www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Sześć (6) pytań... (Strona 4) (102697 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-09-12 05:31
Przeczytaj jeszcze raz co wkleilas. Ja Cię bardzo szanuję, ale bez przesady...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-09-12 09:37
Szczerze mówiąc nie chce mi się, bo  to był impuls, gdy zamieściłam. Może zajrzę w natchnieniu. Jednak za dodrukiem pieniądza w sposób kontrolowany będę i wolno mi, bo ekonomistką na szczęście nie jestem. :-) Wpisuje się to też w wolność populistycznego narzekania. To mi jeszcze zostało. :-)
A coś przeczuwam, że i tak dodrukujemy, bo wyczytałam, że najjaśniejszy poseł jest zwolennikiem dodruku. O! :-))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-09-12 10:14
Możesz być za wszystkim, wolny kraj:) Powiem Ci tylko tak łopatologicznie. Dlaczego platyna jest cenna? Bo jest jej mało. Podobnie jest ze wszystkim. Im czegoś więcej tym jest tańsze (prawo popytu i podaży), ergo im więcej pieniądza na rynku tym jego wartość maleje (inflacja).
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2017-09-12 13:53
Dodruk pieniędzynic nie załatwi,wprost przeciwnie tylko pogorszy,ja już przeżyłem gdy zarabiałem miliony.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-09-13 09:02
No to chyba poległam w temacie. :-)))) Ale przecież  mówiłam o ściśle kontrolowanym dodruku i skierowaniu go na rynek tych, którzy go zwrócą w konsumpcji właśnie. Bo schowam swoją kasę dodaną do banku, czy będę łatać niedostatki? Co zrobi producent towarów i usług, gdy mu zaczyna wszystko schodzić? Rozwija się. A czyich pieniędzy? Ze swoich. Wiem, zaraz wejdzie rogal i mnie totalnie skrytykuje. Uściślając, skrytykuje moją wiedzę ekonomiczną i da wykład. Przyjmę krytykę. Pamiętacie jednak słowa Einsteina? "Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi."
No więc: kontrolowany i rozumnie skierowany dodruk.
Jest jeszcze inny sposób, zacząć lepiej zarządzać budżetem bez politycznych uwarunkowań. Znowu utopia?
I to już wszystko, bo jestem trochę tematem zmęczona.:-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-09-13 13:20
Uprzedziłaś mnie:) Ten producent załóżmy sprzedaje teraz 100 czekolad tygodniowy. Nagle na rynek wleją się pieniądze i zacznie sprzedawać 200. Pierwsze co zrobi to podniesie cenę czekolady i inflacja gotowa. Płacę rosną i to jest naturalne, o ile jest to skorelowane ze wzrostem wydajności pracy (produktywnością), a nie działaniami administracyjnymi to zjawisko wzrostu płac nie jest czynnikiem inflacyjnym.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Sześć (6) pytań... (Strona 4) (102697 - wyświetleń)
1 2 3 4 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill