www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Ankieta: Postrzeganie przestrzeni publicznej... (6265 - wyświetleń)
- Autor ferox Dodany 2010-12-04 15:40
Witam serdecznie, nazywał się Błażej i jestem studentem ostatniego roku studiów mgr na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Byłbym bardzo wdzięczny za wypełnienie ankiety, do której link znajduje się niżej. Ankieta ta jest mi potrzebna do pracy magisterskiej, tematem jest postrzeganie przestrzeni publicznej przez osoby niepełnosprawne ruchowo. Ankieta jest anonimowa. Statystyki ankiety są widoczne po jej uzupełnieniu.

Link: http://www.ankietka.pl/ankieta/50665/postrzeganie-przestrzeni-publicznej-miasta-przez-osoby-niepelnosprawne-ruchowo.html

Jeżeli ktoś miały jakieś uwagi proszę je pisać tutaj lub na maila feroxx[małpa]wp.pl

Mam nadzieje ze pisze w odpowiednim subforum i że nie robię bałaganu :P

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor ferox Dodany 2010-12-13 20:00
Ponawiam cały czas prośbę o wypełnienie ankiety. Od tego zależy czy obronie magistra ;-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-12-13 20:15
to twój magister a nie nasz więc wypełniaj sobie :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-12-13 22:03
Pytania i uwagi:

Pyt 4 - co ma wpisać doktorant? :-)

Pyt 7 - która z odpowiedzi (tak, żeby było to zgodnie z Twoimi założeniami statystycznymi) ma zaznaczyć osoba, która na co dzień porusza się samodzielnie bez "pomocy" typu kule/orteza a jednocześnie w wyjątkowych sytuacjach potrzebuje pomocy innej osoby (np. w trakcie aktualnych śnieżyc, kiedy okolice mojego Instytutu były nie odśnieżone, musiałam prosić o pomoc w przejściu przez ulicę?

Pytanie natury ogólnej: biorąc pod uwagę jak różne są niepełnosprawności ruchowe, kiedy pytasz o to jak respondent ocenia "dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych" chodzi Ci o dostosowanie do tego respondenta (np. do mnie), czy ogólnie? Bo to jednak kolosalna różnica czasami - ja się dostanę w miejsca, do których nigdy nie zaproszę znajomych na wózkach (a czasami vice versa - oni dostaną się samodzielnie tam, gdzie ja nie dam rady). Zależnie od interpretacji często udzieliłabym dwóch zupełnie różnych odpowiedzi.
Nadrzędny - Autor ferox Dodany 2010-12-16 08:58
Tak to jest z ankietami, czasem trudno jest przewidzieć inne możliwości, a z drugiej strony tworzenie kilkunastu wariantów do pytania też się mija z celem ;-)

4. Myślę ze można by to jeszcze podciągnąć pod studenta.

7.Rzeczywiście, jakoś na to nie wpadłem... ; ( Drobne zmiany interpunkcyjne i punkt pierwszy pasowały do Twojej sytuacji. Ekstrema typu śnieżyce, powodzie itp jednak bym wyłączył, w takich sytuacjach to i zupełnie sprawni ludzie mają problemy.

Chodzi mi o to jak dana osoba odbiera daną rzecz, wedle doświadczeń własnych, albo wyrobionej opinii jeżeli nie korzysta często z danego udogodnienie czy nie przebywa w budynku o określonej funkcji itd.

Dziękuję za rzeczową krytykę, pomoże mi to trochę udoskonalić tą ankietkę :-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2010-12-16 15:35

> Rzeczywiście, jakoś na to nie wpadłem...


Ha - standardy są dla mięczaków. Nawet standardy bycia niepełnosprawnym. :-)

> wedle doświadczeń własnych


Okej.

Pytanie bonusowe. Dlaczego opcja "nie dotyczy" istnieje tylko przy pyt. 10? Mnie np. zupełnie uczciwie nie dotyczy kwestia przystosowania toalet -  nawet tam, gdzie taka toaleta jest, najczęściej z niej nie korzystam. Odpowiedź na podstawie "własnych doświadczeń" odpada, a zdania nt. tak technicznych szczegółów jak ilość miejsca (czy da się tam wykręcić wózkiem), po prostu nie mam. W ankiecie elektronicznej nie mogę po prostu pytania pominąć. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Ankieta: Postrzeganie przestrzeni publicznej... (6265 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill