www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Propozycja moderatorów ws. funkcjonowania forum (296867 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 13 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor admin_02 Dodany 2017-06-19 10:17
Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie Forum przeżyło prawdziwy atak, w ramach którego zarejestrowanych zostało kilkaset (!) kont, które rozsiewały treści reklamowe, w sposób oczywisty łamiąc tym samym Regulamin. Ponieważ wielu spośród Państwa jest Użytkownikami Forum od lat, zwracamy się właśnie do Państwa z prośbą o konsultacje.

W ostatnich latach Forum coraz częściej jest atakowane przez roboty oraz osoby, które rozsiewają treści reklamowe. W ubiegłym roku udało się naszemu informatykowi zablokować niekontrolowany napływ Użytkowników z zagranicy. Obecnie, każdy z nich, chcąc założyć konto, musi zyskać akceptację jednego z dwóch Administratorów. Udało się dzięki temu ograniczyć liczbę ataków na Forum.

Wielu z Państwa od lat kontaktuje się z nami drogą mailową lub telefoniczną, a także poprzez system wiadomości wewnątrz Forum. Są wśród Państwa osoby, które wiedzą, że jesteśmy przytomnymi ludźmi, którym – tak Jak Państwu – zależy na tym, by Forum było przyjemnym miejscem służącym wymianie opinii, wzajemnemu doradzaniu sobie czy choćby radosnej rozrywce. Zawsze z uwagą podchodzimy do Państwa wniosków, wierząc, że także Państwu zależy na tym, by Forum było miejscem, na które warto wchodzić.

Niestety, część spośród Państwa postulatów nie jest możliwa do wprowadzenia w życie, ponieważ Forum to dość stary mechanizm, który ma swoje ograniczenia. Do tego Administratorzy to dwie osoby, które na co dzień robią wiele innych rzeczy, i nie zawsze mają tyle czasu, ile by chcieli, by na bieżąco reagować na wszystko. Chcemy podkreślić, że przepraszamy za brak reakcji lub jeśli nie jest ona taka, jaka być powinna. Wierzymy jednak, że i Państwo są w stanie uderzyć się w piersi, ponieważ czasem dyskusje stają się zbyt gorące i zgłoszenia postów otrzymujemy z obu stron konfliktów.

Z naszej strony postaramy się skuteczniej walczyć z treściami reklamowymi i kontami zakładanymi przez roboty. Chcielibyśmy jednak także zwrócić się do Państwa z pytaniem.
Na Forum możliwe jest zrealizowanie jednego z powtarzających się postulatów, czyli nadanie uprawnień Moderatora konkretnych działów (tablic). Czy uważają Państwo, że byliby w stanie pomóc w ten sposób utrzymywać porządek na Forum? Nie ukrywamy, że mamy pewne obawy. Jeden z Administratorów jest na nim od 2006 r. i widział naprawdę wiele. Nie trzeba zresztą tak długo na Forum przebywać, by wiedzieć, że są na nim różne „stronnictwa”, które wzajemnie za sobą „nie przepadają”. Muszą Państwo przyznać, że w obliczu istnienia takich sporów lekkomyślne byłoby z naszej strony nadawanie uprawnień do usuwania poszczególnych postów. Istnieje bowiem realne zagrożenie, że na moderację przeniosą się bieżące niesnaski, a usuwanie postów tylko jednej ze stron sporu spowoduje sytuację jeszcze gorszą niż obecna.

Dlatego pomyśleliśmy, że być może byliby Państwo w stanie wytypować osobę, która potrafiłaby w sposób bezstronny reagować na niegodne zachowania, związane także z bezczelnym zamieszczaniem treści reklamowych? Czy są Państwo w stanie zaufać choćby jednemu z Użytkowników, zapewne takiej/takiemu z większym stażem, który miałby prawo decydować o wycinaniu postów łamiących Regulamin – niezależnie od tego, kto je zamieszcza? Czy uważają Państwo, że możliwa jest do osiągnięcia zgoda wśród Użytkowników Forum co do nadania takich uprawnień temu Użytkownikowi?

Pozostajemy z szacunkiem, licząc na to, że podejmą Państwo rzeczową dyskusję na ten temat.

Z poważaniem,
Administratorzy
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-19 10:41
Sądzę, że jedyną osobą, którą mogłabym wytypować jest Iota. Ona zawsze była bezstronna. Nie mieszała się w forumowe utarczki. Myślę, że wiele osób, które przewinęły się przez to forum ma podobne zdanie.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-20 09:56
Aby o czymś takim decydować i wybierać , najpierw należy mieć listę ochotników. W tym przypadku osoba powinna najpierw wyrazić swoją chęć do pełnienia takiej funkcji a nie być postawiona pod ścianą z przymusu.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-06-20 10:36
To nie jest przymus tylko mój głos, w temacie  kogo widziałabym na tym miejscu. Tylko moje zdanie, a teraz inni mogą powiedzieć co o tym sądzą. Oczywiście Iota może dyskusje "uciąć" w każdej chwili mówiąc, że sobie tego nie życzy, bo i tak nie zgodzi się przyjąć takiej funkcji. :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-06-20 16:53
Ponieważ w rozmowie pojawiła się moja „kandydatura”, wypada mi to skomentować:

Nie spędzam na forum tyle czasu, co kiedyś. Czasem jestem tu codziennie, czasem nie ma mnie miesiąc. Nie mogę obiecać, że poświęcałabym temu forum znacznie więcej czasu tylko dlatego, że miałabym „społecznie” pełnić funkcję moderatora.

Ponadto z postu wyjściowego nie wynika dla mnie jasno czy moderator-użytkownik miałby pomóc w walce ze spamem reklamowym, czy w zachowaniu całego regulaminu. Ja kompletnie nie mam ochoty moderować „kultury wypowiedzi” albo punktu 4f regulaminu. Część linków, które ludzie tu zostawiają, de facto „narusza prawa autorskie”, ale nikt nic z tym dotychczas nie robił – gdybym ja zaczęła interpretować regulamin ostrzej, byłoby to pewnie źle widziane. Podobnie, ktoś kiedyś podjął decyzję, że tutaj panuje bardzo „swobodne” podejście do kultury wypowiedzi. Niektórzy starsi stażem użytkownicy zdążyli się nawzajem naobrażać na wprost, na wspak i na ukos. Gdybym ja miała teraz moderować to ostrzej, zapewne skończyłoby się  to dokładnie takimi samymi wątkami do administracji jak teraz, tyle że z innym zażaleniem (nie, że administracja nic nie robi, a że pozwala na moją „tyranię” – bo staję nie po tej stronie sporu, co ktoś inny).

W związku z tym, z góry odmówiłabym moderowania czegokolwiek na tablicy Kawiarenka, bo to byłaby niewdzięczna, wykonywana „społecznie” orka na ugorze, na rzecz Fundacji, która kiedyś ustaliła takie, a nie inne standardy dyskusji. Dziękuję, nie życzę sobie.

Reszta tablic zwykle nie ma zwykle takich problemów i tam rzeczywiście głównym wykroczeniem przeciw regulaminowi jest umieszczane reklam. W zasadzie nie robiłoby mi różnicy, czy miałabym te posty zgłaszać do administracji, tak jak dotychczas, czy miałabym prawo je usunąć.

Ale nie wiem, czy mianowanie „moderatorki”, która tu bywa, jak jej się chce, i nie zajmuje się w ogóle głównym punktem zapalnym forum, rozwiązałoby zasadniczy problem. Bo większość sporów o moderację dotyczy chyba właśnie Kawiarenki oraz braku szybkich reakcji obsługi. A ja Kawiarenki nie chciałabym moderować nawet odpłatnie, zaś szybkich reakcji w ogóle nie obiecuję.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-20 17:22
I wszystko jasne. :-))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-06-20 18:04
Przy okazji - Twoja opinia na temat mojej bezstronności jest oczywiście miłym komplementem, ale nawet bardzo, bardzo dawno temu posądzano mnie o przynależność do jakichś "klik" i innych "grup trzymających władzę". Moim ulubionym posądzeniem (bo było tak absurdalne), był zarzut że jestem tutaj incognito jako prawniczka, której zadaniem jest rzucać kłody pod nogi niepełnosprawnym. O ile mi to oceniać, zostałam o to oskarżona tylko dlatego, że się z kimś publicznie nie zgadzałam (bez żadnych wulgaryzmów, za to regularnie).

Jestem niemal pewna, że dla takich ludzi ja nie jestem "bezstronna" (bo gdybym była, to bym się "oczywiście" zgadzała z ich poglądami).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-20 18:57
Jednym słowem Tobie też się dostało. Dobrze, że masz w sobie tyle spokoju, aby się tym nie przejmować. Przynajmniej na forum tego nie pokazałaś. :-) Pozdrawiam serdecznie. :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-06-20 19:24 Zmieniony 2017-06-20 19:32
To raczej nie tyle kwestia tego, komu się dostało - dostało się kiedyś chyba wszystkim. Problem polega na tym, że to, czy komuś "się dostanie" nie zależy wyłącznie od tego, jaki on sam jest, ale też od tego, czy inni mają wobec niego "domniemanie dobrej woli".

Jeśli zakładamy po drugiej stronie dobrą wolę albo chociaż mamy dystans do możliwej złej woli, to łatwiej nie rzucić się sobie do gardeł, jak się nie zgadzamy, łatwiej dopytać zanim obrazimy się o coś, co może miało NIE być atakiem, a nawet odpuścić jawną agresję, bo może się człowiek nie wyspał, życie go boli albo coś. I to bez takiego pokątnego dogryzania potem, że ja Ci jawnie napiszę, że Ci wspaniałomyślnie przebaczam, tylko tak po prostu.

Bez domniemania dobrej woli różnica zdań staje się walką (z podejrzanymi motywami) a niezręczna wypowiedź śmiertelną obrazą. Dlatego nieodmiennie (choć mniej natarczywie niż kiedyś) namawiam, żeby przed pokłóceniem się z kimś wyłączyć komputer na pół godziny, zrobić sobie coś do picia i zająć się czymś innym. To jest środek zaradczy, który każdy może stosować indywidualnie, niezależnie od moderacji na forum.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-20 19:32
To nie jest takie proste. "Czasami człowiek musi inaczej się udusi". :-))))))))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-06-20 19:35
Kiedy to nieprawda. Akurat przez internet wcale nie musi. :-) Twarzą w twarz nie ma czasu, żeby ochłonąć - tu zawsze jest, posty nie zające i nie uciekną.

A nikt nie broni np. rąbnąć sobie pięścią w stół dla odreagowania. Albo, jeśli komuś zdrowie pozwala, pójść bardzo energicznie przekopać ogródek. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-20 19:47
Zgadzam się z Tobą, to jest logiczne i piękne, a jednak nie takie łatwe.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-06-20 19:58
A, ale to już inny problem. Bo to jest problem zachowania, a nie wiedzy (zgody intelektualnej z jakimś założeniem). Zachowanie zmienia się poprzez ćwiczenie. Zakładając, że ktoś chciałby nabyć większego dystansu do np. dyskusji internetowych, zwiększa go za każdym razem, kiedy skutecznie "odchodzi od klawiatury" na te przysłowiowe pół godziny. Nawet jeśli nikt inny tego nie wie, nie widział i nie pochwalił.

Dokładnie tak samo jak np. zdyscyplinowanie rehabilitacji zwiększa się za każdym razem, kiedy człowiek się skutecznie rehabilituje, mimo że mu się nie chce. "Ćwiczenie czyni mistrza."
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-20 20:13
Tyle w życiu musiałam sama się "dyscyplinować", że teraz już mi się nie chce. :-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-07-13 10:22
I teraz wielce się burzysz jak Cię Iota dyscyplinuje?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-12-11 16:22
Panowie Administratorzy czy ktoś się qrwa zajmie tym forum i zrobi coś, aby to forum było czytelne i możłiwe do przeglądania przez osoby niewidomy?
Na chwilę obecną jest to niemożłiwe.
Proponuję zainstalować sobie screenreadera NVDA (czytnik ekranu, gadaczka itp.) i spróbować cokolwiek tu odnaleźć.
Mamy odpowiedź w danym wątku, super, do tego moementu osoba jest w stanie przejść przy użyciu syntezatora mowy, nawet kliknie w odnośnik gdzie jest info o nowych postach, strona się otworzy na danym poście - poerwszym z ostanito dodanych i to widzący widzi, ale niewidomy nie, żeby przeczytać musi przejść tabulatorem lub strzałką, ale co się dzieje wóczas - zostaje przeniesiony na górę strony i teraz musi przechodzić przez całą stronę w dół w celu odszukania danego wpisu przechodząc przez wszytkie posty - jakaś masakra - spróbujcie w ten sposób cokolwiek znaleźć na forum w ten sposób funkcjonujące  życzę powodzenia zwłaszcza, że tutaj odpowiedzi najnowsze niekoniecznie są na końcu strony co dla mneij jest totalnym nieporozumieniem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-12-11 16:36
Nawet osoby dobrze widzące zgłaszały już , że forum jest mało czytelne. Jakiś czas temu powiedziano, że trwa modernizacja i do tej pory nic się nie zmieniło.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-12-11 17:33
Tak jest jeśłi forum zarządzają ignoranci, a tak być ni epowinno tym bardziej, że nie jest to zwykle forum dyskusyjne, ale forum przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, no chyba, że niewidomi się do nich nie zaliczają :D

Poza tym jak już wspominałem i to o czym Liduś piszesz to właśnie sposób umiejscawiania nowych postów - jest to nienormalne, że są one w środku strony mimo, zę jest to najnowszy post.

@kropek co z tego, zę na początku jest na czerowno i jest info o nowych postach, wyświetla się najnowszy, a co jak już przeczytasz, oznaczysz jako stare - teraz szukaj posta z danego dnia - trzeba przeszukiwać wszystkie podstrony danej tablicy bo nie wiadomo na któej stronie był umieszczony dany post z danego dnia - to powinno się nazywać forumowy burdel dla niepełnosprawnych.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-11 18:38
Ma to również dobre strony.
Bo info,że ktoś odpowiedział na Twój wpis masz po otwarciu i zalogowaniu się na forum. Ważne że dostajesz go Ty którego wpis dotyczy.Jak go przeczytasz to nie potrzebujesz informacji o tym, chyba, ze po przeczytaniu zamierzasz odpowiedzieć za tydzień ;-) to może być kłopot.
Pamiętam że Ella miała zwyczaj odpisywania post wyżej i wtedy info dostawała inna osoba ;-)

Po drugie do czasu kiedy nie oznaczysz postów jako stare, będę się wyświetlały zawsze na czerwono nawet ponad 1000 wpisów. W czasach gdy na forum wpisywało się ok, 250 a nawet 300 dziennie, było to dla wszystkich kłopotliwe jak ktoś przez tydzień nie zaglądał na forum, bo w tygodniu było to ponad 2000 ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-12-11 18:53 Zmieniony 2017-12-11 19:09
Na każdym forum jest taka opcja, że otrzymujes zinformacje o tym, że ktoś odpowiedział na Twojego posta, niektófora mają to domyślnie włączone na innych trzeba włączyć. Jest też opcja obserwowania wątku i wówczas na PW otrzymujesz widadomość kiedy ktoś odpowie w danym wątku - jest to o tule lepsze, że zawsze ostatnie posty są na dole - lub u góry jesśli tak ustawimy (w ustawieniach forum wybieramy jak mają być wątki układane - ostatni post jako pierwszy lub jako ostatni.

Jeśli chodzi o stare posty - oczywiście, nie musimy klikać "oznacz jako stare" ale wóczas licznik w danej tablicy będzie rósł i osiągał spore cyfry - po kliknięciu będzie cię przenosiło do pierwszego nieprzeczytanego, a nie ostatniego, poza tym nawet jeśłi to mając na liczniku kilkacziesiąt (niewyzerowanych) to i tak będziesz musiał szukać gdzie jest dany post.

Czasami przeczytamy post, ale chcielibyśmy wrócić i sobie przypomnieć - odnalezienie jest mocno utrudnione na tym forum - nie wspomnę, że przez niewidomego praktycznie niemożliwe

Ja się właśnie przygotowuję do obsługi całowicie bezwzrokoo i powiem, żę to forum to jest porażka - żeby dojść do nowego postu potrzeba się naklikać dziesiąt/kilkaset razy - tak tak - w zależności od tego jak dużo jest wypowiedzi na danej stronie i gdzie jest umiejscowiony post

Tak dla przykłądu - otwierając stronę główną forum i żeby przejść do tego twojego powyższeego postu klikając w powiadomienia - oczywiście posługując się jedynie klawiaturą muszę klikną 231 razy, żęby dojść do końca strony do ostatniego wersa klikam 411 razy - extra nieprawdaż?
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-11 20:06
Cholernie upierdliwe i może zniechęcić nawet największego entuzjastę. Tylko Cię podziwiać za wytrwałość. Nie będę Ci doradzał jak to obejść , bo nie mam pojęcia(zresztą Ty jesteś dużo lepszy w te klocki ;-)
i aby nie utrudniać zakończę swoje pisanie w tym miejscu.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-12-11 21:43
Tutaj poglądowo jak ja słyszę/oglądam strony na przykłądzie szukania twojej wypowiedzi.
Mniej więcej już wiem gdzie jest, ale w nowym wątku pierwszy sraz, pierwsza odpowiedź to znacznie dł€żęj trwa szukanie, nie wspomnę o kimś kto pierwszy raz jest na forum i dopiero próbuje go ogranąć :D
Link do nagrania, jakość nienajlepsza bo nagrywana przez wbudowany mikrofon, nie chciało mi się konfigurować programu :-)
http://www103.zippyshare.com/v/CzROxQlp/file.html
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-11 20:09
Cholernie upierdliwe i może zniechęcić nawet największego entuzjastę. Tylko Cię podziwiać za wytrwałość. Nie będę Ci doradzał jak to obejść , bo nie mam pojęcia(zresztą Ty jesteś dużo lepszy w te klocki ;-)
i aby nie utrudniać zakończę swoje pisanie w tym miejscu.
Dopiszę ,ze ja tu łatwiej się poruszam niż na fora.pl tylko że tam możemy wstawiać zdjęcia.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-12-11 21:19
Tego nie da się obejść.
Trzeba jeszcze do tych kliknięć dodać, że po każdym kliknięciu trzeba się na mement zatrzymać żeby usłyszeć co powie gadaczka, w którym miejscu jesteś że właśnie jesteś na poście napisanym przez kropek 2017-12-11 godz. ....
Potem klikasz kolejny raz i sł€chasz pierwszych wyrazów czy to już jest nowy post czy już to czytałeś/słuchałęś :-)

Ja mam jeszcze przyspieszoną gadaczkę gada dość czybko, ale są tacy co nie rozumieją tak przyspieszonej i wówczas przejrzenie takiej stronki trwa nawet godinę - jednej podstronki.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-12-12 00:29
Jakiś babol bo mam 4 nowe i jak tam podglądam mam wiadomość którą apisałeś że odsłuchałeś to co wstawiłem - jak słyszę gadaczkę, a jak wchodzę tu na stronę to nie ma tej wiadomości.

Do adminów
Zdecydowanym ułatwieniem w tym burdelu dla takich jak ja byłoby gdyby klikając w odnoścnik "3 nowych" czyli tu gdzie jest licznik widaomości w danym wątku byłą możliwość odpowiadania na posty. Aktualnie można jedynie przeczytać posty, ale nie ma możliwości na ich odpowiadanie.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-12-11 22:34
Burdel, to delikatne określenie, dla mnie to jest "ROZPIŹDZIEL"!!!!!!!!! "ROZPIŹDZIEL"!!!!!!!!! który jedynie służy "WQRWIANIU"  i de-integrowaniu ON i pokazywaniu jak ma się ich w GŁĘBOKIM POWAŻANIU czyli  w DUPIE!!!!!!!! Chyba gdy będziemy pisać tym językiem, to
dojdzie do ich świadomości...
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-11 16:56
Gollum nie mam pojęcia o trudnościach o jakich piszesz. Co prawda aby czytać z ekranu niezbędne są u mnie okulary ale zapewne to raczej z wiekiem dopada większość ludzi ;-)
Dlatego dobrze ,ze piszesz tak konkretnie, bo zapewne modzie też nie maja pojęcia co sprawia trudność osobom o których napisałeś.
Ty w tym wpisie wykonałeś go również w środku. Ułatwieniem znalezienia go, dla mnie jest wyświetlenie takich postów jako nowe na czerwono gdy wejdę na Kawiarenkę. Oczywiście gdy nie odznacza się postów jako stare to wtedy takich czerwonych wpisów może być sto ;-) . W tej chwili uzmysłowiłem sobie , ze mogą być również osoby które nie widzą czerwonych wpisów?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-12-11 22:39 Zmieniony 2017-12-11 22:44
Kropek, chcesz wiedzieć jak Gollum widzi, to załóż sobie maskę spawalniczą... A jeśli chcesz dowiedzieć jak ja widzę to wyobraź sobie, że to jest normalne zdjęcie a ty widzisz wszystko tak jak te zdjęcie przedstawia... https://www.dropbox.com/s/cxg522pen8lnzb3/Oczoplas.png?dl=0
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-12 00:17
Ładna dziewczyna . Przypomina mi żonę jednego z Golców. ;-) Powiedziałbym, w swoim stylu.------>  Przed taką nic się nie ukryje i na pewno nie przegada ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-12-12 13:09
Kropek, w c..la lecisz albo rzeczywiście masz coś nie tak pod deklem???!!! Nie chodzi o urodę a o sposób widzenia...
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-12 13:19 Zmieniony 2017-12-12 13:41
Oczywiście że w c..la lecę, jeśli tego nie zrozumiałeś to może z Twoim deklem coś nie ...?( od J11 zaraziłeś się zwrotami i formą odpowiedzi?) ;-) dla mnie uroda ma znaczenie a obraz jaki jest każdy widzi i jak go widzi ktoś.

Wiesz Norbi nie rozumiem w takim razie Twojego zamiłowania do wstawiania obrazków, zdjęć skoro masz takie trudności z ich oglądaniem?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-12-12 13:54
Mam trudności, lecz to wcale nie wskazuje, że nie mogę oglądać obrazków a tylko utrudnia mi to czytanie a zwłaszcza tego typu układu forum... I jeszcze jedno, nie zaraziłem się zwrotami J11, po prostu znam jeszcze gorsze zwroty, tylko że ja mam pod deklem wszystko poukładane w odróżnieniu od tej "jedenastki" i potrafię je ograniczać do minimum... Jednak jak każdy człowiek mam także swoje granice wytrzymałości...
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-12-12 14:03
Ok. uznaje to za żart z Twojej strony jak potwierdzam ,że z mojej też był to żart z obrazka a nie widzenia. Postaram się bardziej jednoznacznie zaznaczać w moich postach do Ciebie , że żartuję. :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-06-19 11:40

>Czy są Państwo w stanie zaufać choćby jednemu z Użytkowników, zapewne takiej/takiemu z większym stażem, który miałby prawo decydować o wycinaniu postów łamiących Regulamin – niezależnie od tego, kto je zamieszcza? <


W pełni doceniam dobrą wolę Admina_02 lecz taka propozycja wywołuje też obawy. W skład forum wchodzą różne koterie czy wręcz grupy nieformalne.  Nieomal "Wieża Babel", zarówno polityczna, religijna jak i światopoglądowa. Zatem "powołanie" osoby z którejś z tych grup może problemy wręcz zaognić. Spowoduje to znaczny odpływ najbardziej wartościowej części forumowej społeczności. A przecież nie o to chodzi, prawda ?.......
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-19 12:47
To może ja - w sprawie uprawnień.
Nie wiem jakie możliwości posiada aktualny soft, ale...
Moderator z tego forum miałby możłiwość usuwania postów z froum, ale nie z serwera - tzn. wiadomość znikałaby z forum, ale w razie bezpodstawnego usunięcia administrator mialby możliwość przywrócenia posta - te posty byłyby jakby ukrywane. Fora stosują taką metodę dla nowoprzyjętych moderatorów.
Oczywiście ograniczone uprawnienia mogłyby być na stałę lub na okres próbny - gdyby "wybraniec/wybranka" sprawdziłby się ograniczenia mogłyby być zdjęte.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-06-19 20:55
Gollum, masz rację, w pełni się z tobą zgadzam...
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-06-20 09:52
Jest to rozsądna propozycja. Dla uprawnień ochotniczego moderatora poszczególnych działów
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2017-06-19 20:09
Witam
Z przykrością stwierdzę, że zanim się kogoś o coś oskarży należy go sprawdzić. Nigdy nie należałam do rozpowszechniania reklam. Nie na widzę ich ponieważ codziennie na poczcie mam ich ponad 10. Poza tym to co pisałam pisałam z własnych sprawdzonych osobiście źródeł. Bez jakichkolwiek powiadomień wyrzucono mnie jak niepotrzebny mebel. Od chyba 2 lat udzielałam się tu sporadycznie i jak Lotto na chybił trafił wyleciałam z forum.
Dziś wiem dość dużo o nowych legitymacjach, ale jak przekorne dziecko nic już nie napiszę. Jeśli robimy porządek to najpierw sprawdzamy: dlaczego ktoś zmienił e mail bo nick był zawsze taki sam o czym wszyscy wiedzieli.

Gallum ma rację.

Pozdrawiam szczególnie admin_1 i admin_2
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-06-20 09:49
Dostałaś osobiste przeprosiny i wyjaśnienia. Jesteś , możesz pisać. To od Ciebie zależy czy zechcesz się podzielić swoją wiedzą z innymi.
Twoje wpisy nie zniknęły . Są i można je odszukać choć w tej chwili jest to bardzo utrudnione ale zostały. Usunięcie ich to "wypadek " przy porządkowaniu forum i rozmawialiśmy na ten temat w innym wątku Kawiarenki.

Teraz chodzi o coś innego i Twoje zdanie też ma duże znaczenie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-06-19 22:25

> Dlatego pomyśleliśmy, że być może byliby Państwo w stanie wytypować osobę, która potrafiłaby w sposób
> bezstronny reagować na niegodne zachowania


Oprócz Ioty, która ma wystarczająco zimną krew lub tylko umie panować na sobą, każdy z nas daje się podgrzewać emocjom. Nie ma zresztą ludzi bezstronnych. W przypływie goryczy również Szanowną Administrację :-)  podejrzewałam o wyjątkową słabość do osoby, która tu wielonickowo krew wszystkim psuła, obelżywie się odnosząc po kolei do wszystkich. Miałam wrażenie, że jej jakby uchodzi wszystko, z wyjątkiem oczywiście zgłaszanych postów, których usunięciem się nie przejmowała i robi/ła swoje. Dlaczego po tylu interwencjach nie dostawała bana, to otwarte pytanie. Teraz zresztą mniej mnie to dotyka, ale pozostał zal, że żeby swobodnie i bez kłótni pogadać, trzeba było założyć inne forum.
Moderator na forum z wieloma kolizyjnymi kursami powinien być z zewnątrz lub być powołany przez Państwa samych z opcją nieujawniania tej wiedzy na forum. Występowałby pod nickiem admin3 (moderator1) i nadal też pisał pod swoim.
Inaczej wg mojej oceny zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony. Państwo znacie użytkowników od lat, powinniście umieć wybrać, na pewno macie swoje sympatie i oceny ludzi. 
Administrowanie to trudna jazda.......:-) Ciągle trzeba trzymać ręce na kierownicy, a tu, bez obrazy, jakoś tak nie było. W dziale porad też nie zwala z nóg.
W sumie jednak nie zazdroszczę problemów wobec ogromu tego forum. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-20 07:11
Nie zgadzam się z tezą, że powinna to być osoba z zewnątrz. Taka osoba nie bedzie tak zaangażowana jak ktoś stąd komu zależy na forum.
Co do ukrywania informacji, poniekąd słuszne, ale z drugiej strony na forach nie jest to stosowane, moderatorzy nawt mają pod nick'iem napisaną funkcję (Administrator, moderator, junior moderator...)
Bezstronność - aktualnie na forum toczą się "walki" ale co innego kiedy jesteśmy zwykłym userem, a co innego kiedy otrzymujemy rangę moderatora - nieco to zmienia sposób postępowania - oczywiście jeśli ktoś jest odpowiedzialny, wiem co mówię bo moderuję na dwóch forach - zanim otrzymałem rangę moda nawet byłem kilka razy banowany czasowo :D - no cóż efekt uboczny niewyparzonej gęby :-)
Ważne jest, aby osoba która ma zostać moderatorem miała czas na zajmowanie się forum.
No i nie można mylić administrowania z moderowaniem - to są dwie odrębne sprawy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-06-20 07:32
IOta raczej nie ma czasu niestety:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-20 08:14
Rogal , ma czy nie ma, to lepiej od niej to usłyszeć. :-)))))

Uważam, że taka osoba powinna pełnić funkcję jawnie. Tak jak to jest w innych miejscach. Inaczej uważałabym to za oszukiwanie forumowiczów, a "niejawną" osobę za dwulicową. Pod nikiem wpisać funkcję i wszyscy wiedzą z kim mają do czynienia.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-06-20 08:22
Może norbi?
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-06-20 18:35
Albo wielokropka dajcie lub wuzetke.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-20 19:02
:-))) ale mnie rozweseliłaś. Już wcześniej napisałem ,że nie podjął bym się takiej roli. Musiałbym przestać pisać co mi zupełnie nie pasuje.
Nigdy nie zgłaszałem ,żadnego postu do usunięcia dlatego jako moderator byłbym bardzo tolerancyjny. o przepraszam zgłosiłem raz swój napisany pod wpływem wielkiego wzburzenia
A nawet uważam to za szkodliwe bo usuwając  jakąś bez kultury wypowiedź  jednocześnie oczyszcza się autora/kę  i poza wpisem o usunięciu nie zostawia się żadnego wyjaśnienia dlaczego wpis został usunięty.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-06-20 19:39
Kobietko, ja się nie nadaję, bo w przeciwieństwie do Kropka bym cięła posty za ostro. Chociaż nad postami Golluma  z 'łaciną' czasem się głośno śmiałam (na zasadzie, o kurcze, ale się facet wkurzył), a przyznawałam mu rację, to łacina by wyjechała ekspresowo. ;-)  Z Kropkiem wiele rozmawialiśmy, na temat zostawiania-usuwania  postów. Stoimy na przeciwległych biegunach.
Gdyby nie ta dyskusja i czekanie na Administrację, na to, co powie....Krótko mówiąc, po prostu teraz dość rzadko tu zaglądam.
Nie byłabym dobrym moderatorem, ani trochę.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-06-20 21:24
Bo to jest tak, że nie zawsze można napisać o swoich przemyśleniach o swoich emocjach bez "łaciny" - to nie miałoby odpowiedniego wydźwięku.
Za każdym razem zdaję sobie sprawę, że łamię regulamin i że nie jest to piękne słownictwo, ale tak już mam - jak chcę coś powiedzieć to mówię i nie owijam w bawełnę i to nie tylko tu na forum bo w realu również.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-06-20 19:07
Ja mam swoje strony, a także spół-administruję wiele innych a poza tym jestem wolontariuszem w miejscowych WTZ, więc mam co robić... Dziękuję za to że pomyślałeś o mnie, lecz wolę nie brudzić się rąk, jako tutejszy "Capo"...
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-06-20 21:18
Norbi,Wzetko macie już doświadczenie więc się na tym znacie, czasem cięcie jak biczem tez jest potrzebne.
Sonka nowa emerytko,może to byłby twój nowy konik?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Propozycja moderatorów ws. funkcjonowania forum (296867 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 13 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill