www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zmiana renty uczniowskiej na rentę socjalną. (1872 - wyświetleń)
- Autor szczur3k Dodany 2017-03-23 20:27
Jestem osobą z przyznaną sądownie całkowitą trwale niezdolnością do pracy. Pobieram rentę uczniowską, z pewnych względów potrzebuję "podmienić" ją na retnę socjalną. ZUS z uporem maniaka chce wysyłać mnie na komisję, na którą szczerze mówiąc średnio mi się uśmiecha stawać. Z tego co czytam warunkiem otrzymywania renty socjalnej jest całkowita niezdolność do pracy powstała przed 18 rokiem życia. Takie orzeczenie posiadam, więc po kiego grzyba mam stawać na komisji? Może ktoś mi to wyjaśnić, najlepiej podpierając się konkretnymi przepisami na które mógłbym się powołać w korespondencji z ZUS?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2017-03-28 12:13
Przepisy wyszukaj sobie sam - jak widać: masz dostęp do internetu.

Ano po takiego (grzyba), aby organ, do którego wnioskujesz mógł zweryfikować czy Twój stan się nie zmienił oraz czy nadal spełniasz warunki do otrzymywania danego świadczenia.

W tym temacie nie ma automatów. Równie dobrze Ty spróbuj nam tu wszystkim wyjaśnić, dlaczego ZUS powołuje co 2-3 lata na ponowne komisje nawet dzieci z zespołem Downa czy po obustronnych amputacjach kończyn? Geny im się nie przywrócą, ani kończyny nie poodrastają - choć w przypadku amputantów to teoretycznie przynajmniej zmieniły się warunki funkcjonowania (dostęp do protez) i możliwości życiowe.

Czyli: taki mamy system.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zmiana renty uczniowskiej na rentę socjalną. (1872 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill