www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / bariery, bariery, bariery (8392 - wyświetleń)
- Autor Equimeri Dodany 2007-08-16 22:19
Muszę się podzielić , bo zaraz pęknę! Ze złosci pęknę i bezsilności......
Mieszkam w Sopocie. Nie jestem osobą poruszajacą się na wózku, ale opiekuję sie taką osobą i jestem wrecz wyczulona na bariery uniemozliwiajace normalne poruszanie sie po mieście. Sopot jest teraz oblegany przez turystów, kasa leci i urząd miasta sie cieszy. Ale przecież chce sie tez nazywać miastem- uzdrowiskiem. Jakie to uzdrowisko, gdzie chodniki krzywe, dziurawe, zjazdy nie zawsze są, a te które są to najczęściej stoją na nich zaparkowane samochody- ba! ostatnio na całych szerokościach chodników parkują! Przejść nie można pojedyńczej osobie, a o wózku to nie ma co pomażyć! Nowe osiedla sie buduja i co - znowu bezmyślne krawężniki ! Do aptek schody, do kościołów schody, do kolejki podmiejskiej też schody( no tak buduja teraz windę- ale do wagonu pociagu i tak nie ma jak wjechać!)...tych przykładów mozna wymieniać.... I co? Władze miasta  NIC nie robią- by chociaż mandaty za te parkowania na chodnikach i zjazdach wlepiać.
Po co takiemu miastu rozrywki niepełnosprawni! Tylko widok psują! Tylko niech sie przestanie nazywać uzdrowiskiem!
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-08-27 06:41
Witam
Taka sytuacja jest w wielu miejscach naszego kraju. Moje miasteczko posiada oprucz własnej nazwy nazwę " FER PLEY ". A jesli spojrzec na to pod względem niepełnosprawności:
1/ CHODNIKI: nierówne, płytki wystające, krawężniki wysokie, brak zjazdów i podjazdów na nie.
2/ SCHODY   : sklepy, urzędy, praktyki rodzinne, biblioteka, kościół, dom kultury, wszędzie brak podjazdów dla wózków inwalidzkich.
3/ ULICE       : resztki aswaltów, bruk, dziury, nierówności....
4/ KOMUNIKACJA PKS i PKP: nie ma autobusów niskopodłogowych, a już z platwormą wogóle, przytanki są nie przystosowane dla ON, brak pomocy ze strony kierowców. Zupełny brak przystosowana wagonów kolejowych dla ON.
Czasami myslę że my niepełnosprawni jesteśmy niewidzialni, przeźroczyści.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny - Autor twojmasazysta Dodany 2007-09-25 16:05
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-09-26 07:21
Witam
Szkoda że nie mam aparatu aby sfotografować jak jest u mnie w mieście. Myślę że tak jest w wielu miastach Polski. To dowód na to że nikt o tych sprawach nie myśli.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor twojmasazysta Dodany 2007-09-26 11:12
Aż dziw bierze, bo UE przeznaczyła niemałe środki na na poprawę infrastruktury w naszym Kraju.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-09-26 18:16
Witam
Środki na infrastrukturę i urbanistykę likwidującą bariery dla ON są mydlana pianą drogi / ga twojmasazysta. Nikt ich nie widzi z osób indywidualnych, zainteresowanych. Ja dzwoniłem do EFRON-u to organizacja na skalę europy taka jak PERON, która winna pomagać namacalnie ON i co? Powiedziano mi że osobom indywidualnym się nie pomaga tylko organizacjom. To paranoja. Kiedyś sobie pozwolę na aparat to sfotografuję moje miasto. Teraz z mej renty której nawet nie ma co zamieniać na euro nie stać mnie na taki wydatek. A bardzo żałuje. Myślę że każdy z nas ON powinien robić zdjęcia miejsc z nazwą miasta i ulicy, tych które są barierami dla ON. Może wreszcie ktoś zobaczy w jakich warunkach ludzie niepełnosprawni żyją na miłość Boską.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny - Autor twojmasazysta Dodany 2007-09-28 16:29
Może warto zebrać się i stworzyć organizację.
Nadrzędny Autor x04 Dodany 2007-09-30 09:25
Witam
Tu wielka prośba do Admina_01. Może dało by się zrobić na ten początek rubrykę gdzie wklejali by swe zdjęcia ON właśnie tyczące się barier dla ON. To bardzo fajna mysl. Każdy swoje miasto gdzie mieszka. Powstała by swego rodzaju kronika dokumentująca ten fakt.
Co Państwo na to i Admin_01 przedewszystkim.
hejka
Nadrzędny - Autor miet147 Dodany 2007-09-30 15:48
Witam  Szanowny twójmasażysto chociaż zazwyczaj w pełni popieram wszelkie inicjatywy zmierzające do poprawy życia ON i Twój pomysł jest bardzo ciekawy to jednak uważam że już my (tak my) forumowicze tematów ON stanowimy jakby organizację(nie mam tu na myśli broń Boże Partii),(choc z drugiej strony ładnie brzmi takie PPN=Polska Partia Niepełnosprawnych) ale na szczęście jest nas zamało -i niech tak zostanie.
  Mamy okreslony cel:poprawa warunków bytu ON
Mamy "broń":naszą bronią(na szczęście dla niektórych) jedyną, jest internet i poczta mailowa
-Mamy środki - to akurat nie wymaga komentarza bo każdy internauta opłacił już haracz dostawcy łącza internetowego i siłą rzeczy "bierze to na siebie"
-Mamy nawet organ prasowy-czasopismo INTEGRACJA o którym osobiście nie mogę powiedzieć nic dobrego
Pozostało tylko określić zadania jakie nasza organizacja miałaby spełniać ale z tym chyba nie będzie problemów bo wiem że są na forum są osoby(jak humorystycznie mówił nasz sternik) wysokoszkolone i być może chętnie i w czynie społecznym takie zadania określą
Tak więc twójmasażysto przemyśl temat i... do dzieła
serdecznie pozdrawiam
Mietek
  
Nadrzędny Autor Moniczka Dodany 2007-10-08 18:49
witam.
chciała bym powiedzieć że w Polcse  nie robi sie nic z myślą o niepełnosprawnych. wszędzie jest pełno barier z którymi nikt tak naprawed nie walczy. osoby zdrowe może tego nie zauważaja lecz dla chorych jest to wielki bój.  Wiedzą że żyją w kraju w którym nikt tak naprawde poza bliskim sie nimi nie interesuje.
to jest nie do pomyślenia ciekawe jak my byśmy czuli sie na ich miejscu?
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2007-10-20 15:12
Witam.  Po przeczytaniu listów czuję jedno , i pytam sama siebie i innych , czy w ogóle kiedyś będzie lepiej?  Czy w naszym kraju tylko umiemy: mówić, obiecywać  ,szukać alibi, wciskać zwłaszcza słabszej części społeczeństwa przysłowiowy kit?  Czasem, gdy wstaje rano pytam co dzisiaj okropnego usłyszę, kolejny pusty głos wołającego na pustyni...                A miało być tak lepiej w wolnym, suwerennym, demokratycznym kraju...  Obserwuję z ogromnym bólem ,że coraz mniej jest osób przychylnych integracji z ON, wiec tym bardziej jest mi  miło ,że są tacy ludzie jak Ty, osoby, z tak szeroko otwartymi oczami , bez różowych okular...   Odpowiedź na wiele pytań tkwi w naszej naiwności ,  Włączamy telewizor                i słyszymy, że jutro będzie lepiej ...?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / bariery, bariery, bariery (8392 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill