www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Nadgodziny (1450 - wyświetleń)
Autor Tomasz56 Dodany 2016-10-23 17:02
  Mam orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności  i pracuję na umowę o pracę. W związku z tym ,że jest to dosyć lekka praca a ponadto mam potrzeby materialne wystąpiłem do pracodawcy z wnioskiem o skierowanie mnie do lekarza medycyny pracy w celu uzyskania pozwolenia na prace w nadgodzinach. Pracodawca mi odmówił jednocześnie zasugerował abym wystąpił z wnioskiem o pozwolenie na niestosowanie ograniczeń dotyczących czasu pracy wynikających z ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Tylko w takim wypadku skieruje mnie do lekarza. ( W systemie obecnym z dużo bym zarabiał w razie pracy w nadgodzinach).
Czy pracodawca może odmówić mi skierowania do lekarza w celu otrzymania orzeczenia zezwalającego na pracę w nadgodzinach?
Gdybym się zgodził na taką propozycję to czy dalej by mi przysługiwał dodatkowy urlop lub wyjście do lekarza w godz. pracy?
Czy pracodawca mógłby zlikwidować stanowisko niepełnosprawnego i przesunąć mnie do ciężkiej pracy?
Czy w takim wypadku pracodawcy należą się przywileje z tyt. zatrudnienia osoby niepełnosprawnej ?
Jeżeli taka sytuacja jest dopuszczalna to ustawę o rehabilitacji można wyrzucić do kosza bo dalej niepełnosprawni są na przegranym stanowisku w stosunku do pracodawców.
Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Tomasz56
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Nadgodziny (1450 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill