www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / niepełnosprawność lekka a zwrot kosztów (2991 - wyświetleń)
- Autor Apple Dodany 2010-02-22 11:13
Witam! Nazywam się Małgosia mam 26lat. Urodziłam się z wadą wzroku, która obecnie wynosi -20 dioptrii oka prawego, na lewym wada pojawiła się w wieku dorastania, na razie stanęło na -4 . Mam orzeczony lekki stopień niepełnosprawności. Chciałabym się dowiedzieć czy przysługuje mi jakiś zwrot kosztów za szkła kontaktowe czy też inny sprzęt? Nigdy nie korzystałam z tego typu ulg. Jestem obecnie w ciąży i każdy grosz się teraz dla nas liczy.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-02-22 13:15
Szanowna Pani
Może się Pani ubiegac o dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i środków pomocniczych (także okularów, lecz niekoniecznie soczewek) w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Należy tam złożyć wniosek o dofinansowanie. Drugą możliwością jest odliczenie tego zakupu od dochodu przy dokonywaniu rozliczeń podatkowych. Warunkiem odliczenia jest posiadanie orzeczenie o niepełnosprawności i faktury za zakup wystawionej na nazwisko osoby dokonującej odliczenia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / niepełnosprawność lekka a zwrot kosztów (2991 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill