www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dziecko osób niepełnosprawnych (2496 - wyświetleń)
- Autor Amu Dodany 2017-06-04 13:39
Witam,

Mam dosyć nietypową sytuację rodzinną. Mój tata jest po udarze mózgu posiada znaczny stopień niepełnosprawności. Moja mama także miała stopień niepełnosprawności jako lekki. Oboje posiadają ogromne długi. Oboje są w chwili obecnej na emeryturze. Studiuję dziennie oraz pracuję, jednak nie mogę dostać stypendium socjalnego, ponieważ według uczelni zarabiamy za dużo. Orientuje się ktoś może czy istnieje jakaś forma pomocy? Obecny miesięczny koszt kredytów wynosi ich dochód z emerytury, a gdzie tu na leki i żywność. 
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2017-06-04 19:35
Pełnosprawni i niepełnosprawni płacą swoje długi jednakowo. Niestety wszystkie renty lub emerytury liczą się do dochodu, długów niestety nie odliczają. Radzę spróbować w MOPSie, ale tam obowiązuje kryterium dochodowe. Może jakaś jednorazowa pomoc by się znalazła. Trzeba pytać u źródła.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2017-06-06 20:41
Ogólnie ulena ma rację, długi się płaci niezależnie od niepełnosprawności - ich orzeczenia nie będą miały nic do rzeczy.

a) Jeśli mieszkasz razem z rodzicami, jesteście uznawani za jedno "gospodarstwo domowe" na potrzeby stypendium socjalnego na uczelni wyższej. Zmieniłoby się to tylko, gdybyś się wyprowadziła i spełniała inne przesłanki, które wskazałyby że prowadzisz "samodzielne gospodarstwo domowe".

b) Rodzice mogą w pierwszej kolejności dowiedzieć się w swoich bankach, czy możliwa jest tzw. "restrukturyzacja" lub "konsolidacja" długu, czyli - ogólnie mówiąc - zmienienie warunków zadłużenia na korzystniejsze. Pytać o to należy w banku/bankach lub ewentualnie, jeśli macie taką możliwość, skorzystać z porady doradcy finansowego (niekoniecznie nawet po to, żeby ją zastosować, a choćby tylko po to, żeby się dowiedzieć, czy są jakiekolwiek możliwości w tym zakresie).

c) W skrajnie złej sytuacji można zwrócić się do sądu o ogłoszenie tzw. "upadłości konsumenckiej" - nie znam szczegółów tego tematu, należałoby o to zapytać prawnika (np. w ramach darmowej pomocy prawnej).

Poza tym teoretycznie mogą istnieć formy działalności charytatywnej polegające na spłacaniu czyjegoś długu (prawo tego nie zabrania), ale szczerze wątpię, czy ktokolwiek taką "pomoc" oferuje instytucjonalnie.
Nadrzędny Autor Marysia500 Dodany 2017-07-24 16:37
Witam Serdecznie

Jestem osobą niepełnosprawną ruchowo.Choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce.Proponuje Pani założyć rodzicom subkonto w  jakiejś fundacji i tam pozyskiwać pomoc finansowa na zakup sprzętu rehabilitacyjnego .leków i wszystkich kosztów związanych z leczeniem .Pani rodziców.Ja posiadam subkonto  w Fundacji Złotowianka w Złotowie.Za założenie subkonta fundacja nie pobiera żadnych kosztów..Mając subkonto w fundacji może Pani  może pozyskiwać 1%podatku od różnych organizacji ,znajomych rodziny....na leczenie i rehabilitację rodziców.-  przez rozdawanie ulotek   z numerem KRS np Fundacji Złotowianka i loginem nadanym przez fundację każdemu podopiecznemu.Aby zapisać się do fundacji którą proponuje powinna Pani  wysłać pismo do fundacji z prośbą o założenie subkonta .Jest do pobrania na stronie Fundacji.Dane kontaktowe  Fundacji
Fundacja Złotowianka
Widokowa1
77-400 Złotów tel.519 723 793,512 977 766
Fundacja pomaga swoim podopiecznym poprzez koncerty charytatywne ,zbiórki publiczne  np w sklepie,,aukcje allegro i wiele innych form pomocy.
Uważam ,że jest to fundacja godna polecenia
Na pewno uzyska tam Pani wsparcie dla swoich rodziców.
Powodzenia Marysia 500
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dziecko osób niepełnosprawnych (2496 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill