www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Męty ciała szklistego (3449 - wyświetleń)
- Autor j65 Dodany 2017-08-03 08:06
Okulista stwierdził,że mam męty ciała szklistego.Badania USG to potwierdziły(ciało szkliste odłączone od tylnego bieguna do ok równika).Czy to kwalifikuje się do ubiegania się o stopień niepełnosprawności?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-08-03 16:17

>Czy to kwalifikuje się do ubiegania się o stopień niepełnosprawności?<


Nie ma czegoś takiego jak "kwalifikowanie". Po prostu się ubiegaj i wszystko w temacie. No zapewne ważne jest jeszcze czy to schorzenie jedno czy dwu oczne.
Nadrzędny - Autor Jola11. Dodany 2017-08-03 19:10
Jaja sobie z nas robisz czy jesteś po 80?

>ciało szkliste odłączone od tylnego bieguna<


No chyba, że wykryto u ciebie odwarstwienie siatkówki. Nie piszesz o tym, więc wątpię. Męty to pierdoła. Mogą wystąpić np. po/podczas stanu zapalnego jakiegoś narządu, stresie itp. itd. z czasem znikają. U mnie wystąpiły jakiś czas po wypadku - wkurzające, ale da się znieść. Ok. pow. że nie ma na to lekarstwa i może minie. Dostałam kropelki i tyle. :-( faktycznie od 2 lat ich nie widzę :-)

Reasumując; zapomnij o orzeczeniu jakiegoś stopnia niepełnosprawności.
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2017-08-09 17:07
Ja również je miewam czasami, przechodzą same po kilku dniach.To jest jak katarek, a nie słyszałam żeby na katarek dawali stopień niepełnosprawności.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-12-10 08:40
nie wiem popytaj.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-12 11:27
jak ludzie z jakimiś błahostkami lecą po rentę to nie dziwne, że potem tak dużo osobom ją odbierają.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Męty ciała szklistego (3449 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill