www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Własne Mieszkanie dla osoby niepełnosprawnej (2251 - wyświetleń)
- Autor myrsky Dodany 2007-08-08 14:52
Witam,
Pytanie moje kieruję do wszystkich, którzy wiedzą jak uzyskać pomoc z Urzędu Miasta w postaci mieszkania. Jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia (poruszam się na wózku). Chciałabym być bardziej samodzielna i "wolna" - mieszać na parterze i wychodzić z domu gdy tego potrzebuję. Słyszałam coś o możliwości przydziału mieszkania docelowego. Czy ktoś wie coś na ten temat? Bardzo proszę o wszelkie informacje z tym związane. Z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam,
Magda
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-08-08 15:36
Cześć.
A co Ci powiedziano na ten temat w urzędzie miasta, w którym mieszkasz?
W jakich warunkach i w czyim lokalu mieszkasz obecnie? Jaka jest Twoja sytuacja materialna i życiowa?

Z samego faktu bycia ON na wózku nie wynika, niestety, wiele. A może wystarczy zamiana na bardziej dostępne?

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor myrsky Dodany 2007-08-08 15:52
Hej, no tak, niezbyt precyzyjnie się określiłam, ale już uzupełniam informacje. W Urzędzie jeszcze nie byłam, mam problem z wychodzeniem (4 piętro bez windy). Dlatego na początek chciałam dowiedzieć się czegoś od osób, które coś o tym wiedzą. Mieszkam z rodzicami i starszą siostrą. Atmosfera w domu nie jest zbyt przyjazna - czuję się ciężarem dla rodziców. Wymagam stałej opieki, dlatego też chciałabym, gdyby to było możliwe wyprowadzić się z siostrą (siostra obecnie nie pracuje). Natomiast moja sytuacja materialna to najniższe krajowe wynagrodzenie - tak, pracuję (przez internet). W razie pytań dopiszę co potrzeba.

Dziękuję i pozdrawiam,
Magda
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Własne Mieszkanie dla osoby niepełnosprawnej (2251 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill