www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Brak symbol w orzeczeniu (1555 - wyświetleń)
- Autor KiniaKuba Dodany 2017-11-28 19:16
Witam syn ma 13 lat dostał orzeczenie symbol 11-I  pkt. 5 zgodnie z zaleceniami lekarza specjalisty  oraz pkt. 6 i 8 tak zakładaliśmy jeszcze dokumenty o niedosłuch centralnym musimy kupić  aparat system FM  brakuje nam kodu  o  słuchu. CZY na tym co dostaliśmy możemy się starać o dofinansowanie na aparat systemu FM oraz o dofinansowanie do programów terapeutycznych na poprawę słuchu .
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2017-11-28 20:05
Witam
Dawniej wystarczył dokument od otolaryngologa (laryngologa). Dziś nie wiem. Mają dość mocno zaostrzone przepisy w PFRON. NFZ dofinansuje 2000.- + wkładka douszna od 0 do 50% . Ceny dofinansowania na dwa aparaty z wkładkami
Dodam, że aparaty słuchowe dobiera się od ubytku słuchu czyli im większa ilość kanałów tym lepsze rozumienie w tłumie i hałasie. To ważne bo dziecko ma tylko 13 lat i jeszcze się uczy.

Mimo, że wyrzucono mnie z tąd za linki, których nie wklejałam tym razem wklejam link NFZ. Bez sensu jest pisanie memoriałów. To co powyżej napisałam jest-było prawdziwe. Jak jest w obecnym systemie i czy w linku jest prawda na 100% nie wiem.

http://psps.pl/index.php?page=refundacja-na-aparaty-sluchowe
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Brak symbol w orzeczeniu (1555 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill