www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca dla osob z syndromem Tourette'a (1983 - wyświetleń)
- Autor Fajna Dziewczyna Dodany 2017-06-04 17:11
Witam. Czy orientujecie się jaką pracę może wykonywać/gdzie pracować osoba z syndromem Tourette'a tikami nerwowymi? 
Nadrzędny Autor kati25 Dodany 2017-07-02 16:21 Zmieniony 2017-07-02 16:26
Chyba niestety nikt na forum nie orientuje się czy masz jakiekolwiek kwalifikacje czy wykształcenie lub doświadczenie, o konkretnych predyspozycjach nie wspominajac.  Wiesz ze istnieje ktos taki jak doradca zawodowy? Takie osoby możesz znaleźć np w urzedach pracy lub organizacjach zajmujących się aktywizacja ON.

Nie wiem w jaki sposób Twoje zaburzenie utrudnia Ci życie,  ale może stanowiska pracy bez dużego stresu i nie wymagające ciągłego bezposredniego kontaktu z klientem, zwłaszcza trudnym klientem. Np odpada bezposrednia windykacja czy bycie asystentem wychowawcy lub wychowawca w domu poprawczym.  Albo pracownikiem socjalnym. Może podaje skrajne i karykaturalne przykłady, ale różnych zawodów jest kilka tys (lub wiecej).
Jezeli nie chcesz isc do doradcy, to może poszukaj jakiejś prostej telepracy (nie wiem czy masz wyższe,  często wystarczy szkoła średnia do prostych prac). Kontakt z ludźmi często głównie mailowy.
Nadrzędny Autor majkaa Dodany 2017-08-04 10:19
Myslę, że warto by raczej poszukać zatrudnienia w pracy zdalnej (stałej bądź zleceniach). Ciezko znalezc mi teraz przyklad pracy w terenie, ktora nie utrudniała by funkcjonowanie innym, no i nie wiedząc w jak zaawansowanej formie ma ten syndrom osoba o której mówimy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca dla osob z syndromem Tourette'a (1983 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill