www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Odwołałam się od decyzji ZUS (9997 - wyświetleń)
- Autor Dana Dodany 2018-01-23 16:32
Witam,jakiś czas temu opisałam tu swoją sytuację ,nie mogę jej znaleźć więc napiszę jeszcze raz tak w skruszeje.Od wielu lat miałam problem z kręgosłupem ale pracowałam jak bardzo bolało no to jak większość jakieś leki i dalej do pracy.Przyszedł taki czas że już nie dawałam rady i w końcu zaczęło się chodzenie po lejkarzach szpitalach.W 2010 roku postawiono mi już całkowitą diagnozę ZZSK,chcę nadmienić że jestem po dwóch operacjach kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego,przeszłam operację tarczycy,dwukrotnie operowali mi prawą dłoń ,artroskopie kolana jednym słowem jestem po siedmiu operacjach a po 8-miu narkozach.Mój stan zdrowia się pogarsza ale ZUS nadaje się do pracy.Wcześniej po operacji kręgosłupa lędźwiowego dali mi na 8 miesięcy ratę i zabrali.Po dwóch latach znów się starałam dostałam na rok i znowu zabrali.W tym roku również się starałam o rentę ale ZUS mi odmówił mimo tego że miałam ZNACZNY STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI Z PCPR-lu.(Obecnie posiadam umiarkowany stopień)Odwołałam się do Sądu w lipcu 2017 roku w grudniu zadzwonił mi mój prawnik co prowadzi moją sprawę że Lekarz Reumatolog Sądowy przyznał mi rentę na trzy lata ale oczywiście jeszcze sprawy nie było,dziś mnie poinformował mnie że  ZUS się z tym nie zgodził i uznał że jestem zdrowa i mogę pracować.Mam 56 lat i wiem że nie dam rady pracować zawodowo bo tylko mam takie wykształcenie.Jestem załamana powiedzcie mi jak dalej żyć z czego żyć i czy warto dalej żyć.Ile jeszcze można być na utrzymaniu dzieci.Poradzie mi bo ja już straciła  nadzieję na co kol wiek.....
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-01-23 17:46
Dana! :-) Na tym forum jest jedna alfa/omega, która, a może który "wszystko wie" i udziela "porad" czyli "kropek/w-ceta vel gollumek inaczej rąsia ;-) hi,hi, bo "pracownicy" tej strony czyli niepełnosprawni.pl w życiu ci nie odpowiedzą, nie pomogą to tylko taka dekoracja niby dla o.n.
Nadrzędny - Autor Dana Dodany 2018-01-23 22:20
Buduj...No właśnie widzę że tu raczej nie dostane żadnego wsparcia ani porady,no cóż może jakoś uda mi się z tym uporać.Dziękuję że napisałeś.....
Nadrzędny - Autor ecli Dodany 2018-01-23 23:28
Dużo osób jest na grupie które mają podobne problemy i przejścia z ZUSem najważniejsze to się nie załamywać  , trzeba walczyć też niedawno byłam w podobnej sytuacji po 5 latach otrzymywania renty, pół roku przed endoprotezą kolana orzecznik stwierdził że mi się polepszyło O_O sprawa w sądzie toczyła się 2 lata i wygrana bez problemu bez apelacji ze strony ZUS. U Pani jest bardzo duża szansa wygranej bo Sędzia będzie opierał się na opinii biegłego a ZUS niech sobie składa apelację raczej nic już nie wskórają
Nadrzędny - Autor Dana Dodany 2018-01-24 11:53
Dziękuję za podniesienie mnie na duchu,oby tak było bo inaczej co dalej,choć bardzo bym chciała pracować bo przeszło 35 lat pracy zawodowej i wszystko na nic bo nie da się dalej pracować....
Nadrzędny Autor ecli Dodany 2018-01-24 12:27
Dana ja uległam wypadkowi w szkole średniej i nie pracowałam mam problemy z kolanem, biodrem, kręgosłupem jestem po 19 operacjach i czeka mnie kolejna nie wiem co ja zrobią w przyszłości :-( załamka
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-25 16:47
UWAGA: Nie jestem specjalistą z Centrum Integracji ani ekspertem z dziedziny pomocy społecznej.

> Jestem załamana powiedzcie mi jak dalej żyć z czego żyć i czy warto dalej żyć.Ile jeszcze można być na utrzymaniu dzieci.Poradzie mi bo ja już straciła  nadzieję na cokolwiek...


Nie mam wpływu na to, co z Pani sprawą zrobi ZUS - tak czy siak, trzeba czekać. Natomiast całkiem niedawno na forum udzielałam odpowiedzi dotyczącej tego, co może zrobić osoba, która nie ma prawa do renty (a w tej chwili jej Pani nie ma) i innych źródeł dochodu. Przepraszam, że nie podejdę do pytania całkiem indywidualnie, ale akurat tamta odpowiedź pasuje do Pani sytuacji (tak mi się przynajmniej wydaje) .

Proszę zajrzeć tutaj: http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?pid=273619

Jeśli ma Pani jakieś pytania w związku z tamtą odpowiedzią, proszę śmiało pytać.
Nadrzędny - Autor Dana Dodany 2018-11-13 09:14
Witam ponownie i przepraszam że dawno tu nie byłam.Swego czasu opisywałam swoją sytuację i walczyłam z ZUS o rentę.9 października tego roku odbyła się druga sprawa w sądzie a  22 października odczytali mi wyrok decyzja sądu pozytywna tz.przyznali mi rentę na trzy lata od daty złożenia wniosku w ZUS,a składałam w marcu 2017 roku.Na dzień dzisiejszy wiem że ZUS nie zrobił apelacji a oddana jest sprawa do działu orzecznictwa, czemu tam nie wiem.Bardzo proszę jeśli może ktoś wie jak długo może to potrwać za czym ZUS mi wypłaci te zaległe pieniądze i czy oni mi też wypłacą odsetki za ten okres czy po prostu tylko samą rentę.Dziękuję serdecznie z góry za odpowiedz i gorąco wszystkich pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-11-13 11:30

> może ktoś wie jak długo może to potrwać <


Moja odpowiedź nie jest "podparta" wiedzą prawną, prawdopodobnie będzie to okres standardowy dla ZUS, czyli do 3 miesięcy od orzeczenia sądu. Zakładając oczywiście brak apelacji...

> czy oni mi też wypłacą odsetki <


Raczej bym nie liczył na taką szczodrość tej instytucji..... Trochę zgaduję, ale chyba jest tak, że musi upłynąć minimum rok od niespłaconych wierzytelności aby odsetki mogły być naliczone. I rzecz najważniejsza w tej kwestii :- Czy Sąd  zamieścił klauzulę o odsetkach ustawowych ?
Pozdrawiam i życzę załatwienia sprawy zgodnie z oczekiwaniami.....
Nadrzędny - Autor Dana Dodany 2018-11-13 12:12
Dziękuję za odpowiedzi i nadmienię że nie ma apelacji ze strony ZUS..Co do odsetek to też raczej w to wątpię ale dla mnie najważniejsze było to żeby udowodnić ZUS że jednak mimo szczerych chęci i przepracowanych ponad 35 lat pracy chciałabym dalej pracować ale moje zdrowie na to nie pozwala.Tego nie wiem czy Sąd umieścił jakąś klauzurę o odsetkach ale jeśli chodzi o minimum upłynięcia roku to jest 1 rok i prawie 8 miesięcy.Serdecznie dziękuję za odpowiedź pozdrawiam....
Nadrzędny Autor Dana Dodany 2018-11-13 12:18
No tak oni jeszcze mogą mieć aż 3 miesiące na załatwienie formalności ,oni mają na wszystko czas .Bardzo jest to przykre że człowiek zostaje bez środków do życia ,nie masz za co żyć dalej się leczyć opłacić mieszkania,to ich nie interesuje jak ty sobie człowieku radzisz.Dobrze że człowiek ma dobre dzieci i jakoś starają się żeby ta matka mogła to wszystko przetrwać.....
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-11-13 17:29
Jeśli upłynął termin wniesienia apelacji przez ZUS i nie wnieśli to jest o.k.
" ...oddana jest sprawa do działu orzecznictwa, czemu tam nie wiem" prawidłowo, muszą przeliczyć zaległą rentę i odsetki.
Szczerze mówiąc nigdy nie miałam sprawy z rentą, natomiast z emeryturą tak - myślę, że przepisy w ZUS są podobne, a działanie sądu takie jak wymaga k.p.c. Jeśli w pozwie lub ustnie na rozprawie wniosłaś o wypłacenie zaległej renty wraz z ustawowymi odsetkami to ci wypłacą. O klauzulę wykonalności także trzeba wnioskować ( z urzędu idą tylko alimenty i komornik).
---------------------------------
Emerytka przyszła do mnie, bo wyszło wg. niej za mało emerytury. Przeanalizowałam świadectwa i zaświadczenia o zarobkach, okresy składkowe i nieskładkowe, oraz kapitał początkowy i złożyłam pozew. Sąd przesłał odp. ZUS, że wszystko mają, wiedzą itp.oraz zobowiązał powoda do odp. na to pismo ZUS. Wtedy zwyczajnie przeliczyłam emeryturę - na piśmie do sądu i wniosłam o wypłacenie zaległej emerytury wraz z odsetkami! Nawet sprawy nie było, bo ZUS przysłał do Sądu, powódki i do mnie nowe orzeczenie o wys. emerytury - TAKIEJ JAK JA WYLICZYŁAM :-)
ZUS ma miesiąc na odpowiedź.
Nadrzędny - Autor Dana Dodany 2018-11-13 20:23
Dziękuję za miłą wiadomość i serdecznie pozdrawiam....
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-11-14 17:23
"Miła" i/ale prawdziwa :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Odwołałam się od decyzji ZUS (9997 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill