisję w innym mieście.
Zaznaczam ze wcześniej miałam na 4 lata teraz na 5.....ale zamiast decyzji dostałam właśnie owe pismo...Pismo datowane 28 października dostałam 4 listopada..czy
oni nie muszą trzymać się 14 dniowego terminu??
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kontynuacja renty w ZUS (5608 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill