www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Cofnięcie statusu osoby bezrobotnej (1761 - wyświetleń)
- Autor derrick Dodany 2016-10-26 15:50
Otrzymałem właśnie postanowienie Urzędu Pracy o cofnięciu mi statusu osoby bezrobotnej od dnia 18.07.2012. do 17.07.2013r.Pobierałem w tym okresie zasiłek dla bezrobotnych,który teraz muszę zwrócić.Okazuje się,że od 01.06.1990r.posiadałem "aktywny wpis do ewidencji działalności gospodarczej".Zupełnie o tym zapomniałem,to było 26 lat temu!!Był to handel obwoźny i zaniechałem tego zajęcia już w dniu dokonania tego"wpisu".Mam na to potwierdzenie z Urzędu Miejskiego z 09.09.2016r,kiedy to złożyłem wniosek o wykreślenie z CEIDG.Obecnie jestem po endo biodra i czekam na operację drugiego biodra.Nie jestem jeszcze w wieku emerytalnym,nie mam renty i jestem na bezrobociu.Chciałem zapytać,czy Urząd pracy może żądać ode mnie po 3 latach i 26 lat po tym nieszczęsnym "wpisie zwrotu zasiłku??
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-10-26 19:15
Zadłużenie, które jest płatne w tej samej kwocie każdego miesiąca ulega przedawnieniu po 3 latach. Jednak każde pismo, Twoja reakcja (ustna, pisemna) przerywa bieg przedawnienia.
Możesz też pogadać w UP jeśli masz dowód na to, że w tym okresie nie prowadziłeś działalności i nie osiągałeś żadnych dochodów.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-10-27 10:40

>.Okazuje się,że od 01.06.1990r.posiadałem "aktywny wpis do ewidencji działalności gospodarczej".Zupełnie o tym zapomniałem,to było 26 lat temu!!Był to handel obwoźny i zaniechałem tego zajęcia już w dniu dokonania tego"wpisu".<


Sprawa jest prawie szokująca. Według tego co napisałeś w 1990 roku podjąłeś działalność gospodarczą i przez tyle lat jej nie zaniechałeś/"wymeldowałeś" ? A co porabiałeś przez ten czas przed pójściem na zasiłek ?  Czy w Twoim wpisie do ewidencji działalności jest wzmianka o tym czy to na cały lub pół etatu ? Bo rodzaj tej działalności nie wyklucza handlu np. "po godzinach". Urząd Skarbowy przez ten czas zapewne się tym nie interesował?  Też prowadziłem działalność i US niejako się mną nie interesował. Trochę z początku działalności ale to było za poprzedniego systemu. Teraz tak jak napisała Jola. Zebrać wszelkie dokumenty i spróbować porozumieć się z UP.  U rzędniczego punktu widzenia to trudna sprawa....
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Cofnięcie statusu osoby bezrobotnej (1761 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill