www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Największe absurdy w tym kraju (16481 - wyświetleń)
- Autor tolerancyjny Dodany 2008-05-06 15:51
W tym wątku chciałbym przedstawić największe absurdy.

Pech chciał, że przebiłem oponę w wózku. Do domu trudno wrócić, a z normalnej taksówki nie skorzystam. Postanowiłem zamówić taxi z windą. Miły Pan dyspozytor  powiedział, że może przyjąć zlecenie z datą realizacji "na za tydzień" bo grafik jest już ułożony. Czyli muszę wiedzieć co mi się stanie za tydzień, aby ewentualnie już dzisiaj zamówić taxi.
Tak to chyba jasnowidz nie potrafi.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-05-06 16:27 Zmieniony 2008-05-06 16:29
pamiętam w programie telewizyjnym , ....pani na wózku mieszkająca na 9 piętrze, sama zaprosiła telewizję aby to ...............( coś z tym zrobić) 
przerabiano windę w bloku , dobrze , bo była za stara , ale spółdzielnia wiedziała ,że  w tym bloku mieszka owa pani na wózku ,  i tą nową zamontowano taką malutką ,że ta pani nie zmieściła się do niej , nijak , w żaden sposób ,czyli  uziemniono ją wyjściem z bloku... z 9 piętra .
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-06 19:32
chory kraj tyle można napisać
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-11 14:49 Zmieniony 2008-05-11 14:51
Porządki

Nieudaczników

-wmieciono pod dywan,

fajtłapy

-porozstawiano po kątach,

niepokornych

-do szuflady

potem się posprząta.



Osoby żądne czci,

w aureolach chwały

-wzniesiono na świeczniki

by światło dawały



Z czasem

wosk się wytopił

(nastąpiła agonia knota)

-zapanowała ciemnota.

maria200@vp.pl (22:03) 

Zacytowałam wiersz Marii Borcz ,bo oddaje w pełni obecną sytuację.




 



 

Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-12 08:33
NAJWIEKSZYM APSURDEM JEST ZAUFAC JEDNEMU NIEUKOWI W BIALYM KITLU BO JAK CIE ZABIJE TO POWIE ZE POPELNIL BLAD W SZTUCE. WIDZIELISCIE JAK SZYPKO WYSZEDL Z PAKI PAN KARDIOLOG KTORY BRAL NA LEWO I PRAWO. WESCIE WY TO ZOBACZYCIE CO Z WAMI ZROBIA. PODOBNO PRAWO JEST ROWNE. HANBA !!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-13 13:25
Pewnie,że tak można mówić ,ale jestem jednak za tym by ufać . Nie wiem tylko dlaczego pana doktora trzeba więzić bez końca ,bo jeżeli dochodzenie wobec tego pana zostało skończone a nie jest on żadnym bandytą ,mordercą i nie zachodzą żadne przedświadczenia o mataczeniu (oświadczenie byłego min.sprawiedliwości Ziobrę zostało podważone przez specjalistów kardiologów )to dlaczego mamy tego pana utrzymywać ?  Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-13 13:33
Powiem jedno: ręka rękę myje.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-13 14:37
nie rozumie ,pewnie dlatego ,że jestem (byłem ) blondynem ;-) .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-05-13 15:22
O to co napisałaeś w nawiasie. Pomyśl, a się domyślisz.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-14 08:18
CHYBA SIE WYPISZE Z TEGO FORUM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.. JAKAS SIEROTKA BRONI LAPOWKARZA. POCZYTAJ SOBIE KODEKS PRAWA A POTEM ZABIERAJ GLOS .CZY TY NIE ROZUMIESZ ZE BRANIE LAPOWKI TO TO SAMO CO ZABIJANIE.. JAK NIE MASZ I NIE DASZ TO ZDECHNIESZ ..DOTARLO DO CIEBIE CZYM JEST LAPOWKARSTWO W SLUZBIE  ZDROWIA   ?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!DLUZEJ MI SIE NIE CHCE NACISKAC NA TEN KLAWISZ BO I TAK NIC NIE ZROZUMIESZ
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-05-14 08:21
OSWIADCZENIE ZOSTALO PODWAZONE BO ZMIENILI SIE ZADZACY. LEPIEJ WYWALIC NA ZBITY PYSK DZIESIECIU NIEWINNYCH NIZ WSROD NICH SZUKAC JEDNEGO WINNEGO. STRATA CZASU. NIEMA LUDZI NIE ZASTAPIONYCH.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-14 08:58
Tak ,pewnie tak branie łapówki to zabijanie . To zabijanie haseł i sloganów reklamowych z którymi się idzie do wyborów ,bo to co jest prawem stanowionym dla jednych,ale nie dla siebie (aresztowanie przed wyborami pani z przeciwnej opcji politycznej ,swojego zaś ministra sportu po wyborach ) to jest zabijanie swich wyborców . Tych co rozumieją ! Sieroto ! Korzystam z usług różnych poradni medycznych  i nie pamiętam bym był zmuszony do dawania komukolwiek w tych przychodniach . Jeżeli są tacy lekarze co biorą to powinni byc osądzeni ! Nie wiem dlaczego mają iedzieć w więzieniu i czekać na sąd rok,dwa ? Na mój koszt ,koszt podatnika ? Sieroto !!!?? Nie ty pierwszy i ostatni wypiszesz się z tego forum - sieroto ! Jeżeli się wypiszesz ? Łapowkarstwo to nie tylko branie ,to również DAWANIE !!! - SIEROTO !
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2008-05-14 09:04
BRAWOOOO!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-14 09:07
Amalian zagalopowałeś się i do tego połączyłeś walkę polityczną z pracą Służby Zdrowia. Masz rację za łapówki odpowiadają dający i biorący, ale to zjawisko istnieje i wszyscy o tym wiemy, tylko Ty nie chcesz tego widzieć. A sprawy osądzenia i wytępienia tego wcale nie są takie proste. Za długo to trwa. Jak już gdzieś powiedziałam "ręka rękę myje" czyli ci co biorą i mają coś na sumieniu zawsze będą wspierać kolesia po fachu. Wiem coś o tym bo w mojej rodzinie przez niedopatrzenie umarł człowiek i sprawa była w sądzie. Ciągnęlała się bardzo długo.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-14 09:29
Tego nie neguję . Trzeba z tym walczyć ,bo to jest nasza przypadłość narodowa.Nie wiem dlaczego piszesz,że nie chcę tego widzieć . Ja reaguję ,na takie przypadłości ,ale też inne np .jak gość rzuca śmieć na vchodnik ,to reaguję . Nie wiem czy go podnieśie ,ale niech się wstydzi ,bo reaguję głośno . Taki jestem . REAGUJE ! Ale reaguje również na posądzenia ,bo minister sprawiedliwości nie powinnien kreować wyroków bez sądu . To jest państwo prawa aq nie prawo pięści ,kto silniejszy tego prawo . Reagujmy na każde łamanie prawa ,ale nie osądzajmy pochopnie ... Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-14 10:58
Oczywiści masz recję,  aby osądzać należy mieć niezbite dowody winy. Tylko walka polityczna jest na tyle brudna, że nie jesteśmy w stanie stwierdzić po której stronie jest racja. Niedobrze, że medycynę wciska się do polityki, bo nic dobrego z tego nie będzie. Ucierpią jak zwykle pacjenci.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-14 11:19
Pacjent może na tym ucierpieć ,tylko wtedy ,gdy zminy w służbie zdrowia będą się przedłużać . Jest tam tak wiele nieprawidłowości i zaniechań w działaniu ,że tylko,te  zmany o tórych ,szkodza ,że tylko słyszymy ,mogą spowodować lepszą obsługę pacjentów . Tylko ludziom ,którzy dobrze się 'poustawiali ' z obecną lekarską nomenklaturą ,to przeszkadza . Będą starali się ze wszystkich sił przeszkodzić tym zmianom a co za tym idzie stracie dochodów . Pozdrawiam :-)  
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-05-14 11:23
Sorry ,ale ja tak mam ;-) . Piszę i wysyłam ,pożniej zaś widzę game niedomagań i brak związłości tekstu . Przepraszam :-( .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-14 11:31
Sądzisz,że te nieprawidłowości i zaniechania znikną jak tylko nastąpi prywatyzacja? Jesteś w błędzie. Dopiero się zacznie bałagan. Chciałabym wiedzieć czy Twoje kategoryczne wypowiedzi są poparte fachową wiedzą na tematy organizacji Służby Zdrowia, bo takie czcze gadanie do niczego nie prowadzi. Każdemu z nas się coś podoba, jednamu szpital innemu jak Tobie prywatna przychodnia, ale to wcale nie oznacza, że sprywatyzowanie całości będzie korzystne dla ogółu pacjentów.

Jak chcesz coś w tekście poprawić, to wciśnij edytuj. Ukaże się Twój tekst ponownie i możesz poprawić.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-14 11:41
Sądze ,że te przypadłości zapewne będą zanikać ,ale są do tego potrzebne zmiany . Zmiany w zarządzaniu i nie tylko . Pewnie czynnik ludzki ma tu istotne znaczenie ,ale nie w większości . Nie wiem tylko ,czemu nie pisałaś o czczym gadaniu innych ?!
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-05-14 11:52
Jeżeli już trochę lat żyjesz, to wiesz od jak dawna sprawa Służby Zdrowia nie może wyjść na prostą drogę. Wypowiadam się na ten temat, bo znam sprawę od strony pacjenta i pracownika. Poza tym mam dostatecznie dużo lat, by nie dać się omamić pięknymi słowami. Dlaczego innych wypowiedzi nie uważam za czcze gadanie, bo nie było czcze, a może moje poglądy były bliższe innym niż Twoim. Również pozdrawiam.
Zmieńmy wątek, będzie milej.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-14 11:51
aaaaaa dziękuje za podpowiedź ,ale znając swije możliwości ,to pewnie nie będę poprawiał :-) . Jestem tłumokiem nie dość ,że ortograficznym ,to komputerowym równiez :-( . Ale jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-14 11:55
No widzisz , nie tylko Ty masz kłopoty z dobrym poznaniem komputera, ja do dziś nie potrafię wstawić tych śmiesznych buziek, które Ty wsztawiasz. Jak one się nazywają? Emo...?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-14 12:24
Pewnie chodzi o emitiokony ;-) To te buźki to nie problem i pewnie ,tylko grzecznościowo piszesz o nieumiejętności wstawiania buziek . Na klawiaturze masz  znaki interpunkcyjne takit jak ;
dwukropek ; dodajesz do niego nawias , bo temat zabawny   :-)iiiiiii  już masz bużkę  :-) ,jeżeli zaś temat jest Ci nie po drodze ,to dajesz dwukropek i lewy nawias ( na klawiaturze )

:-( i bużka wyrażająca dezaprobatę masz . Jeżeli nutka drwiny ,albo do poważnego tematu podchodzisz z nutką drwiny to  ;-) można między dukropkiem    ( : oczami )a ustami ( nawiasem ) ) wstawić myślnik  i :- ) mamy pełną bużkę . Pozdrawiam :D ,:-)) , :P .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-05-14 12:30
Dzięki.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-15 08:39
Z PISANINY TEGO PIENIACZA ZROZUMIALEM ZE ZWRACA SIE DO MNIE PISZAC SIEROTO. BARDZO TO NIELADNIE ALE WIDOCZNIE TAK GO RODZICE WYCHOWALI BO PRZECIERZ KTOS TAK ODWARZNY JAK ON MUSIEL MIEC RODZICOW. MAM TYLE LAT ZE NIE JEST DLA MNIE OBRAZA BYC SIEROTA BO RODZICOW NIE MOZNA MIEC CALE ZYCIE. PISZE TEN PIENIACZ ZE NIE DAJE W LAPE I CO Z TEGO .NIE DAJE I DLATEGO TU JEST KALEKA BO NIE ZDAJE SOBIE SPRAWY JAK WYGLADA LECZENIE ZA PIENIADZE. A MOZE TO JEGO KRZYK ROZPACZY I WOLANIE O DATKI ZEBY SIE PODLECZYL. PEWNIE JEST JUZ ZA POZNO I DLATEGO JEST TAKI WSCIEKLY NA CALY SWIAT.PISZE DALEJ ZE ZWRACA UWAGE JAK KTOS ZUCI PAPIEREK NA ZIEMIE A WIECIE DLACZEGO BO MYSLI ZE KALEKI NIKT NIE UDEZY I ZE ZASLONI SIE JAKIMS SWISTKIEM OD LEKARZA. ZACZNIE KRZYCZEC PANOWIE NIE BIJCIE BO JESTEM CHORY. CIEKAW JESTEM CZY BY BYL TAKI ODWAZNY JAKBY SPOTKAL GRUPE SKINOW ZUCAJACYCH PAPIERKI. SIEDZIAL BY CICH JAK PRZYSLOWIOWA MYSZ POD MIOTLA ALE SIE ROZPISALEM A NIE BYLO WARTO BO TEN PIENIACZ CHCE WLASNYM KRZYKIEM ZAGLUSZY SWOJE MYSLI. MILEGO SPOTKANIA ZE SKINAMI PANIE PORZADKOWY.HA,HA,HA
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-05-15 08:44
JESZCZE JEDNO TEN PIENIACZ JEST TAK OGRANICZONY ZE NIE WIE ZE LUDZIE DAJA BO CHCA ZYC.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-15 08:53
Cóż kto sie urodził nie człowiekiem ,człowiekiem nie umrze ! Ale jeżeli poczytasz troszę ,to może ta uwaga cię nie dotyczy . Pewnie też za dużo jesz tłustego ,przez co jestes okazem daleko posunietej amnezji SIEROTO - to zwrot ,którego nie pamiętasz a użyłeś pisząc o mnie - SIEROTO !
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-15 10:03
NIE PAMIETAM BO TAKICH JAK TY NIE WARTO PAMIETAC. MOGE SIE Z TOBA WYMIENIC ZDJECIAMI NA FORUM I WTEDY INNI  OCENIA KTO ZRE I MA ANEZJE. KAZDY SIE RODZI CZLOWIEKIEM A DOPIERO POZNIEJ STAJE SIE CHAMEM ,CWANIAKIEM I NIEUKIEM. GDYBYS MYSLAL TO BYS TO WIEDZIAL.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-05-15 10:26
Pewnie piszesz tekst patrząc do lustra . Nie dołuj się ,dość tej samokrtyki ! Pomyliłeś fora ,jestem hetero ! 
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-16 11:20
ONI TEZ MAJA DZIECI ZEBY ZMYLIC SKINOW. ZYCZE CI ZEBYS SPOTKAL SKINOW WRACAJACYCH Z MECZU. HA,HA,HA ALE BYS SOBIE POLATAL JAK SAMOLOCIK
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-16 23:52
Hej górole!
Nie kłóćta się,
,mo góralka z przodu,z tyłu-
podzielita sie heeeeeeeeeeeeeeej!
:-)
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-16 23:59
Szczerbaty

Szczerbaty!Jeśli jedziesz na tym samym wózku co reszta tutaj to  nie rozumiem,po i za co obrzucasz wyzwiskami,nie można spokojnie porozmawiać,myślisz że tylko tobie jest ciężko?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-17 08:14
każdy tutaj obecny jest inny  i każdy co innego ma do napisania
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-05-17 01:08
niech odsiedzi za korupcje i niech dalej operuje takie jest moje zdanie
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-05-17 01:04
boze, niwzmierzony bezmiar ignorancji bezdusznosci i glupoty
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-17 18:33
Może nie jest to największy absurd,ale na pewno bezdusznosć:DPS Placówka Rechabilitacyjno -Opiekuńcza,większosć ludzi niepełnosprawna ze względu na wiek:posiłki - na śniadanie serek topiony,czasem coś z konserwy,obiad-zimny,II danie-surówka,jakiś niedogotowany ochłap,zimny kompot,kolacja-wcześnie,17-ta, kanapka z żołtym serem,znów coś z konserwy.Efekt?-  Na okrągło zatrucia pokarmowe,zaburzenia-niestrawnosć.
Powszechnie wiadomo,że ludzie starsi cierpią z powodu niewydolnosci wątroby i.t.d.Powinni być na  odpowiedniej diecie,nie mówiąc już o tym,że taka dieta jaką widziałam i zdrowego by w końcu położyła.
Ale pieniążki za pobyt -i to niemałe - biorą.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-19 09:04
KTOS WCZESNIEJ NAPISAL ZE NIC ZA FRIKO WIEC ZA CO UTRZYMYWAC STARYCH LUDZI SKORO PANSTWO NIE DAJE ODPOWIEDNICH EMERYTUR TYLKO GLODOWE. JAK O TYM PISALEM TO ODSYLALISCIE MNIE DO CHIN .JEZELI KOGOS STAC TO IDZIE DO PRYWATNYCH PLACOWEK. PROBLEM W TYM ZE CI KTORZY PRACUJA W PANSTWOWYCH PLACOWKACH OPIEKI SA POLAKAMI KTORZY MAJA RODZICOW ALE MAJA TA SAMA CHOROBE CO LEKARZE. CHCA SIE NACHAPAC
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-05-19 09:15
Tam wcale nie jest za darmo - zabierają 70% renty-emerytury,zasiłek pielęgnacyjny,jest dofinansowanie przez NFOZ,część fund.z Caritasu .Problem w tym,że przedtem kuchnia była na miejscu,a teraz wg.ostatniej  mody wydzierżawiono kuchnie jakiejś prywatnej firmie,więc nie przestrzegają żadnych zasad i norm zywieniowych, aż sie to prosi o kontrole Sanepidu,ale albo nikt sie tym nie interesuje,albo "załatwiają sprawy".
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-05-19 12:52
O TYM WLASNIE PISZE .TAM PRACUJA POLACY KTORZY MAJA MATKI , RODZINY I CHAMSTWO WYNIESLI Z DOMU. JA TAM NIE PRACUJE BO NIE POTRAFIE OKRADAC Z JEDZENIA BIEDNYCH STARYCH LUDZI. JEZELI WIESZ O CO PISZESZ TO DLACZEGO NIE ZAWIADOMISZ ODPOWIEDNICH SLOZB.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-05-19 14:46
Kochani jestem właśnie tym błędem lekarskim. DPSy zdzierają skórke o czym wiem dokładnie.Byłam (w odwiedzinach) widziałam i niech mnie Bóg uchroni przed DPS ami oraz lekarzami (ci ostatni nie wszyscy są źli, ale w większości). Wam jednak nic z tego nie przyjdzie gdy się pokłócicie.Nie warto więc strzępić palców po klawiaturce i psuć sobie nerwy.Nic na to nie poradzimy. Warto jednak czasem w gabinecie lekarskim być po prostu nie upartym ale upierdliwym.Czasem ta metoda szybko skutkuje........
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-05-19 16:45
Tu masz rację Szczerbaty,wiem o wszystkim,ale mam zwiazane ręce,osoby ktore umiesciły BLISKĄ MI OSOBĘ w tym DPS i z którego wyszła cieżko chora, zabroniły mi jakiejkolwiek interwencji.Z zupełnie niezrozumiałych mi powodów nie interesowały się na bieżąco w sytuacji i obecnie nie chcą robić "zamieszania".Juz zupelnie zostałabym czarną owcą,a kto wie-może i ja tam będę musiała pójść,w końcu ten DPS NIE JEST WYJATKIEM,wszędzie jest podobnie,trzeba tylko troski rodziny.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Największe absurdy w tym kraju (16481 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill