www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pytanie z innej beczki (2917 - wyświetleń)
- Autor foterkpopp73 Dodany 2017-06-20 09:03
[usunięte]
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-06-20 09:16
No proszę, my tu o moderacji, a szkodniki z reklamą nie wiadomo jakich ziółek nadzwyczaj "inteligentnie" zagajają??? :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-20 10:56
Bo adminin nie zwrócili uwagi na podpis.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-06-20 15:38
Mam pytanie z innej beczki. Moja bardzo Starsza Znajoma przywitała taką rewelacją, że podobno dostanie wyższy zasiłek pielęgnacyjny tj te 153 zł.Czy kto wie czy to prawda, czy te kobietki jak wracają z kościoła tak się pocieszaja?

Administracji gratuluję mocnego postanowienia poprawy.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-20 15:45
Według mojej wiedzy to

> Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje niepełnosprawnemu dziecku, osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuj się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz osobie, która ukończyła 75 lat.


to może to prawda ;-) jak ma odpowiednie latka.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-06-20 15:49
Ma stopień, a nie ma 75,wiec 153się należy, tylko pociesza się,że będzie jakaś podwyżka,bo "jej koleżanki powiedziały."
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2017-06-20 17:07
Są dwa różne, bardzo podobnie się nazywające, dopłaty "pielęgnacyjne":

Dodatek pielęgnacyjny (klik): wypłacany przez ZUS, przeznaczony dla osób uznanych za "całkowicie niezdolne do pracy oraz samodzielnej egzystencji" albo dla osób po 75 r.ż. Aktualnie 209,59 zł - zwaloryzowany w marcu 2017, razem z emeryturami i rentami.

Zasiłek pielęgnacyjny (klik): wypłacany przez gminę (nie ZUS), przeznaczony dla osób po 75 r.ż., mających orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności, lub mających orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności przed 16 r.ż. Aktualnie cały czas 153 zł. Co jakiś czas posłowie debatują o tym, że wypadałoby go podnieść, ale aktualnie na debatach się kończy. Nic nie wiem o tym, żeby były planowane jakieś konkretne przepisy, które go podniosą.

[Można pobierać tylko jedno z tych dwóch świadczeń jednocześnie, więc jeśli ktoś ma uprawnienia do obu, lepiej pobierać dodatek niż zasiłek.]

Być może znajomej (albo komuś wcześniej) pomyliły się nazwy dopłat (jest jeszcze tzw. "świadczenie pielęgnacyjne" - to też zupełnie co innego).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pytanie z innej beczki (2917 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill