www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa (1422 - wyświetleń)
- Autor cyceq88 Dodany 2017-09-22 14:04
Witam,

Posiadam stopień umiarkowany - na stałe - który upoważnia mnie do otrzymania karty parkingowej (kiedyś taką posiadałem). Aktualnie nie posiadałem ważnej karty (nie była mi potrzebna w tym okresie) więc wybrałem się wyrobić nową. Dowiedziałem się, że muszę ponownie stanąć przed komisją ponieważ moje orzeczenie zostało wydane przed 2014r. W związku z tym mam kilka pytań.

1. Czy na w/w komisję muszę posiadać aktualne badania lekarskie? już jakiś czas nie wykonywałem nowych badań ponieważ nic w mojej chorobie się nie zmienia. Ostatnie badania mam gdzieś z 2009r.
2. Czy stając przed komisją może mi ona zmienić stopień niepełnosprawności? np na niższy lub skrócić jego okres? np z na stałe na 2 lata?

Warto dodać, że pierwsze orzeczenie czasowe miałem wydawane jako osoba poniżej 18 roku życia a nawet chyba z tego co pamiętam to przed 16. Na pewno niepełnosprawność nabyłem przed 16 rokiem życia.

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-09-22 16:00
Ad1- Bardzo wskazane byłoby mieć aktualne badania i diagnozy.
Ad2- Tak,- nowa ocena stanu zdrowia może zmienić orzeczenie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa (1422 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill