www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Zamiana znaków zakaz ruchu na zakaz wjazdu – o co chodzi ? (4598 - wyświetleń)
- Autor adam2101 Dodany 2010-10-15 20:49 Zmieniony 2010-10-15 20:51
Witam wszystkich na forum !
Jestem osobą niepełnosprawną i posiadam kartę parkingową.
Mieszkam w Złotoryji (woj. Dolnośląskie)
Od ok. 3 miesięcy mam problem z zaparkowaniem przed urzędami w moim mieście, gdyż Władze zmieniły znaki z zakaz ruchu w obu kierunkach na zakaz wjazdu.
Nie mam pojęcia do kogo się z tym zgłosić.
Znalazłem w sieci tylko jeden artykuł na ten temat nieźle napisany i nawet o moim mieście.
http://www.bud-forum.pl/najlepsze-forum-budowlane/index.php/topic,1074.msg1721/topicseen.html#msg1721
Są tam zdjęcia tego problemu.
Też ciekawi mnie czy w Waszych miastach także ograniczają Wam w ten sposób prawa.
Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2010-10-16 07:47
Witam
Szanowny Panie, każdy zdrowo i logicznie myślący człowiek wie, jak i może cytować multum istniejących absurdów w tym Kraju. Myślę że mamy już stronę antybudynku, gdzie takowe absurdy powinno się wklejać, i to miejsce jest jak najbardziej na miejscu. Tym bardziej że jak Pan wspomina, na temat poruszany przez Pana, artykuł już był. Zatem to co osobiście mogę rzec w tej konkretnej sprawie. Owe zamieszczone zdjęcia przez Pana, uwidaczniają jedynie miejsca parkingowe, jako takie. Lecz ( choć mogę się mylić, nie znam zarządzenia dogłębnie, na temat kart parkingowych ), czy aby nie jest tak, iż karta parkingowa tyczy się parkingów z namalowaną kopertą na stanowisku, a nie z określeniem miejsca, jak zwykle się to stosuje. Na przedstawionych zdjęciach takowych oznaczeń nie ma. Zatem rodzi się pytanie, co czynią radni radzący w urzędzie w Złotoryi, skoro takowych oznaczeń nie było wcześniej, skoro niepełnosprawni nie istnieją od wczoraj. U mnie przy bloku mieszkalnym, choć jest mnóstwo parkingów dla zdrowych kierowców, istnieje parking z kopertą dla Osoby Niepełnosprawnej. Zatem może tu leży przyczyna, iż nikt nie pomyślał wcześniej, lub nikt nie monitował wcześniej, aby takowa koperta zaistniała przy urzędzie w Złotoryi. Jeśli chodzi o orzecznictwo, to już wybitny przykład, iż tam nie pomyślano o ON. A skoro nie ma śladu koperty ze znakiem dla ON, to urzędy mogą sobie zmieniać co chcą. Może czas zawitać w urzędzie wraz z radnymi, i wstrząsnąć ich opinią.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-10-16 21:35
Zygmunt napisał

> Może czas zawitać w urzędzie wraz z radnymi, i wstrząsnąć ich opinią. >


Tu, panie Zygmuncie ma pan rację, niech adam2101 dokładnie zrobi tak jak pan każe, tym bardziej że zbliżają się wybory samorządowe...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Zamiana znaków zakaz ruchu na zakaz wjazdu – o co chodzi ? (4598 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill