www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Pierwsze kroki po amputacji. Protezy etc. (1821 - wyświetleń)
Autor kujawiak Dodany 2017-09-03 11:14
Podejmuję temat moim zdaniem niezwykle ważny dla osób niepełnosprawnych, w szczególności po raz pierwszy usiłujących odnaleźć się w nowych i niezwykle skomplikowanych okolicznościach życia  związanych z funkcjonowaniem, jak również chcących sobie ułatwić codzienną egzystencję przy pomocy chociażby zaopatrzenia w protezę lub sprzęt rehabilitacyjny.
Jest sporo firm świadczących usługi obejmujące zaopatrzenie w protezy, ale wg mnie nie wiele jest firm posiadających „rzemieślników” umiejących profesjonalnie doradzić i wykonać głównie leje protezy utrzymujące i łączące kikut z protezą. Większość firm niestety nastawiona jest na szybki i wysoki zysk, który nie zawsze jest rezultatem z solidnie wykonanej usługi.
Przeszedłem cały proces od decyzji o amputacji, poprzez amputację podudzia, poprawkę amputacji i niezwykle pouczający proces zaprotezowania. Wydaje się iż obecnie mam pewien bagaż doświadczeń osobistych z różnymi firmami i warto byłoby się podzielić odczuciami i doświadczeniami w tym względzie. Jeżeli temat dla czytelników wydaje się ciekawy chętnie opiszę swoje doświadczenia i chętnie podzielę się z innymi poglądami i opiniami odnośnie całego procesu podejmowania decyzji o wyborze firmy świadczącej usługi protezowania, wyborze odpowiedniej protezy, materiałów z których ma być wykonana, pytań które trzeba zadać przy negocjacjach etc.
Tego typu doświadczenia niestety zdobywa się najczęściej na własnych błędach, których warto i można uniknąć. Nie zawsze można w „profesjonalnych” firmach uzyskać właściwą radę i najkorzystniejszą ofertę. Warto więc wiedzieć czego i jak wymagać i jak nie dać się uwikłać w niuanse porad „techników” ortopedów, często nie mających szerszej wiedzy o przedmiocie ich pracy i problematyce związanej z amputacjami.
Zapraszam do dyskusji
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Pierwsze kroki po amputacji. Protezy etc. (1821 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill