www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / orzeczenia a pracodawca (469 - wyświetleń)
- Autor tereska Dodany 2018-06-16 17:38
Dzien dobry
Mam pytanie odnośnie ujawniania orzeczenia o niepelnosprawności  przed przysżłym pracodawcą .Jednak Ustawa z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych nie nakazuje pracownikowi poinformowania pracodawcy o fakcie posiadania orzeczenia. Brak również zapisów w ustawie, na mocy których co do zasady przewidziane byłyby negatywne konsekwencje za nieprzedstawienie pracodawcy orzeczenia
Natomiast moje  pytanie  brzmi  co w zwiazku  z otrzymaniem formularza w którym jest pole gdzie   nalezy  zaznaczyć posiadanie  lub nie posdanie orzeczenia o niepelnsoparwnosci. Czy w takiej  sytaucji osoba niepełnopsrawna jest zobowiązana do ujawnienia faktu orzeczenia o niepelnsprawności  jak to sie ma do ustawy która nie naklada  na pracowniku  takiego obowiazku ? 
Dodam że na dole widnieje pouczenie o odpwiedzialnosci  za poswiadczenia nieprawdy.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-06-16 23:13
Logicznie myśląc , ten który opracował taki formularz  chciałby to wiedzieć ale mając w odwodzie ustawę i brak obowiązku podawania można zapewne nic nie napisać ;-) nie przejmując się odpowiedzialnością.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / orzeczenia a pracodawca (469 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill