www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Sport ON i wszystko co się z tematem wiąże. (2294 - wyświetleń)
- Autor wielokropek Dodany 2017-10-08 15:07
ON to osoby które w jakiś sposób są ograniczone zdrowotnie. Osoby którym zdrowie ogranicza to co mogą wykonać zdrowi.
Ale nie wyklucza to chęci i potrzeby rywalizacji. A radość z osiągnięcia sukcesu jest taka sama jak wśród pełnosprawnych sportowców. Podobne emocje ogarniają kibiców oglądających i dopingujących sportowców.
Wstawię tu link do jednej z dyscyplin. Może nie wszyscy widzieli jak to może wyglądać i zachęcam Was do pokazywania innych form i dyscyplin które pozwalają ON cieszyć się mimo wszystko.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-10-08 15:18
Mistrzostwa Europy w amp futbolu w których bierze udział nasza reprezentacja jest taką okazją aby pokazać ,że nie tylko mecze na Narodowym są jedyne.
Może niektórzy zobaczą jak wygląda taki mecz po raz pierwszy?
Może to kogoś zachęci aby mimo niepełnosprawności zajmować się czymś co podniesie jego ogólną sprawność.

amp futbol
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-03-09 04:49
Nikogo raczej to nie interesuje ale wspomnę dla przyzwoitości jako kibic sportów.
Igrzyska Paraolimpijskie 2018 w Pjongczangu właśnie się rozpoczynają!
Nadrzędny Autor szotgmot Dodany 2018-03-12 11:24
może warto się do http://sportfun.com.pl/art/oferta/ zgłosić w takim przypadku?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-18 07:53
Poznań po raz kolejny został gospodarzem Światowego Biegu Wings for Life!
Bieg rozpocznie się 6 maja 2018 o godz. 13:00.
Miejsce startu: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Głogowska 14, 60-101 Poznań

14bm odbywał się tu półmaraton w którym uczestniczyło ponad 12 tyś biegaczy.  Teraz udział mogą brać ludzie na wózkach. Masakrą było przechodzenie przed biegaczami ludzi spieszących się na drugą stronę ulicy w czasie gdy całą jej szerokością biegli ludzie. Wyobrażacie sobie przemykanie między pojazdami babci z laską bo spieszy się do kościoła na mszę? A czy łatwo zatrzymać wózek gdy się jedzie na maksa?
Wings for Life World Run nie posiada klasycznej linii mety. Samochód Pościgowy wyrusza 30 minut po starcie biegu. Uczestnicy wyprzedzeni przez Samochód Pościgowy kończą bieg i powinni udać się do najbliższego autobusu organizatora, który odwiezie ich na teren MTP, do Miasteczka Wings for Life World Run.
Dodatkowo za Samochodem Pościgowym zawsze porusza się jeden autobus, do którego również można wsiąść w celu powrotu na linię startu. Wszystkie autobusy dostosowane są do przewozu osób poruszających się na wózkach.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-05-05 13:32 Zmieniony 2018-05-05 13:53
Przypomnę tylko o tym. W polskim samochodzie
goniącym w poprzednim Wings jechał Małysz. W tym też. (masakra jechać samochodem 15 na godzinę gdy się brało udział w wyścigach ;-))))) Zobaczę to jutro, na żywo i będzie można w telewizji bo chyba będzie transmisja bezpośrednia z niebieskiego i z innych krajów też.

Dodam tylko: Bieg to wyraz wsparcia badań nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego.
Trasa biegu to
Od Poznania po Lednogórę i z powrotem . Czy  komuś się uda dotrzeć na linię mety ?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-05-07 13:03
W Poznaniu wystartowało 7500 tysiąca osób, w tym 50 niepełnosprawnych.
Przebiegli nawet po 3 kilometry - Przez ostatnie trzy lata niestety "Wings for life" oglądałam z pozycji siedzącej osoby o niepełnosprawności, a dzisiaj pierwszy raz udało mi się pójść na kijkach. Płakałam od początku do samego końca - opowiedziała jedna z uczestniczek.

Za kierownicą samochodu, którym gonił uczestników biegu, zasiadł Adam Małysz. Wybitny sportowiec w pierwszej edycji wyścigu przebiegł 19 kilometrów, a teraz po raz trzeci gonił biegaczy samochodem.
W Polsce zwyciężył Dariusz Nożyński kończąc bieg na 66 kilometrze. Kategorię kobiet wygrała Wioletta Paduszyńska z wynikiem 48 kilometrów.

"Wings of life" w kategorii międzynarodowej wygrał natomiast poruszający się na wózku inwalidzkim Alan Anderson, który został dogoniony dopiero na 89 kilometrze. Tym samym obronił tytuł z ubiegłego roku. Drugi mężczyzna o godzinie 18:00 skończył bieg na 76 kilometrze.
Cały zysk z biegu zostanie przekazany na badania urazów rdzenia kręgowego.
Nadrzędny - Autor 3mającyQle Dodany 2018-05-07 13:28
Nie wiem czy zazdrościć ,czy wspołczuć,bo ja przez trzy lata  ja oglądałem tylko sufit,ale łapie formę i potrafię usiąść pisać i załatwić sië  z trudem ,ale w kliopie i to jest mój sukces,ale może jeszcze kiedyś ,choć to marzenia sciętej głowy. W każdym razie podziwiam ,bo wiem ile kosztuje mały kroczek.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-05-07 13:54
to ja Ciebie podziwiam . Ja jeszcze "smigam bez blądynek" a Winksa tylko oglądałem jako kibic i dopingowałem biegnących zwłaszcza na wózkach

tu kilka fotek z 20 km trasy
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-05-07 21:14
Końcowe z pozdrowieniem od Małysza Ci nie weszło, może się uda poprawić?
Przeczytałam post 3majacego.... i mnie postawą zmobilizowałeś 'trójko'. Zwlokę się z krzesła i przed snem jeszcze coś zrobię dla własnej rehabilitacji domowej. A już chciałam w kimono iść prostym ściegiem.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-05-08 12:30
wypoczynek to też rehabilitacja :-) tylko dlaczego dłuższy jest już męczący albo i gorzej?
Nadrzędny - Autor szotgmot Dodany 2019-04-24 15:52
Ja również wiem ile to kosztuje. Sam ciężką pracą dochodzę do swojego celu jakim jest stworzenie sklepu na wzór http://www.redcomltd.pl/oferta-kontenery-techniczne mam nadzieję że się uda bo robię wszystko z całych sił.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-24 16:54
Pracuj wytrwale i nie ustawaj w wysiłku. Może się uda. Mnie osobiście nie interesują kontenery :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-11-26 23:45
Można już głosować. Znacie jakiegoś sportowca ON , lub interesujecie się tematem sportu to info dla Was.

http://sport.tvp.pl/40146001/ruszylo-glosowanie-na-sportowca-z-niepelnosprawnoscia-2018
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-08 09:49
Reprezentacja Polski uległa w ostatnim meczu 2:0 w poniedziałek zagramy z Austrią.
Ale teraz właśnie w ampfutbolu nasi ON grają z Włochami i w półfinałowym meczu wygrywają 2:0  ;-) po pierwszej połowie meczu.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-08 17:32 Zmieniony 2019-09-08 17:41
Radośnie uzupełniam wygraliśmy z Rosją 3:2 w finale turnieju w ampfutbolu.
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2019-09-12 17:50
ja to sie dziwie choć już stary jestem i jestem inwalida  jaki to inwalida który pracuje? jaki to inwalida który hucznie uprawia sport? cos tu nie gra!
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-12 19:05
Wszystko gra. Bo ludzie się nie poddają i walczą. Ne marudzą, ze są  inwalidami na dodatek starymi? A stary inwalida to kto, ten który jest nim od 10 lat czy taki co ma osiemdziesiąt lat?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-09-12 19:58
To taki , który się poddał. Niezależnie od tego w jakim jest wieku.
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2019-09-13 19:02
uważam ze na kalectwie wadzie człowieka zarabia ktoś inny pokazując go jak pajaca w cyrku na różnych zawodach sportowych na wybiegach w sejmie moim zdaniem nie tedy droga do rehabilitacji ludzi naprawdę niepełnosprawnych  a w nawiasie jestem inwalida od 1980 roku i moja wegetacja trwa nie mam czym sie zasłużyć by byle jaki dziennikarzyna zajął sie moja osoba na mnie nie zarobi bo nawet nie zajmie sie tym ze podczas minionego okresu zabrano mi już ponad polowe renty wyliczonej w dniu przejścia na nią ile ano 95% średniej krajowej w dniu przejścia na rentę a dziś to jest 49% średniej krajowej mowa o trzynastkach o waloryzacjach w dobie dzisiejszej drożyzny i kolejnej wysokiej inflacji to bujda  i u mnie to już naprawdę wegetacja zapytasz kogo to interesuje ano zawsze ktoś sie zainteresuje tematem nie musisz byc wcale ty bo nic nie zdziałasz by przywrócić mi prawdziwa wartość wypracowanej renty inwalidzkiej jedyne forum gdzie zamiast łez mogę cos podać od siebie
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-14 11:25
Wrzuciłeś tu wiele spraw do jednego worka a tak się nie da.
Właściwie to miałem podobne interpretacje jak Ty do wybiegów czyli miss ON. Nie oznacza to że mi minęło. Ale porównałem to do sportu i jeśli taka forma pozwala poczuć się im lepiej to czemu nie?
Piszesz ,ze ktoś zarabia okazując innych "jak pajaca" . Tak ale to ich praca pokazywanie i nie od nich zależy jak to odbiera oglądający. A do tego nie są w stanie nikogo zmusić.
Piszesz że od czterdziestu lat jesteś ON. i żaden dziennikarzyna nie odkrył twoich talentów. Ale jak miał to zrobić skoro ich nie pokazujesz?
Do kwestii finansowych się nie odniosę bo "liczę tylko na palcach" ale może Rogal będzie mógł Ci pomóc.
A co do forum całkowicie się z Tobą zgadzam. Można tu poopowiadać troszkę o sobie ale , że czyta to ktoś co może o czymś zadecydować raczej wątpię.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-09-14 11:32
Kropek widzisz inny aspekt sprawy i wiem, jak się cieszysz z sukcesów sportowców paraolimpiad, jak je pilnie oglądasz.To są wyjątki, a życie składa się z trudności całkiem przyziemnych i niepełnosprawnych w zasadzie ma się w trąbie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-09-14 11:28

> ..." jaki to inwalida który pracuje? jaki to inwalida który hucznie uprawia sport? cos tu nie gra! "


Bo nad takim, który uprawia sport stoją trenerzy, działacze, lekarze, terapeuci i jest trybikiem, aby inni też mogli mieć miejsce dla swoich celów różnych - zarobków, satysfakcji itp.
Potem taki człowiek wychodzi przed kamery opowiada, jaki jest dzielny. I JEST DZIELNY, owszem, ale nie tylko sam, a pracą całego zespołu, który nad nim pracuje.
Byłam w sierpniu w sanatorium (rehabilitacja z metra, niekoniecznie wg istotnych potrzeb, bez wnikania w nie) i tam zobaczyłam w tv faceta, wózkowicza, który coś ważnego osiągnął i  kilka razy powtarzał, że niepełnosprawny wszystko (swoje możliwości) ma w głowie. W obliczu moich niepełnosprawności, wkułam  się tak, że krzyknęłam, że skoro wszystko jest w głowie, to niech, kurcze, wstanie z wózka, po co na nim siedzi! 
A normalny człowiek pozbawiony sztabu dokoła siebie idzie na komisję, a tam pamiętają, że niepełnosprawny wszystko może i kopa dostaje.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-09-14 16:59
W-zetka bardzo Ciebie przepraszam, ale czy w tym sanatorium podali Ci jakiś eliksir - mamidło?? O czym piszesz - nad On sportowcem krąży "świta", która dorabia się kosztem podopiecznego?? Pewnie tak jest w istocie, ale czy pełnosprawny sportowiec nie ma takiego zaplecza? Samodzielni to byli w czasach starożtnych, ale nie dziś. Dlaczego ziejesz pesymizmem?? Niepełnosprawny ma problem z czymś tam, poza tym może sięgnąć po wiele i tylko malkontenci twierdzą inaczej. Przede wszystkim fizyczna niepełnosprawność nie czyni człowieka bezradnym.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-13 15:28
Szwajcarka ON na wózku Manuela S. wygrała dzisiejszy maraton w Chicago z czasem 1 h 41 min .  Powtórzyła swój sukces z ubiegłego roku ale była wolniejsza o 10 minut. O naszych reprezentantach nie mam żadnej wiadomości.
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-10-15 08:44
Sport chociaż jestem niepełnosprawny to dla mnie ważny aspekt życia. Nie taki wyczynowy, taki bardziej dla relaksu. Mamy grupkę ludzi, którym się chce. Spotykamy się raz w tygodniu to w kosza zagramy, to w tenis stołowy. Jak, są jakieś biegi organizowane to jedziemy. Wyniki może żadne, ale człowiek się poruszy, spotka z przyjaciółmi. Polecam.  
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-15 10:25
Podobnie podchodzę do sportu jako rekreacja. Chociaż miałem moment gdy było to bardziej jako współzawodnictwo i byłem w pierwszej dziesiątce w kraju ;-) (oczywiście w mojej grupie wiekowej 50+). Ale nie tyle wiek co dolegliwości zdrowotne zahamowały moje wyczyny ;-)
I od trzech lat bardziej niż sport rekreacyjny, interesuje mnie oglądanie. :-):-)
Nadrzędny - Autor rozan Dodany 2019-10-15 10:56
Ja osobiście uprawiam coś w rodzaju sportu dla niewidomych "show-down", który wygląda podobno w oczach widzących jak piłkarzyki. Dodatkowo gram w szachy i warcaby uczestnicząc nawet w turniejach, oczywiście bardziej z pasji, niż dla pieniędzy. Dobrze też, że dla tych bardziej uzdolnionych są teraz paraolimpiady, mistrzostwa kontynentalne, europy czy krajowe, na których można znaleźć sponsora, w ramach zwycięstwa zarobić pieniądze, jak przystało na prawdziwego sportowca i w ogóle sprawa naszego równouprawnienia z pełnosprawnymi jest coraz bardziej normalizowana. Niech żyje rozwój!
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-10-15 11:06
Show-down ? Nie mam pojęcia jak to wygląda mimo ze wyczyny sportowców ON nie są mi obce. Całkowicie się z tobą Jacku zgadzam co do paraolimpiad chociaż dla zdrowych zawodników tak pojmowane współzawodnictwo jest nie do przyjęcia. Podobnie jak piłka do osób niewidomych. Ale to trudne do zrozumienia, że takie współzawodnictwo cieszy i rehabilituje.
I nie można ukrywać że koszty organizacji są większe ale nagrody już nie ;-) za to radość z udziału jest bezcenna.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-03 16:40 Zmieniony 2019-11-03 16:46

> Szwajcarka ON na wózku Manuela S. wygrała  w Chicago


Dzisiaj przed chwilą ponownie wygrała 49 maraton w Nowym Jorku . Manuela S. poprawiła swój czas o 20 sekund ;-)
w przyszłym roku będzie 50 jubileuszowy - szykujcie się, nagrody są w okolicach 50 tysięcy dolarów ;-)
  
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-05 13:47
No, to pełna mobilizacja ostry trening i za rok Nowy Jork jest nasz. A potem sława, pieniądze... Pomarzyć dobra rzecz...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-06 13:17
;-)) najpierw musiałbym zainwestować w specjalny wózek bo wyglądem przypominają F1 ;-) ale czterdzieści km w 1h50min to niebywałe osiągnięcie ;-)
Nadrzędny Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-06 14:11
Miałem okazję pomykać na takim cudeńku Handbiki jadą jak szalone. Na obozie sportowym nasz złoty Rafał Wilk paraolimpińczyk był. I, jest to możliwe jak najbardziej, więc wszystko przed nami...
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-11-14 09:38 Zmieniony 2019-11-14 09:40
Ruszyły zapisy do Światowego Biegu Wings for Life który tradycyjnie będzie w maju.
Jest tylko osiem tysięcy pakietów startowych ale ponad połowa już jest sprzedana.
Jest jeszcze dodatkowa atrakcja. Można biegać w każdym miejscu dzięki aplikacji w telefonie. I każdy może sobie wystartować.
O kulach, na wózku też :-))
Amalian szykuj swój silnik.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Sport ON i wszystko co się z tematem wiąże. (2294 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill