www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Jaki polecacie materac na odleżyny? (4061 - wyświetleń)
- Autor efka Dodany 2018-01-03 20:38
Niestety trudna sytuacja zdrowotna mojego partnera zmusza mnie do poszukiwania dla niego pomocy i informacji. Od miesiąca w skutek wypadku mąż jest w szpitalu, jego leczenie potrwa jeszcze kilka miesięcy. Lekarze są dobrej myśli jednak zalecają profilaktycznie zaopatrzyć się w materac przeciwodleżynowy. Moja serdeczna i gorąca prośba do czytelników forum: czy możecie polecić jakąś firmę, ewentualnie co jest istotne przy wyborze. Wstępnie zastanawiałam się nad zakupem  w tym sklepie https://www.mediqual.pl/produkty/materace-przeciwodlezynowe,2,36 materaca systam jednak to spory wydatek i wolałabym mieć pewność wydając tak dużą ilość pieniędzy. Serdecznie dziękuję za wszelkie informacje.
Nadrzędny - Autor Alipso Dodany 2018-01-09 13:44
Też chciałbym zaczerpnąć języka w tej sprawie. Tutaj znalazłem taki materac: https://stanleymed.pl/vermeiren-mat-x1-materaz-przeciwodlezynowy , ale jestem w te klocki zupełnie zielony i nie wiem, czy jest on dobry. Ktoś wspomoże wiedzą?
Nadrzędny - Autor efka Dodany 2018-01-15 21:24
I tutaj pojawia się mały problem Vermeiren za  400zł pneumatyczny ... o ile sam materac może wytrzymać kilka miesięcy to jestem ciekawa czy zawory i pompa będą trzymać ciśnienie. Wydaje mi się, że w tej cenie raczej nie ... wolę dołożyć jeszcze 350 zł i kupić materac pneumatyczny rurowy. Trochę zdążyłam już poczytać i zebrać informacje :-)
Nadrzędny Autor dżastaś Dodany 2023-07-01 12:41
Ogólnie na waszym miejscu sprawdziłabym sobie oferty na materace piankowe sklepu materace-viscotherapy.pl. Tam macie materace sprawdzone i o właściwościach zdrowotnych. Poza tym też znajdziecie je  w  najróżniejszych wariantach i o wszelakim poziomie twardości. Także naprawdę warto rozważyć zakup u nich materaca.
Nadrzędny Autor Weronika1995 Dodany 2023-07-05 06:28
Najlepszym materacem na odleżyny jest taki, który zapewnia odpowiednie wsparcie i rozkłada nacisk równomiernie, jednocześnie zapewniając odpowiednią wentylację i odprowadzanie wilgoci. Warto zwrócić uwagę na materace wykonane z pianki wysokoelastycznej lub termoplastycznego pianki poliuretanowej (tzw. pianka memory - leniwa), które dopasowują się do kształtu ciała i zmniejszają nacisk na poszczególne punkty. Istotne jest również dbanie o regularne zmienianie pozycji ciała i utrzymanie czystości, aby zapobiegać powstawaniu odleżyn. W przypadku konkretnych potrzeb i problemów zdrowotnych zalecam skonsultowanie się z lekarzem lub specjalistą w dziedzinie rehabilitacji.
Nadrzędny - Autor Hanusia12R Dodany 2023-09-07 09:24
Materac dla osoby z odleżynami - zwróć uwagę na modele przeciwdziałające tworzeniu się odleżyn. Materac przeciwodleżynowy z odpowiednią funkcją rozkładania nacisku, jak np. materac piankowy z wstawkami przeciwdziałającymi odleżynom, może pomóc w zapobieganiu ich powstawaniu. Ważne jest także skonsultowanie się z lekarzem ds. pielęgnacji ran, aby dostosować wybór materaca do indywidualnych potrzeb osoby z odleżynami.
Nadrzędny Autor Cela22 Dodany 2024-01-25 09:22
Dobry materac, nie tylko przeciwdziałający odleżynom, powinien mieć kilka istotnych cech:
1. Równomierne wsparcie i elastyczność.
2. Odpowiednią twardość i wentylację.
3. Odporność na alergeny i łatwą konserwację.
4. Trwałość i antypoślizgowość.
Nadrzędny Autor KasjuszMag Dodany 2024-01-16 18:45
Materace dla niemowląt to fundament zdrowego snu każdego dziecka. Wysokiej jakości materace zapewniają odpowiednie wsparcie dla rozwijającego się ciała malucha, gwarantując komfort i bezpieczeństwo. Odpowiednio dobrana twardość materaca jest kluczowa dla zapewnienia prawidłowego wsparcia kręgosłupa i ogólnej postawy ciała dziecka. Te materace są dostępne w różnych rozmiarach i wykonane z materiałów przystosowanych do potrzeb najmłodszych, zapewniając im spokojny i zdrowy sen.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Jaki polecacie materac na odleżyny? (4061 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill