www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / fundacja (2795 - wyświetleń)
- Autor Celina19920423 Dodany 2016-09-26 21:27
czy wie ktos moze jak zalozyc dziecku i gdzie fundacje
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-09-26 23:34 Zmieniony 2016-09-26 23:46
To, o co chyba pytasz to założenie dziecko subkonta w fundacji. Takie subkonto umożliwia legalne publiczne zbieranie dobrowolnych datków na leczenie dziecka.

Są różne fundacje, które się tym zajmują. Żeby je znaleźć, wystarczy wpisać w Google "Fundacja założenie subkonta". Wyskoczy mnóstwo stron fundacji i stowarzyszeń, które oferują taką możliwość pomocy.

UWAGA: Każda organizacja ma swoje własne zasady tego, jak zakłada subkonta, na co można wydać zebrane pieniądze i jak organizacja rozlicza się z rodzicami. Trzeba się z nimi zapoznać (żeby uniknąć potem mówienia "A ja myślałem, że...") - wszystko powinno być opisane w umowie/regulaminie.

Założenie fundacji to bardziej skomplikowana sprawa.
Nadrzędny Autor Dorota123 Dodany 2016-12-17 21:46
Wbrew pozorom, czasem załozenie Fundacji sie opłaca. Pisze z własnego doświadczenia - bo my prowadzimy. Przy wydatkach rocznych rzedy kilkudziesieciu tysięcy (na drogie leczenie), mądry księgowy (za zrabatowaną dla nas cenę 200zl miesięcznie)  w samych podatkach oszczędza nam rocznie kilkanascie tysięcy. Napisał nam tez statur i zrejestrował podmiot (wziąl 400zł, notariusz jeszcze 200 i było trzeba wnieść kapitał 2000zł o ile pamiętam). Byłan nawet na bezpłatnym szkoleniu dla aktywistów, opowiadali o zakładaniu fundacji, zarzadzaniu nią, w sumie nie jest to takie skomplikowane. ale jak pisze - pod warunkiem że zbierzesz od darczyńców kilkadziesiąt tysięcy rocznie (my tyle zbieramy od firm, ale to obna historia, to nie przychodzi tak od razu).
Nadrzędny - Autor KasjuszMag Dodany 2024-01-05 15:55
Świadczenia pielęgnacyjne oferowane przez Fundację Na Pomoc to ważne wsparcie dla osób, które poświęcają swój czas i energię na opiekę nad bliskimi. Fundacja oferuje pomoc w uzyskaniu dostępu do świadczeń, poradnictwo w zakresie praw pacjenta i opiekuna, a także wsparcie psychologiczne. Ponadto, fundacja organizuje szkolenia i warsztaty, które mają na celu wzmacnianie kompetencji opiekunów i poprawę ich jakości życia.
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2024-01-13 13:55
fundacja jak sam nazwa wskazuje to forma uslugi za ktora placa inni a nie korzysta ten do ktorego jest skierowana, czyli zarabia prezes fundacji a w duzej fundacji zarabia caly zarzad tej fundacji a nie osoba poszkodowana potrzebujaca tej pomocy . czasami robi sie glosna pokazowke ze ta pomoc sie robi ale to juz wyzsza szkola jazdy w tym temacie . W kazdym badz rzie jest to forma latwego pieniadza dla organizatorow
Nadrzędny Autor Cela22 Dodany 2024-01-25 09:33
W niektórych przypadkach, zarówno w mniejszych, jak i większych organizacjach charytatywnych, zdarzają się sytuacje, w których zarządzający fundacją mogą otrzymywać wysokie wynagrodzenia. To może budzić kontrowersje, szczególnie gdy środki przeznaczone na cele charytatywne są postrzegane jako przeznaczone głównie na utrzymanie struktury organizacyjnej.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / fundacja (2795 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill