www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / stygmatyzacja a praca (2314 - wyświetleń)
- Autor domik Dodany 2016-10-12 21:24
Witajcie. Od kilkudziesięciu lat choruję na schizofrenię. Zdaję sobie sprawę, że z chorymi w moim wieku nie bardzo już jest kontakt intelektualny. Jestem w przedziale 40-50. Staram się, leczę, mam doskonałą opiekę. W pracy jestem dobry, pracuję zdalnie jako konsultant. Po godzinach w zasadzie od zawsze, komponuję muzykę. W tym jestem dobry, chociaż wszystkiego uczyłem się sam- nie mam wykształcenia z tej dziedziny. Jeśli komuś potrzebne usługi kompozytora to proszę o wiadomość.

Jednak chciałem się podzielić czymś innym. Moim problemem jest stygmatyzacja. Rzadko zatrudnia się schizofreników. Raz znalazłem nabór na kompozytora w firmie x i postanowiłem napisać. Aby być atrakcyjniejszym - a byłem chyba najpoważniejszym kandydatem, w swej naiwności podałem, że mam orzeczenie z grupy 02p. Natychmiast firma zerwała wszelkie rozmowy, nieco po chamsku, ponieważ prosiłem o wyraźną i szybką odpowiedź w sprawie spotkania - miałem pilny wyjazd. Odpowiedzi w terminie nie otrzymałem. Moje plany wzięły w łeb a mnie dosłownie olano. Do dzisiaj ta firma szuka kompozytorów. Ostatnio napisałem nawet z okazji nowej płyty ale olano mnie ponownie.

Jakie są Wasze doświadczenia??

No i polecam swoje usługi muzyczne.

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor kwankrzy 1 Dodany 2017-02-08 23:48
Witaj  moja propozycja brzmi praca w ochronie za takzwanego cięcia przyjmują z literką P  tylko  musisz się czuć na siłach że wyrobisz w jednym miejscu 15 lub 24 godziny mój znajomy tak pracuje w trzeba uważać bo bardzo dużo firm ochroniarskich  porusza się na pograniczu prawa i zależy im tylko na dofinansowaniu z Pfron  nigdzie indziej z tym schorzeniem pracy raczej. Je znajdziesz  Pozdrawiam 
Nadrzędny Autor domik Dodany 2017-02-09 10:57
dziękuję za zabranie głosu - nawet tutaj zauważyłem ostracyzm wobec schizofreników - temat wisiał od dawna i nikt nic nie pisał......

obawiam się, że w moim przypadku miotła lub stróżowanie za pensje minimalne nie wchodzą w grę mam rodzinę i konkretne koszty utrzymania - skończyłem studia, znam angielski, przez szereg lat zarządzałem firmą rodzinną (nie taką małą) - jestem więc praktykiem. w tej chwili wykonuję ciekawą i fajną, jednak mało ambitna pracę niewiele również płatną (rozmowy o pensji utrudnia mi limit zarobków i renta...)

mam znajomego managera w jednej z największych firm ochroniarskich w Polsce - status ZPCH i jego opinia "jeden wielki przekręt".
tak więc znam opisywane prze Ciebie sytuacje.

Inna sprawa: głosowałem na PIS i bardzo liczę, że uruchomią specjalne programy wsparcia dla 02P, tym bardziej, że jedynie 1,8% schizofreników jest czynnych zawodowo.

Pozdrawiam
D
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / stygmatyzacja a praca (2314 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill