www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / orzeczenie o niepełonosprawności (2771 - wyświetleń)
- Autor klaudia1992 Dodany 2010-12-02 20:35
witam. mam 18 lat. skoliozę wykryli u mnie 3 lata temu, nie jest ona duża, obecnie 15 stopni w odcinku piersiowym w prawo , 7 stopni w odc.lędźwiowym w lewo. z kręgosłupem różnie bywało w tym czasie, raz się pogarszało, raz poprawiało. pół roku temu wykryli chorobę Schereumanna , 50 st kifozy , guzki Schmorla , wyrównaną lordozę lędźwiową. mam także lateralizację i wysokie ustawienie rzepek. a nerw w stawie łokciowym dochodzi do szczytu nadkłykci.
za tydz mam komisję lekarską, złożyłam wniosek o przyznanie stopnia niepełnosprawności. chciałabym się dowiedzieć czego mogę się na takiej komisji spodziewać i czy mam szansę na przyznanie chociażby lekkiego stopnia.
Nadrzędny - Autor klaudia1992 Dodany 2010-12-02 20:38
źle napisałam, lędźwiowy w prawo, piersiowy w lewo. ale to chyba nie ma większego znaczenia.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-12-02 21:08
myśle że to zależy na jakich ludzi trafisz
Nadrzędny - Autor klaudia1992 Dodany 2010-12-02 21:20
klinicznie moje wady nie są aż tak bardzo widoczne, ale sprawiają bardzo mocny ból. ciężko jest mi usiedzieć na lekcji czy też w samochodzie, gdy stoję przez dłuższy czas też mnie mocno boli. nie mogę dźwigać ani otwierać cieżkich drzwi, przy pisaniu też ból łokcia mi doskwiera.
słyszałam,że komisja niezbyt zwraca uwagę na ból, czy to prawda?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-12-03 12:26
pożyjemy zobaczymy nie martw sie na zapas
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / orzeczenie o niepełonosprawności (2771 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill