www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / prośba o poradę (3323 - wyświetleń)
- Autor pupil86 Dodany 2017-02-17 16:47
Witam
Pisze z prośbą o poradę. Moje pytanie dotyczy założenia fundacji, stowarzyszenia, zrzeszenie. Czy wiecie jakie są koszty prowadzenia, gdzie są najmniejsze koszta. Chciał bym pomagać innym ale do końca nie wiem jak się do tego zabrać. Dostałem talent do malowania maluje obrazy głównie farbami olejnymi i wpadłem na pomysł żeby przeznaczać je na aukcje charytatywne ale nie stać mnie na 100% przekazanie całości kwoty obrazu gdyż farby i media są bardzo drogie stowarzyszenia bądź fundacja przekazywała by 8% kwoty na media a pozostała kwotę 92% na pomoc dla innych. Nie będę ponosił żadnych innych kosztów np lokalowych czy energia. W dalszej perspektywie mam pomysł namówić innych artystów malarzy może pisarzy itp do współpracy. Czy stowarzyszenie może wystawiać przedmioty na licytacje jak do tego podchodzi US czy trzeba mieć kasę fiskalna i czy a jeśli tak to jakie podatki muszę od tego odprowadzić jak 92% kwoty to darowizna i nie będę pobierał żadnych pensji itp? czy muszę odprowadzać zus? Bez założenia nie chce wystawiać obrazów na aukcje gdyż nie chce żeby ktoś kiedyś mi zarzucił, że schowałem jakąś kwotę do kieszeni. Chce połączyć pasje z pomaganiem i szczęściem innych.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2017-02-19 18:03 Zmieniony 2017-02-19 18:07
Nie podpowiem, bo nie wiem, ale zacznij może od informacji, które zawiera internet ( np. http://poradnik.ngo.pl/zakladanie-stowarzyszenia). Strona krok po kroku prowadzi Cię do celu. Podaje wymogi formalne i prawne.
Wejdź na jakieś forum.
Zadałeś sporo pytań, musisz mieć rzeczową odpowiedź.  Może znasz jakieś stowarzyszenie, które działa w Twojej okolicy - może warto się udać do prezesa?
Chcesz coś robić, super, wykaż się swoją kreatywnością.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-09 09:14
nie wiem
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / prośba o poradę (3323 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill